V italském Miláně bude zakázán noční prodej jídla a pití. „Milánský starosta vyhlásil válku zmrzlině,“ hlásí tamní noviny na přední straně
News
Zdroj: Adobe Stock

V italském Miláně bude zakázán noční prodej jídla a pití. „Milánský starosta vyhlásil válku zmrzlině,“ hlásí tamní noviny na přední straně

Když se řekne Itálie či Španělsko, spousta lidí si okamžitě vybaví aktivní noční život, který je pro jižní státy tak typický. Jenže tomu bude brzo konec. Aspoň na nějaký čas. V reakci na snahu omezit noční ruch totiž zavede milánská radnice od května do listopadu zákaz prodeje jídla a nápojů po půlnoci. Pro pouliční stánky byla stanovena ještě přísnější zavírací doba, a to už od 20:00. Toto pravidlo se vztahuje i na prodej zmrzliny, což vyvolalo snad největší pobouření veřejnosti. Není to ale poprvé, co se v Itálii něco takového děje.
Michal Černý Autor
22. 4. 2024

Nová pravidla mají stanovit, že restaurace s venkovním posezením v turisticky atraktivních oblastech musí zavírat nejpozději půl hodiny po půlnoci. O víkendech a svátcích se doba prodlužuje o další hodinu. Cílem je, aby se turisté nezdržovali na ulicích a nenarušovali tak noční klid.

Jak informoval list Il Messaggero, nařízení se bude týkat následujících hustě frekventovaných oblastí – Arco della Pace, Brera, Cesariano, Corso Como, Darsena a Navigli, Garibaldi, Isola, Lazzaretto, Melzo, Nolo, Sarpi a Ticinese.

Milánský starosta vyhlásil válku zmrzlině,“ hlásá titulek v Il Giornale, kritizující starostu Giuseppe Sala za to, že se místo řešení rostoucích životních nákladů snaží omezit běžnou zábavu lidí.

Majitelé podniků v Miláně jsou přesvědčeni, že zavedení nových restrikcí povede ke ztrátě klientely, přičemž tamní obyvatelé pravděpodobně stejně nezaznamenají žádné zlepšení svého klidu či zdraví.

<Path> To nejlepší z moře: Dopřejte si poctivý steak z kvalitního tuňáka ve třech variantách!Zdroj: riomare.cz, FB Rio Mare, riomare.it, thecarycompany.com

Není to však poprvé, co Itálie zavádí podobné nařízení, během 3 let je to už potřetí. První výrazné omezení přišlo v létě roku 2021, těsně po poklesu covidové pandemie. Starosta Florencie Dario Nardella tehdy podepsal nařízení, které zakázalo lidem se procházet v šesti turisticky oblíbených částech města ve čtvrtek, v pátek a v sobotu večer. Zákaz se ale nevztahoval na bary a restaurace.

Tipy redakce

Za porušení těchto pravidel hrozila pokuta 400 až 1000 eur (zhruba 9 až 24 tisíc korun). Tato pravidla byla v platnosti až do oficiálního ukončení pandemie.

Druhý zákaz se od října do listopadu minulého roku týkal též Milána, a to v rušné čtvrti Porta Venezia, kdy byl zakázán prodej nápojů a jídla s sebou, a to od půlnoci do 6:00 ve všední dny a od 1:30 do 6:00 v noci z pátku na sobotu. Pro zajímavost, právě tato oblast je velmi oblíbená v LGBTQ+ komunitě.

Návštěvníci si nemohli zakoupit nápoje a jídlo s sebou v obchodech, stáncích, barech s venkovním posezením a dokonce ani v prodejních automatech. Tato nařízení byla zavedena poté, co místní obyvatelé zažalovali radnici kvůli hluku způsobenému nočním životem v této oblasti na začátku roku.

 

Zdroj: ilgiornale.it, ilmessaggero.it, idnes.cz, euronews.com

Populární
články

E-Shop