Američtí skauti mají nový, genderově neutrální název. A konzervativci z něj šílí
News
Zdroj: Adobe Stock

Američtí skauti mají nový, genderově neutrální název. A konzervativci z něj šílí

Největší skautská organizace v USA oznámila, že v rámci iniciativy, jejímž cílem je, aby se v ní všichni cítili vítáni, změní svůj původní název „Boy Scouts of America“ na „Scouting America“. I když je tato změna názvu velmi logickým krokem, našli se samozřejmě tací, kteří toto rozhodnutí označili za součást propagandy.
Michal Černý Autor
9. 5. 2024

Ačkoli náš název bude nový, naše poslání zůstává nezměněno. Jsme odhodláni učit mladé lidi, aby byli připraveni na život. Jde o jednoduchou, ale velmi důležitou evoluci, protože se snažíme zajistit, aby se ve skautu cítil vítán opravdu každý,“ uvedl v prohlášení prezident americké skautské organizace Roger Crane.

Podle skautů by změna měla vstoupit v platnost do února 2025, kdy organizace oslaví 115. výročí svého založení. Rozhodnutí změnit název bylo podle očekávání silně kritizováno pravicovými organizacemi, které jej tradičně označily za „woke propagandu“. Nechvalně proslulý pravicový účet na sociálních sítích Libs of TikTok ve svém příspěvku označil tento krok za „neskutečný“.

Proč musí všechno zničit,“ napsala majitelka účtu Chaya Raichik.

Navzdory negativním ohlasům trvá prezident Crane na tom, že budoucnost organizace zůstává jasná, a pro agenturu Associated Press opět zopakoval: „V příštích 100 letech chceme, aby se jakákoli mládež v Americe cítila vítána, kdykoliv se k nám připojí. Součástí mé práce je snížit všechny možné překážky, aby nás lidé jako organizaci přijali a připojili se k naší činnosti. Je to opravdu silný signál pro všechny v Americe.

<Path> Trump ignoruje LGBT komunitu, stejně tak přehlíží problematiku HIV. Šest členů prezidentské rady pro HIV/AIDS raději rezignovaloZdroj:

Zajímavé ale je, že podobná změna názvu je tím nejvíce logickým krokem, a je dokonce s podivem, že nepřišla ještě dřív. Problém je samozřejmě slovo boy (kluk), které, pravda, mělo až do roku 2018 své opodstatnění. Do té doby se totiž překvapivě do téhle organizace, respektive do jeho hlavního programu, nemohly dívky dostat. Měly tak svoji vlastní s názvem „Girl Scouts“.

Tento „chlapecký klub“ se rozbil až právě v tomto roce, kdy se do něj mohly začít hlásit ženy ve věku od 7 do 10 let. O rok později se mohly zapojit i starší dívky ve věku od 11 do 17 let. Pro nás nepředstavitelná realita, neboť na našem území se pro změnu do skautu mohly hlásit dívky krátce po jeho založení už v roce 1915, tehdy ale ještě existovaly oddělené ryze chlapecké a dívčí oddíly. Nicméně vše pod hlavičkou jednoho spolku. 

Tipy redakce

V konečném důsledku je tak nový název odrazem nejen moderního přístupu k lidským právům a menšinám, ale i plně logické zobrazení složení organizace – už v ní prostě nejsou jen muži!

V současné době je v programech amerických skautů a skautek zapsáno více než 1 milion osob mladších 18 let po celých USA, včetně 176 234 dívek a mladých žen. Předpokládá se, že 6 000 z těchto dívek získalo skautskou hodnost Eagle – nejvyšší hodnost dosažitelnou v programu BSA pro účastníky, kteří získali minimálně 21 odznaků za zásluhy a byli skauty po dobu nejméně šesti měsíců.

Pokud byste chtěli vědět, která slavná jména patří mezi absolventy amerického skauta, pak jsou to například bývalý americký prezident Bill Clinton, astronaut Buzz Aldrin, herec Harrison Ford a režisér Steven Spielberg.

 

Zdroj: thepinknews.com, apnews.com

Populární
články

E-Shop