Nejkrásnějším mužem planety je Čech. „Život je potřeba si pořádně užít,“ říká Kevin Appl Drábek, vítěz Mister Master Planet Universe
Rozhovor
Zdroj: Kevin Appl Drábek / se svolením
<Path>

Nejkrásnějším mužem planety je Čech. „Život je potřeba si pořádně užít,“ říká Kevin Appl Drábek, vítěz Mister Master Planet Universe

I po padesátce se dá zvítězit v soutěži krásy. A to klidně celosvětové. Dokazuje to Kevin Appl Drábek, který si v neděli v Peru převzal mezinárodní titul Mister Master Planet Universe. Kromě hlavní ceny vyhrál v soutěži Miss & Mister Planet Universe také v kategorii „nejkrásnější tělo“ a „fitness“. Jaké to je porazit výrazně mladší ročníky, co mu na soutěžení přijde nejtěžší a jaké je tajemství jeho úspěchu, prozradil čtenářům LUI v následujícím rozhovoru.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
29. 11. 2023

Fanouškům soutěží krásy a sympatie není jméno Kevin Appl Drábek neznámé. Účastnit se jich začal až po čtyřicítce, stihl už ale vyhrát celou řadu titulů. V roce 2021 vybojoval 1. místo v československé soutěži Mr Gay a následně se stejný rok umístil těsně za bronzem na Mr Gay World. Rok na to pak Česku získal 3. místo na Mr Gay Europe a letos se ve stejné soutěži dostal ještě o příčku výš.

Další exkluzivní titul si nyní odváží i z peruánského Ilo, kde v neděli proběhlo finále mezinárodní soutěže Miss & Mister Planet Universe. Neváhali jsme, spojili se s ním a s čerstvým „pánem planety“ vám přinášíme rozhovor:

Soutěž Miss & Mister Planet Universe není v Česku příliš známá. Můžete nám ji prosím trochu přiblížit?

Je to klasická soutěž krásy. Bojujete v disciplínách, jako je promenáda v plavkách, národní kroj, oblek nebo rozhovor s porotou. Celé dny máte rozplánované a plníte spoustu povinností. Fitness je povinné už v 6:00 ráno. Ale soutěž se konala v Peru, tak to nebyl problém, protože v Česku je tou dobou již poledne. Obrovsky se mi líbí ta mezinárodní atmosféra, to napětí. Potkáte lidi ze všech kontinentů. A tady je skvělé, že soutěží misky a misáci spolu. Popravdě Jižní Amerika, Asie a jižní Afrika, to jsou místa, kde tyto soutěže hrají obrovskou roli.

Kdo vybíral výherce? Rozhodla porota, nebo pro Vás hlasovali diváci?

Vítěze a další ocenění vybírala porota. Zde bylo rovnoprávné zastoupení mužů a žen v porotě, myslím tím početně. Výběr porotou je dle mě spravedlivější, protože země jsou různě početné a třeba Indie či Čína by daly obrovský počet voličů proti třeba České republice. Pokud ale na soutěžích hlasují diváci, tak váha jejich hlasů se rovná většinou do 25 % celkového výsledku.

Jaké podmínky musí člověk splnit, aby se dostal do takové mezinárodní soutěže?

Podmínkou je, že ve své rodné zemi musíte držet národní titul. Zvítězit tedy v nějaké oficiální soutěži. Já držím titul národní i evropský, a právě na základě mého stříbra na Evropě v Británii letos v létě jsem byl pozván do Peru. Moc jsem chtěl na klasickou mezinárodní soutěž krásy. A ono to vyšlo.

Získal jste také cenu za nejlepší tělo. Někoho by mohlo překvapit, že se Vám to podařilo ve Vašem věku. Co pro Vás tenhle titul znamená?

Ano, za nejlepší tělo a pak ještě Mister Planet Fitness, což ocenilo mé sportovní výkony. Samozřejmě, že mě moc potěšilo, že jsem porazil mladší kluky a ceny za postavu vybral všechny. Je to pro mě ocenění tvrdé letité práce ve fitness. Sportem žiji prakticky celý život a je to tvrdá disciplína, včetně životního stylu.

Není to poprvé, co jste vyhrál soutěž tohohle typu, máte za sebou vynikající umístění i v soutěžích Mr Gay. Co je tajemství Vašeho úspěchu?

Tak to není jednoduchá otázka. Určitě to je vše o přípravě. Je potřeba dlouhodobá příprava. Myslet na detaily. A hlavně užívat si vystoupení na pódiu. Nebát se. Je potřeba myslet na to, že je to vaše chvíle. Vychutnejte si ji. Je to odměna za všechnu dřinu. Dejte divákům všechno a vložte do toho energii, aby se diváci měli na co koukat, proto se na to dívají. Člověk musí být sám sebou a na nic si nehrát. To nefunguje. Vystoupení je ale taky třeba si dobře naplánovat a promyslet. Jak se pohybovat, co kde hodit za pózu. Plavky člověk prezentuje jinak než oblek a tak dále.

<Path> Report ze zákulisí Muže roku: HOT FOTO vysvlečených finalistů a žhavé drby na přítomné celebrity. Je někdo z finalistů soutěže gay?Zdroj:

Je vidět, že si soutěže opravdu užíváte. Co je na nich ale pro Vás nejtěžší?

Úplně nejtěžší je čekání na výsledky. Když jsou představení u konce a pak čekáte na sčítání. Následně nastoupíte na pódium s ostatními a začne vyhlašováni. Vám se v hlavě honí kde co. Touha dostat cenu, být oceněn a neodejít s prázdnou. Zvládnout i prohru s grácií, tak to je určitě to nejtěžší. Viděl jsme mnoho misek a misáků plakat, když prostě nebylo nic.

Doprovodil Vás na finále do Peru i Váš partner Jiří? Co si myslí o Vašem soutěžení?

Ano doprovodil. Oba si Peru užíváme. Zítra letíme do Cusca a navštívit Machu Picchu. Můj manžel je trpělivý a podporuje mě. Ono to není úplně jednoduché. Cestujete s fůrou kufrů a pak už jen kmitáte. Jiří mě doprovází na zkoušky a různé disciplíny. Myslím si, že je na mě pyšný. Je super, že to vše vidí zblízka. Dobře ví, co to obnáší.

Tipy redakce

Jistě toho zažijete ještě hodně, protože už teď máte nepochybně soutěžní plány na příští rok. Můžete něco prozradit?

Plány jsou a musí být, dokud žijeme. Příští rok mě uvidíte i ve finále české soutěže. Mám taky pozvání na další mezinárodní. Určitě dám včas vědět. Je potřeba si život pořádně užít. A věřte mi, že na sobě budu tvrdě makat, abych dal divákům maximum.

Zdroj: Kevin Appl Drábek

Populární
články

Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Kush je příčinou nespočtu hospitalizací i úmrtí
TĚLO & MYSL

Nová droga známá jako kush dělá z lidí zombie. Je levná, dostupná a mnohé ji spojuje s kontroverzním HHC

Autor: Mirka Dobešová
Nemusíte mít bujnou kštici, abyte vypadali stylově
STYL

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Autor: Martin Lyko
Mokré sny jsou přirozenou součástí mužského života
TĚLO & MYSL

Proč mají muži mokré sny? Erotické snění ani absence ukojení nejsou podmínkou, říkají odborníci. Poluce ovšem není jen „výsadou“ mužů

Autor: Martin Lyko
Autorem emotivního dopisu je nejmenovaný dospívající gay
AKTUALITY

15letý chlapec v emotivním dopise vysvětlil, co pro něj znamená stejnopohlavní manželství. Upřímný text sdílela Danuše Nerudová

Autor: Martin Lyko
Pro Adélku zaběhl dokonce 770 km v rekordním čase 6 dní, 19 hodin a 15 minut
LIDÉ

Uběhl 770 kilometrů za 6 dní. Tomáš Štverák pochází z Beskyd, závodí ale v různých koutech světa

Autor: Rozálie Růžičková
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko

E-Shop