Grindr prý chystá „AI přítele“. Populární seznamka má zavést boty, kteří budou s uživateli sextovat místo skutečných lidí
News
Zdroj: Adobe Stock

Grindr prý chystá „AI přítele“. Populární seznamka má zavést boty, kteří budou s uživateli sextovat místo skutečných lidí

Umělá inteligence by mohla v brzké době rajcovat nejen váš mozek, ale i vaše srdce (či jiné orgány). Oblíbená seznamka pro muže Grindr údajně chystá funkci chatovacích botů, kteří povedou s uživateli erotické konverzace.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
10. 4. 2024

Nemáte partnera ani milence, týpci na seznamkách vám odmítají věnovat pozornost, ale vy mát chuť zlobit nebo si aspoň vyměnit pár žhavých zpráv a udělat si dobře sami? Grindr vám možná zanedlouho vytrhne trn z paty. Údajně totiž chystá funkci „AI přítele“ – chatovacího bota s umělou inteligencí.

Informace o tom, že Grindr uvažuje o zapojení AI, nejsou novinka. Už na konci loňského roku podle serveru Bloomberg seznamka uvažovala o tom, že zavede jakéhosi „digitálního dohazovače“, kvůli čemuž se spojila se společností Ex-human, která vyvíjí AI nástroje. Systém měl pomocí umělé inteligence například „doporučit restauraci, kam vzít člověka na rande, nebo na základě něčího profilu doporučit hudbu, která by pro dotyčného mohla být afrodiziakální, pokud by si s vámi chtěl dát drink“.

Nejnovější plány jsou ale ještě o fous dystopičtější. Grindr totiž údajně plánuje zavést „AI přítele“, který „povede s uživateli sexuálně explicitní konverzaci“. Informoval o tom server Platformer. Pravdivosti této informace nahrává i skutečnost, že Ex-human se specializuje na vývoj chatovacích botů, kteří nemají odpovídat na otázky nebo vyhledávat informace, ale mají udržovat přirozenou konverzaci.

Funkce sexy AI přítele by měla uživatelům posloužit ve chvílích, kdy se jim nepodaří sehnat nikoho skutečného, s kým by si mohli chatovat nebo se seznámit. Třeba jako v časných ranních hodinách. Hrozí ovšem nebezpečí, že snadno dostupná nezávazná konverzace s robotem bude pro někoho lákavější než seznamování, randění nebo třeba souložení se skutečnými lidmi.

<Path> Jak na sexting? Tipy, které by měl znát každý uživatel on-line seznamekZdroj: askmen.com

Podle studie z roku 2019 před námi leží „velmi reálná výzva v podobě potenciálního narušení intimních vztahů v relacích člověk–člověk, objektivizaci žen a modelování sexuálních scénářů s partnery bez emocionálních nebo sexuálních potřeb“.

Jak píše web PinkNews, stojí za zmínku také fakt, že podobná služba by mohla být ohrožením pro některé sexuální pracovníky. Zejména ti, kdo nabízejí placené služby v podobě erotického chatu a sexu po telefonu, mohou kvůli AI přijít o klienty.

Jestli Grindr novou službu ale zavede, není jisté. Zatím jde o spekulace, které seznamka nepotvrdila.

Zdroj: thepinknews.com, researchgate.net, platformer.news, bloomberg.com

Populární
články

E-Shop