Nejkrásnějším mužem planety je Čech. „Život je potřeba si pořádně užít,“ říká Kevin Appl Drábek, vítěz Mister Master Planet Universe
Rozhovor
Zdroj: Kevin Appl Drábek / se svolením
<Path>

Nejkrásnějším mužem planety je Čech. „Život je potřeba si pořádně užít,“ říká Kevin Appl Drábek, vítěz Mister Master Planet Universe

I po padesátce se dá zvítězit v soutěži krásy. A to klidně celosvětové. Dokazuje to Kevin Appl Drábek, který si v neděli v Peru převzal mezinárodní titul Mister Master Planet Universe. Kromě hlavní ceny vyhrál v soutěži Miss & Mister Planet Universe také v kategorii „nejkrásnější tělo“ a „fitness“. Jaké to je porazit výrazně mladší ročníky, co mu na soutěžení přijde nejtěžší a jaké je tajemství jeho úspěchu, prozradil čtenářům LUI v následujícím rozhovoru.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
29. 11. 2023

Fanouškům soutěží krásy a sympatie není jméno Kevin Appl Drábek neznámé. Účastnit se jich začal až po čtyřicítce, stihl už ale vyhrát celou řadu titulů. V roce 2021 vybojoval 1. místo v československé soutěži Mr Gay a následně se stejný rok umístil těsně za bronzem na Mr Gay World. Rok na to pak Česku získal 3. místo na Mr Gay Europe a letos se ve stejné soutěži dostal ještě o příčku výš.

Další exkluzivní titul si nyní odváží i z peruánského Ilo, kde v neděli proběhlo finále mezinárodní soutěže Miss & Mister Planet Universe. Neváhali jsme, spojili se s ním a s čerstvým „pánem planety“ vám přinášíme rozhovor:

Soutěž Miss & Mister Planet Universe není v Česku příliš známá. Můžete nám ji prosím trochu přiblížit?

Je to klasická soutěž krásy. Bojujete v disciplínách, jako je promenáda v plavkách, národní kroj, oblek nebo rozhovor s porotou. Celé dny máte rozplánované a plníte spoustu povinností. Fitness je povinné už v 6:00 ráno. Ale soutěž se konala v Peru, tak to nebyl problém, protože v Česku je tou dobou již poledne. Obrovsky se mi líbí ta mezinárodní atmosféra, to napětí. Potkáte lidi ze všech kontinentů. A tady je skvělé, že soutěží misky a misáci spolu. Popravdě Jižní Amerika, Asie a jižní Afrika, to jsou místa, kde tyto soutěže hrají obrovskou roli.

Kdo vybíral výherce? Rozhodla porota, nebo pro Vás hlasovali diváci?

Vítěze a další ocenění vybírala porota. Zde bylo rovnoprávné zastoupení mužů a žen v porotě, myslím tím početně. Výběr porotou je dle mě spravedlivější, protože země jsou různě početné a třeba Indie či Čína by daly obrovský počet voličů proti třeba České republice. Pokud ale na soutěžích hlasují diváci, tak váha jejich hlasů se rovná většinou do 25 % celkového výsledku.

Jaké podmínky musí člověk splnit, aby se dostal do takové mezinárodní soutěže?

Podmínkou je, že ve své rodné zemi musíte držet národní titul. Zvítězit tedy v nějaké oficiální soutěži. Já držím titul národní i evropský, a právě na základě mého stříbra na Evropě v Británii letos v létě jsem byl pozván do Peru. Moc jsem chtěl na klasickou mezinárodní soutěž krásy. A ono to vyšlo.

Získal jste také cenu za nejlepší tělo. Někoho by mohlo překvapit, že se Vám to podařilo ve Vašem věku. Co pro Vás tenhle titul znamená?

Ano, za nejlepší tělo a pak ještě Mister Planet Fitness, což ocenilo mé sportovní výkony. Samozřejmě, že mě moc potěšilo, že jsem porazil mladší kluky a ceny za postavu vybral všechny. Je to pro mě ocenění tvrdé letité práce ve fitness. Sportem žiji prakticky celý život a je to tvrdá disciplína, včetně životního stylu.

Není to poprvé, co jste vyhrál soutěž tohohle typu, máte za sebou vynikající umístění i v soutěžích Mr Gay. Co je tajemství Vašeho úspěchu?

Tak to není jednoduchá otázka. Určitě to je vše o přípravě. Je potřeba dlouhodobá příprava. Myslet na detaily. A hlavně užívat si vystoupení na pódiu. Nebát se. Je potřeba myslet na to, že je to vaše chvíle. Vychutnejte si ji. Je to odměna za všechnu dřinu. Dejte divákům všechno a vložte do toho energii, aby se diváci měli na co koukat, proto se na to dívají. Člověk musí být sám sebou a na nic si nehrát. To nefunguje. Vystoupení je ale taky třeba si dobře naplánovat a promyslet. Jak se pohybovat, co kde hodit za pózu. Plavky člověk prezentuje jinak než oblek a tak dále.

<Path> Připomeňte si letošní české vítěze soutěží krásy a vtipu a mrkněte na galerii jejich ztepilých těl!Zdroj:

Je vidět, že si soutěže opravdu užíváte. Co je na nich ale pro Vás nejtěžší?

Úplně nejtěžší je čekání na výsledky. Když jsou představení u konce a pak čekáte na sčítání. Následně nastoupíte na pódium s ostatními a začne vyhlašováni. Vám se v hlavě honí kde co. Touha dostat cenu, být oceněn a neodejít s prázdnou. Zvládnout i prohru s grácií, tak to je určitě to nejtěžší. Viděl jsme mnoho misek a misáků plakat, když prostě nebylo nic.

Doprovodil Vás na finále do Peru i Váš partner Jiří? Co si myslí o Vašem soutěžení?

Ano doprovodil. Oba si Peru užíváme. Zítra letíme do Cusca a navštívit Machu Picchu. Můj manžel je trpělivý a podporuje mě. Ono to není úplně jednoduché. Cestujete s fůrou kufrů a pak už jen kmitáte. Jiří mě doprovází na zkoušky a různé disciplíny. Myslím si, že je na mě pyšný. Je super, že to vše vidí zblízka. Dobře ví, co to obnáší.

Tipy redakce

Jistě toho zažijete ještě hodně, protože už teď máte nepochybně soutěžní plány na příští rok. Můžete něco prozradit?

Plány jsou a musí být, dokud žijeme. Příští rok mě uvidíte i ve finále české soutěže. Mám taky pozvání na další mezinárodní. Určitě dám včas vědět. Je potřeba si život pořádně užít. A věřte mi, že na sobě budu tvrdě makat, abych dal divákům maximum.

Zdroj: Kevin Appl Drábek

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Vztahy s otcem nejsou po coming outu ideální
LIDÉ

„O tom, že jsem gay, mám podle mámy raději mlčet. Podle táty je moje orientace nepřirozená,“ popisuje mladík svůj coming out

Autor: Redakce
Trápí-li vás dlouhodobě neobvyklý zápach moči, rozhodně nic nepodceňujte a okamžitě zajděte k lékaři
TĚLO & MYSL

Neobvyklý zápach moči: Co může znamenat a proč byste jej neměli brát na lehkou váhu?

Autor: Redakce
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Mužská ruka může být netušeným zdrojem informací
TĚLO & MYSL

Velikost penisu opravdu souvisí s velikostí ruky. A nejen to, výzkumy ukazují, co vše ruka prozradí o mužské povaze a chování

Autor: Mirka Dobešová
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Skořice může být v určitých případech skrytým pokladem, který má skoro každý po ruce
TĚLO & MYSL

Koření, které dokáže tlumit bolest mnohem účinněji než ibuprofen. Máme ho doma téměř všichni

Autor: Redakce

E-Shop