Bugatti, Pagani či Koenigsegg aneb Auta, jejichž cena v poslední době trhá rekordy

18. 10. 2018 16:00 Auto-Moto
Bugatti, Pagani či Koenigsegg aneb Auta, jejichž cena v poslední době trhá rekordy

Koupě a provoz auta není v žádném případě levná záležitost. Existují auta dostupnější, ale také auta, jejichž cena stoupá do astronomických výšek. Na deset vůbec nejdražších aut poslední doby se podíváme v následujícím žebříčku.

I když si možná říkáte, že jsou tato auta tak drahá, že si je snad nemůže nikdo dovolit, opak je pravdou. Většinou jsou tato auta vyprodána ještě dříve, než vůbec spatří světlo světa. Na světě existuje spousta celebrit i podnikatelů, kteří si rádi podobné kousky pořídí a ozdobí jimi svou garáž.

23. 11. 2018Designová světla EGLO pro jedinečný interiér

Bugatti Chiron (2.7 milionů dolarů – 60.7 milionů Kč)

Jeden z posledních modelů značky Bugatti určitě není levnou záležitostí, nicméně za tyto peníze dostanete opravdu exkluzivní zboží. Ještě lepší, vybavenější a rychlejší než kterýkoliv jiný model Bugatti. A nejvyšší rychlost? Celých 430 kilometrů za hodinu.

Pagani Huayra BC (2.8 milionů dolarů – 62.9 milionů Kč)

Přídavek BC k modelu Pagani Huayra znamená poctu pro Bennyho Caiola, což je italský investor, který je známý díky své obrovské sbírce vozů Ferrari, ale je to také blízký přítel Horacia Paganiho. Díky rozsáhlému použití uhlíkových vláken se taktéž jedná o jeden z nejlehčích modelů (1218 kg).

Ferrari Pininfarina Sergio (3 miliony dolarů – 67.4 milionů Kč)

Toto auto bylo oficiálně představeno jako koncept již v roce 2013, a to při příležitosti výročí úmrtí syna zakladatele značky Pininfarina, známé italské společnosti, která se zaměřuje na design a vývoj karoserií pro automobilky. Vzhledem k tomu, že se jich vyrobilo jen 6 kusů, je to taktéž jeden z nejdražších vozů značky Ferrari v celé historii a všechny majitele si vybral přímo tvůrce automobilu. Zajímavostí je, že auto nemá žádnou střechu, boční ani čelní sklo.

Aston Martin Valkyrie (3.2 milionů dolarů – 71.9 milionů Kč)

Jedná se o omlazenou verzi modelu Aston Martin-Red Bull 001. Tvůrci na něm spolupracovali s nejlepšími jezdci z týmu Red Bull, se kterými dotáhli všechny aerodynamické prvky k dokonalosti. Pod kapotou má schováno až 1000 koní a vyrobeno bude jen 150 kusů. První majitelé by si vozy měli převzít začátkem roku 2019 a o ceně se prozatím pouze spekuluje. 

Bugatti Veyron Masori Vivere (3.4 miliony dolarů – 76.4 milionů Kč)

Tento automobil nejenže patří mezi jedny z nejdražších, ale také mezi jedny z nejrychlejších aut na světě. Síla až 1200 koní se rozhodně nezapře a uhlíková vlákna jsou snad použitá úplně všude, včetně exteriéru i interiéru. Další z věcí, které vás na první pohled zaujmou, jsou inovovaná LED světla.

Lykan Hypersport (3.4 miliony dolarů – 76.4 milionů Kč)

Jen světlomety tohoto auta jsou osázeny 240 15karátovými diamanty a na další LED světla bylo použito až 420 15karátových diamantů, které si navíc můžete vybrat zcela podle sebe. Stále vás cena tohoto vozu překvapuje? Jakmile usednete dovnitř, budete se cítit jako v nějakém sci-fi filmu. Zajímavostí může být, že byl tento vůz navržen ve spolupráci s hlídkovou policií v Abu Dhabi. Vzhledem k tomu, že ho bude vyrábět společnost W Motors v Libanonu, jedná se tak vůbec o první arabský sportovní automobil. Rychlosti 386 kilometrů v hodině tak policii v Abu Dhabi už jen těžko utečete.

29. 11. 2018Provoňte váš byt a regenerujte tělo i mysl – objevte kouzlo aromaterapie s vonnými směsmi Vuudh

McLaren P1 LM (3.6 milionů dolarů – 80.9 milionů Kč)

Nejedná se o oficiální produkci, ale o předělávku původního modelu P1 od McLarenu. Tuto přestavbu má na svědomí britská společnost Lanzante, která tímto odpovídá na požadavky svých zákazníků z Británie, USA, Japonska a Spojených arabských emirátů. Tento sporťák oplývá skvělými aerodynamickými vlastnostmi a bylo vyrobeno pouze pět kusů, které zmizely během chvilky.

Lamborghini Veneno Roadster (4.5 milionů dolarů – 101.1 milionů Kč)

Tento vůz oslavuje 50 let značky. Na stovku se dostane za neuvěřitelných 2.9 sekundy. Vyrobilo se jich jen devět kusů, nicméně velkým problémem jsou pak někdy se vyskytující přeprodeje. Vzhledem k tomu, že jsou tyto speciální edice aut prodávány jen v několika kusech, je po nich velká poptávka i po ukončení prodeje. Částky se pak můžou vyšplhat na ještě vyšší čísla, než kolik byla originální cena.

Koenigsegg CCXR Trevita (4.8 milionu dolarů – 107.8 milionů Kč)

Dokonalý design a ten nejpreciznější materiál, který byl pro výrobu tohoto modelu použit, a to včetně opravdových diamantů. U tohoto modelu není překážkou jen cena, ale také počet kusů, které byly k prodeji. Automobilka Koenigsegg totiž tímto modelem obdarovala jen dva majitele.

Sweptail by Rolls Royce (13 milionů dolarů – 292 milionů Kč)

Nutno zmínit, že tento model vozu je na světě jen jeden a byl vytvořen zcela na zakázku. Kdo si ho objednal, odmítá společnost zveřejnit. Nicméně i sama značka Rolls-Royce patří mezi ty nejlukrativnější a nejosobitější značky vůbec. Přímo tento vůz vychází z modelu Wraith, ale posadí se do něj jen dvě osoby. Má navíc také plně panoramatickou střechu a musíte uznat, že vypadá opravdu úchvatně.

Zdroj: Beautifullife
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop