Nejkrásnějším mužem planety je Čech. „Život je potřeba si pořádně užít,“ říká Kevin Appl Drábek, vítěz Mister Master Planet Universe
Rozhovor
Zdroj: Kevin Appl Drábek / se svolením
<Path>

Nejkrásnějším mužem planety je Čech. „Život je potřeba si pořádně užít,“ říká Kevin Appl Drábek, vítěz Mister Master Planet Universe

I po padesátce se dá zvítězit v soutěži krásy. A to klidně celosvětové. Dokazuje to Kevin Appl Drábek, který si v neděli v Peru převzal mezinárodní titul Mister Master Planet Universe. Kromě hlavní ceny vyhrál v soutěži Miss & Mister Planet Universe také v kategorii „nejkrásnější tělo“ a „fitness“. Jaké to je porazit výrazně mladší ročníky, co mu na soutěžení přijde nejtěžší a jaké je tajemství jeho úspěchu, prozradil čtenářům LUI v následujícím rozhovoru.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
29. 11. 2023

Fanouškům soutěží krásy a sympatie není jméno Kevin Appl Drábek neznámé. Účastnit se jich začal až po čtyřicítce, stihl už ale vyhrát celou řadu titulů. V roce 2021 vybojoval 1. místo v československé soutěži Mr Gay a následně se stejný rok umístil těsně za bronzem na Mr Gay World. Rok na to pak Česku získal 3. místo na Mr Gay Europe a letos se ve stejné soutěži dostal ještě o příčku výš.

Další exkluzivní titul si nyní odváží i z peruánského Ilo, kde v neděli proběhlo finále mezinárodní soutěže Miss & Mister Planet Universe. Neváhali jsme, spojili se s ním a s čerstvým „pánem planety“ vám přinášíme rozhovor:

Soutěž Miss & Mister Planet Universe není v Česku příliš známá. Můžete nám ji prosím trochu přiblížit?

Je to klasická soutěž krásy. Bojujete v disciplínách, jako je promenáda v plavkách, národní kroj, oblek nebo rozhovor s porotou. Celé dny máte rozplánované a plníte spoustu povinností. Fitness je povinné už v 6:00 ráno. Ale soutěž se konala v Peru, tak to nebyl problém, protože v Česku je tou dobou již poledne. Obrovsky se mi líbí ta mezinárodní atmosféra, to napětí. Potkáte lidi ze všech kontinentů. A tady je skvělé, že soutěží misky a misáci spolu. Popravdě Jižní Amerika, Asie a jižní Afrika, to jsou místa, kde tyto soutěže hrají obrovskou roli.

Kdo vybíral výherce? Rozhodla porota, nebo pro Vás hlasovali diváci?

Vítěze a další ocenění vybírala porota. Zde bylo rovnoprávné zastoupení mužů a žen v porotě, myslím tím početně. Výběr porotou je dle mě spravedlivější, protože země jsou různě početné a třeba Indie či Čína by daly obrovský počet voličů proti třeba České republice. Pokud ale na soutěžích hlasují diváci, tak váha jejich hlasů se rovná většinou do 25 % celkového výsledku.

Jaké podmínky musí člověk splnit, aby se dostal do takové mezinárodní soutěže?

Podmínkou je, že ve své rodné zemi musíte držet národní titul. Zvítězit tedy v nějaké oficiální soutěži. Já držím titul národní i evropský, a právě na základě mého stříbra na Evropě v Británii letos v létě jsem byl pozván do Peru. Moc jsem chtěl na klasickou mezinárodní soutěž krásy. A ono to vyšlo.

Získal jste také cenu za nejlepší tělo. Někoho by mohlo překvapit, že se Vám to podařilo ve Vašem věku. Co pro Vás tenhle titul znamená?

Ano, za nejlepší tělo a pak ještě Mister Planet Fitness, což ocenilo mé sportovní výkony. Samozřejmě, že mě moc potěšilo, že jsem porazil mladší kluky a ceny za postavu vybral všechny. Je to pro mě ocenění tvrdé letité práce ve fitness. Sportem žiji prakticky celý život a je to tvrdá disciplína, včetně životního stylu.

Není to poprvé, co jste vyhrál soutěž tohohle typu, máte za sebou vynikající umístění i v soutěžích Mr Gay. Co je tajemství Vašeho úspěchu?

Tak to není jednoduchá otázka. Určitě to je vše o přípravě. Je potřeba dlouhodobá příprava. Myslet na detaily. A hlavně užívat si vystoupení na pódiu. Nebát se. Je potřeba myslet na to, že je to vaše chvíle. Vychutnejte si ji. Je to odměna za všechnu dřinu. Dejte divákům všechno a vložte do toho energii, aby se diváci měli na co koukat, proto se na to dívají. Člověk musí být sám sebou a na nic si nehrát. To nefunguje. Vystoupení je ale taky třeba si dobře naplánovat a promyslet. Jak se pohybovat, co kde hodit za pózu. Plavky člověk prezentuje jinak než oblek a tak dále.

<Path> Mr Gay Europe není jen o vzhleduZdroj:

Je vidět, že si soutěže opravdu užíváte. Co je na nich ale pro Vás nejtěžší?

Úplně nejtěžší je čekání na výsledky. Když jsou představení u konce a pak čekáte na sčítání. Následně nastoupíte na pódium s ostatními a začne vyhlašováni. Vám se v hlavě honí kde co. Touha dostat cenu, být oceněn a neodejít s prázdnou. Zvládnout i prohru s grácií, tak to je určitě to nejtěžší. Viděl jsme mnoho misek a misáků plakat, když prostě nebylo nic.

Doprovodil Vás na finále do Peru i Váš partner Jiří? Co si myslí o Vašem soutěžení?

Ano doprovodil. Oba si Peru užíváme. Zítra letíme do Cusca a navštívit Machu Picchu. Můj manžel je trpělivý a podporuje mě. Ono to není úplně jednoduché. Cestujete s fůrou kufrů a pak už jen kmitáte. Jiří mě doprovází na zkoušky a různé disciplíny. Myslím si, že je na mě pyšný. Je super, že to vše vidí zblízka. Dobře ví, co to obnáší.

Tipy redakce

Jistě toho zažijete ještě hodně, protože už teď máte nepochybně soutěžní plány na příští rok. Můžete něco prozradit?

Plány jsou a musí být, dokud žijeme. Příští rok mě uvidíte i ve finále české soutěže. Mám taky pozvání na další mezinárodní. Určitě dám včas vědět. Je potřeba si život pořádně užít. A věřte mi, že na sobě budu tvrdě makat, abych dal divákům maximum.

Zdroj: Kevin Appl Drábek

Populární
články

Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Sexuologické odělení brněnské FN provozuje gynekologickou ambulanci pro trans lidi
AKTUALITY

Gynekologická ambulance pro trans lidi v Brně je první v Česku. Nabízí komfortní prostředí lidem procházejícím tranzicí

Autor: Martin Lyko
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Jako NE rovnosti lásce a práv, tak působí zamítnutí manželství pro všechny páry
LIDÉ

Zklamání: „Politici si myslí, že gayové a lesby jsou horšími lidmi,“ říká Czeslaw Walek k zamítnutému manželství pro všechny páry

Autor: Martin Lyko
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Než budete místo vstávání do práce přepočítávát štosy bankovek v županu, asi to chvíli potrvá. Pasivní přijmy jsou běh na delší trať
BUSINESS

Jak pracovat bez práce? Pasivní příjem, tedy nepracovat a získávat peníze, chce každý. Jak ale na to?

Autor: Martin Lyko
Bezpečný sex by mohl mít brzy zcela nové parametry
TĚLO & MYSL

Sexuální svoboda a bezpečný sex bez ochrany na obzoru. Pilulka „den poté“ riziko nákazy pohlavně přenosnými nemocemi výrazně snižuje

Autor: Mirka Dobešová
Svatba a manželství? Zapomeňte, gayové a lesby
AKTUALITY

Jak jsme opět na plné čáře „projeli“ šanci na rovnost a lesbám a gayům plivli do tváře (a ještě za to čekáme ovace)

Autor: Mirka Dobešová
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková

E-Shop