Američtí skauti mají nový, genderově neutrální název. A konzervativci z něj šílí
News
Zdroj: Adobe Stock

Američtí skauti mají nový, genderově neutrální název. A konzervativci z něj šílí

Největší skautská organizace v USA oznámila, že v rámci iniciativy, jejímž cílem je, aby se v ní všichni cítili vítáni, změní svůj původní název „Boy Scouts of America“ na „Scouting America“. I když je tato změna názvu velmi logickým krokem, našli se samozřejmě tací, kteří toto rozhodnutí označili za součást propagandy.
Michal Černý Autor
9. 5. 2024

Ačkoli náš název bude nový, naše poslání zůstává nezměněno. Jsme odhodláni učit mladé lidi, aby byli připraveni na život. Jde o jednoduchou, ale velmi důležitou evoluci, protože se snažíme zajistit, aby se ve skautu cítil vítán opravdu každý,“ uvedl v prohlášení prezident americké skautské organizace Roger Crane.

Podle skautů by změna měla vstoupit v platnost do února 2025, kdy organizace oslaví 115. výročí svého založení. Rozhodnutí změnit název bylo podle očekávání silně kritizováno pravicovými organizacemi, které jej tradičně označily za „woke propagandu“. Nechvalně proslulý pravicový účet na sociálních sítích Libs of TikTok ve svém příspěvku označil tento krok za „neskutečný“.

Proč musí všechno zničit,“ napsala majitelka účtu Chaya Raichik.

Navzdory negativním ohlasům trvá prezident Crane na tom, že budoucnost organizace zůstává jasná, a pro agenturu Associated Press opět zopakoval: „V příštích 100 letech chceme, aby se jakákoli mládež v Americe cítila vítána, kdykoliv se k nám připojí. Součástí mé práce je snížit všechny možné překážky, aby nás lidé jako organizaci přijali a připojili se k naší činnosti. Je to opravdu silný signál pro všechny v Americe.

<Path> Homofobní pastor otrávil lesbické studentce celý pobyt na univerzitě. A tak mu na rozloučenou zahrála na dudyZdroj:

Zajímavé ale je, že podobná změna názvu je tím nejvíce logickým krokem, a je dokonce s podivem, že nepřišla ještě dřív. Problém je samozřejmě slovo boy (kluk), které, pravda, mělo až do roku 2018 své opodstatnění. Do té doby se totiž překvapivě do téhle organizace, respektive do jeho hlavního programu, nemohly dívky dostat. Měly tak svoji vlastní s názvem „Girl Scouts“.

Tento „chlapecký klub“ se rozbil až právě v tomto roce, kdy se do něj mohly začít hlásit ženy ve věku od 7 do 10 let. O rok později se mohly zapojit i starší dívky ve věku od 11 do 17 let. Pro nás nepředstavitelná realita, neboť na našem území se pro změnu do skautu mohly hlásit dívky krátce po jeho založení už v roce 1915, tehdy ale ještě existovaly oddělené ryze chlapecké a dívčí oddíly. Nicméně vše pod hlavičkou jednoho spolku. 

Tipy redakce

V konečném důsledku je tak nový název odrazem nejen moderního přístupu k lidským právům a menšinám, ale i plně logické zobrazení složení organizace – už v ní prostě nejsou jen muži!

V současné době je v programech amerických skautů a skautek zapsáno více než 1 milion osob mladších 18 let po celých USA, včetně 176 234 dívek a mladých žen. Předpokládá se, že 6 000 z těchto dívek získalo skautskou hodnost Eagle – nejvyšší hodnost dosažitelnou v programu BSA pro účastníky, kteří získali minimálně 21 odznaků za zásluhy a byli skauty po dobu nejméně šesti měsíců.

Pokud byste chtěli vědět, která slavná jména patří mezi absolventy amerického skauta, pak jsou to například bývalý americký prezident Bill Clinton, astronaut Buzz Aldrin, herec Harrison Ford a režisér Steven Spielberg.

 

Zdroj: thepinknews.com, apnews.com

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop