Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden
News
Zdroj: Adobe Stock

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Nechutné? Ano. Překvapivé? To necháme na vás. Řeč je o osobní hygieně a skutečnosti, že přes 20 % mužů nosí spodní prádlo déle než jeden den. „Mistři“ v absenci osobní hygieny zvládnou v jedněch trenkách dokonce i víc než týden v kuse.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
8. 12. 2023

Trenky, slipy, boxerky, u odvážnějších třeba jocksy nebo tanga. Spodního prádla pro muže existuje spoustu druhů, veškerá jeho sofistikovanost ovšem vyletí oknem, když použité prádlo neletí do pračky. Což se bohužel stává častěji, než bychom chtěli slyšet. Průzkum obchodního portálu OnBuy ukázal, že 22 % mužů si totiž spodní prádlo nemění denně.

V anketě, které se zúčastnilo 2 790 lidí, se dokonce každý pátý muž přiznal k tomu, že si čisté prádlo bere až po tom, co předchozí pár nosil i více než pětkrát! Abychom ale chlapům nekřivdili, ženy taky nejsou v nedodržování moderní hygieny úplně nevinné. Víc než jeden den nosí kalhotky 18 % z nich.

Čistota naruby

Jak se ukázalo, „použitelnost“ prádla někteří totiž neposuzují podle toho, kolikrát ho měli na sobě, ale podle toho, jak čisté jim připadá na pohled nebo po čichu. Pokud prádlo „nesmrdí špinavě“ vezme si ho na sebe 25 % mužů a 20 % žen. Pokud „nevypadá špinavě“, obleče si ho opakovaně 29 % chlapů a z dam dokonce 30 %.

Určitá snaha o „čistotu“ ovšem přítomná je. 76 % mužů a 69 % žen z těch, kdo spodní prádlo nemění po každém dni, uvedlo, že si ho otočí naruby, aby tak získali „čistější pocit“.

Češi jsou ještě horší

Ptáte se, jak jsou na tom s nošením spodního prádla lidé v Česku? Bohužel ještě hůř. Podle průzkumu, který zpracoval Český národní panel, totiž skoro čtvrtka chlapů nosí tenhle kus oděvu víc než jeden den. Konkrétně se k tomu přiznalo 24 % dotázaných, což je o 2 procentní body víc než ve výše zmíněné zahraniční studii.

<Path> Promiskuitní jsou ti muži, kteří nosí oblečení s velkými logy luxusních značek. Co dalšího tyto oděvy o lidech vypovídají?Zdroj:

„Ženy se ukázaly jako výrazně pečlivější, pokud jde o čistotu oblečení. Téměř všechny dotázané odkládají spodní prádlo a ponožky k vyprání po jednom dni nošení a trička často také nenosí více než jeden den,“ uvedli autoři studie. Zato chlapi, to je opět jiná.

19 % z dotázaných mužů nosilo spodní prádlo 2–3 dny, 4 % ho nosila 4–7 dní a 1 % si ho mění dokonce až po 8–10 dnech! Zbylých 76 % pánů ale sáhne po čistém kousku naštěstí každý den. Co se týče žen, jen 2 % si mění prádlo až druhý nebo třetí den a jen 1 % z nich ho nosí déle.  

Tipy redakce

Co k tomu dodat na závěr? Asi jen to, že je škoda, že nemáme data také na „spárovanost“ těchto lidí. Dost by nás totiž zajímalo, jestli jsou s někým v partnerském vztahu, nebo jestli by v něm byli, kdyby jejich protějšek věděl, jak k používání textilu přistupují. Možná ale, že když se dají dohromady dva takoví „mistři textilní úspornosti“, aspoň ušetří za vodu na praní.

Zdroj: nzherald.co.nz, blesk.cz

Populární
články

Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Nemusíte mít bujnou kštici, abyte vypadali stylově
STYL

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Autor: Martin Lyko
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?
CESTOVÁNÍ

Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?

Autor: Irena Piloušková
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
LIDÉ

Pět nejúspěšnějších modelů dnešního Česka a Slovenska: Filipa Hrivňáka určitě znáte, Oliver Průcha může být novinkou

Autor: Rozálie Růžičková
Oko je okno nejen do duše, ale také do neřestných myšlenek
TĚLO & MYSL

Je možné poznat sexuální orientaci z očí? Vědce to napadlo před půl stoletím, teorii potvrdili ale až nedávno

Autor: Martin Lyko

E-Shop