Drama mezi Nicki Minaj a Megan Thee Stallion vysvětleno: Rapperky se uráží v diss tracích a hádku přitáhly i na sociální sítě
News
Zdroj: Wikimedia Commons / MTV International / se svolením

Drama mezi Nicki Minaj a Megan Thee Stallion vysvětleno: Rapperky se uráží v diss tracích a hádku přitáhly i na sociální sítě

Jestli jste byli o víkendu na sociálních sítích, nejspíš jste zaznamenali, že Nicki Minaj a Megan Thee Stallion si začaly vyřizovat účty. Články o dívčí hádce navíc zaplavily i weby světových mediálních domů. Pojďme se tedy podívat, co přesně se děje. Málo toho rozhodně není.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
30. 1. 2024

Americké rapperky Megan Thee Stalion (28) a Nicki Minaj (41) si nemůžou přijít na jméno. Masivně se totiž rozhádaly diss tracky a taky posty na sociálních sítích. Vezměme to ale popořadě. Tady je všechno, co zatím víme.

Drama odstartovala v pátek 26. ledna Megan, která ten den vydala nový song Hiss („Syčení“), což, jak název napovídá, není líbezná zamilovaná balada, ale pěkně nabroušený diss track, ve kterém má co říct k mnoha a mnoha lidem ze své kariéry. Konkrétně skoro nikoho nezmiňuje (v žertu zaznívá např. jen Mariah Carey nebo Kris Jenner), mezi řádky se ale zdá, že se obouvá do Draka, svého expřítele Toryho Laneze a taky do Nicki Minaj. A ta si to nenechala líbit.

Song má něco přes tři minuty a na Spotify už přes 5,5 milionu poslechů. A taky má na svědomí pěkně nakrknutou Nicki, která je stejně jako její fanoušci přesvědčená, že ji má song urážet. Neváhala proto a obratem vydala reakční song Big Foot. Ten opět nikoho nejmenuje, je ale jasné, že je to revange za Hiss. Navíc přišel s varováním, že pokud se Megan za svoje osočení neomluví, bude následovat další špína.

Hiss má utočit na Minajina přítele

Ačkoliv Megan Nicki nejmenovala přímo, řada veršů z Hiss na ni poukazuje. Zejména pak věta „These hoes don't be mad at Megan, these hoes mad at Megan's Law“, česky volně jako „Tyhle dě*ky nejsou naštvané na Megan, tyhle dě*ky jsou naštvané na Meganin zákon“. A právě onen „Meganin zákon“ je narážka, kterou lze chápat jako diss přím na Nicky.

Megan’s Law je totiž americká justiční úprava, která tamní policii přikazuje zveřejňovat jména pachatelů sexuálního násilí (tzv. sex offenders), typicky tak vznikají jejich seznamy, do kterých může každý nahlédnout. Kdo jednou někoho znásilní, pokusí se o to nebo provede podobný nezákonný čin, o tom to musí být navždy dohledatelné. Zákon samotný je pak pojmenovaný po Megan Kanka, sedmileté holce, kterou v roce 1994 znásilnil a zvraždil její soused už v minulosti usvědčený ze zneužívání dětí. A právě na základě tohoto faktu pak rodina Megan zahájila kampaň, aby do zákona přibylo nařízení o zvěřejňování jmen sexuálních násilníků. Protože kdyby prý věděli, že z takové činu byl onen soused usvědčen, nikdy by dceru nepustili přes ulici.

Jak to souvisí s Nicki Minaj? Velmi úzce, její manžel Kenneth Perry je totiž sexuálním delikventem a za pokus o znásilnění z roku 1995 si odseděl 4 roky za mřížemi. V roce 2022 navíc dostal další rok domácího vězení, protože se při přestěhování do Kalifornie jaksi „zapomněl“ v novém státě jako sexuální delikvent opět registrovat.

Jako útok na Nicky lze taky chápat i další verš: „I can never be judged by a bitch that was dancin', makin' R. Kelly go viral“ („Nikdy mě nemůže soudit ču*ka, která tančila, která pomohla R. Kellymu k věhlasu“). R. Kelly je totiž další sexuální delikvent, který si za své činy včetně držení dětského porna odnesl desítky let ve vězení. A Nicky Minaj o něm zpívá ve svém starším songu Up In Flames.

<Path> Taky byste chtěli mít na profilu zajímavé a kreativní fotky, ale nedaří se vám? Vyzkoušejte pár zábavných a jednoduchých triků!Zdroj: Instagramový profil natalia__taylor, YouTube kanál Natalia Taylor

Reakční diss song Big Foot

Jak nejlépe odpovědět na diss track, který vás urazil? Přece okamžitým reakčním diss trackem vlastní tvorby. Což přesně udělala Nicki v pondělí po vyjití Hiss. Její odpověď se jemnuje Big Foot a je dost jasné, o koho v písničce jde. Navíc už předem dala Nicki znát na X, že ji Hiss nepotěšil: „Meganin zákon. Pro ránu/beat zadarmo, můžete sejmout #MeganRAW“.

Big Foot nejen názvem potenciálně odkazuje na malý vzrůst Megan (5 stop a 10 palců), ale taky přímo odkazuje na Meganinu aféru, kdy ji měl do chodidla postřelit její bývalý přítel Lanez. Minaj v diss tracku tvrdí, že jde o lež a nic takového se nestalo. „Přísaháš na svou mrtvou matku, když lžeš,“„Ku*va postřelená, ale bez jizvy?“ zní například v písničce.

A aby toho nebylo málo, má prý Nicky v záloze dalších 5 čerstvých songů, ve kterých vynese na světlo další „špínu“, pokud se „ta zpi*ená dě*ka byť jen špatně NADECHNE“. Hustý. Někomu se tady asi masivně hnulo žlučí.

Jak drama dopadne, se ještě uvidí. Megan zatím na Minajin diss nereagovala, a to ani hudebně, ani na sociálních sítích, jak uvedl Variety. Místo toho prostě jen promuje svůj Hiss. Nicméně na sociálních sítích to pod příspěvky obou zpěvaček vře. Je vidět komentáře podpory z jejich fanouškovské základny i kritiku a jedované poznámky do zastánců vždy té druhé z rapperek.

Zdroj: twitter.com, youtube.com, cosmopolitan.com, www.washingtonpost.com, variety.com, genius.com, wikipedia.org

Populární
články

Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Sexuologické odělení brněnské FN provozuje gynekologickou ambulanci pro trans lidi
AKTUALITY

Gynekologická ambulance pro trans lidi v Brně je první v Česku. Nabízí komfortní prostředí lidem procházejícím tranzicí

Autor: Martin Lyko
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Jako NE rovnosti lásce a práv, tak působí zamítnutí manželství pro všechny páry
LIDÉ

Zklamání: „Politici si myslí, že gayové a lesby jsou horšími lidmi,“ říká Czeslaw Walek k zamítnutému manželství pro všechny páry

Autor: Martin Lyko
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Než budete místo vstávání do práce přepočítávát štosy bankovek v županu, asi to chvíli potrvá. Pasivní přijmy jsou běh na delší trať
BUSINESS

Jak pracovat bez práce? Pasivní příjem, tedy nepracovat a získávat peníze, chce každý. Jak ale na to?

Autor: Martin Lyko
Bezpečný sex by mohl mít brzy zcela nové parametry
TĚLO & MYSL

Sexuální svoboda a bezpečný sex bez ochrany na obzoru. Pilulka „den poté“ riziko nákazy pohlavně přenosnými nemocemi výrazně snižuje

Autor: Mirka Dobešová
Svatba a manželství? Zapomeňte, gayové a lesby
AKTUALITY

Jak jsme opět na plné čáře „projeli“ šanci na rovnost a lesbám a gayům plivli do tváře (a ještě za to čekáme ovace)

Autor: Mirka Dobešová
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková

E-Shop