Troye Sivan se ukázal nahý v novém videoklipu. „Got Me Started“ bere posluchače do světa gay parties a ranního rozjímání. Unikátní sample je třešničkou na dortu
News
Zdroj: EMI Music / se svolením

Troye Sivan se ukázal nahý v novém videoklipu. „Got Me Started“ bere posluchače do světa gay parties a ranního rozjímání. Unikátní sample je třešničkou na dortu

Gay zpěvák Troye Sivan vydal další ochutnávku z připravovaného alba „Something To Give Each Other“ a opět ukázal, že se nebojí ukazovat. Klip k písničce nešetří erotikou, tanečními kreacemi, překračováním genderových norem a ani nahotou.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
21. 9. 2023

Být svobodný, oslavovat, tančit, líbat se s kamarády, běžet ulicí, s koncem divoké noci vylézt na střechu a pozorovat východ slunce… Přesně to jsou pocity, které v posluchači a divákovi vyvolá nový single Got Me Started od Troye Sivana.

Klip, který ukazuje Sivana, jak tančí ulicemi a kluby thajského Bankoku, jednoznačně navazuje na vizualitu videa k jeho letnímu Rush. Není divu, když na něm pracoval stejný tým. I co se nálady týče, jde o symbolické pokračování. Zatímco Rush ukazoval divoké queer párty plné alkoholu, mužů, sexu a nespoutanosti, Got Me Started je spíš pocitem rána, kdy taková párty končí a ve vás se spojuje melancholie s radostí ze života s pocitem sounáležitosti.

Nevídané samplování

K niternému pocitu písničky jednoznačně pomáhá také fakt, že jako hlavní hudební motiv použil tvůrčí tým sample z legendárního Shooting Stars od australského elektronického dua Bag Raiders. Okamžitě ho pozná i ten, komu ta jména nic neříkají. Od Sivana je to nevídaný krok, použít takto rozpoznatelnou práci jiných lidí, autoři původního motivu mu to ale mimořádně povolili.

<Path> Madonna ohlásila nové mezinárodní turné. Na „The Celebration Tour“ vyrazí 15. července a navštíví 35 měst včetně evropských metropolíZdroj: madonna.com, vipnation.com, bobthedragqueen.com

„Když jsme tu písničku psali, rozhodně jsem chtěl použít Shooting Stars,“ říká Sivan. „Neustále jsem si to ve studiu pobrukoval. Je to obrovský sample a byl to velký úkol. Věděl jsem, že to v minulosti nikdy nedovolili. Jsem v sedmém nebi, že jsem ten track mohl vysamplovat, protože ta písnička je pro mě ikonická“.

„Navíc jsme měli v produkci Iana Kirkpatricka, který je génius. Miluju jeho tvorbu – měl nápad, že vokály nahrajeme v pomalejším tempu a potom je zrychlíme. Takže to je to, co nakonec ve sborech slyšíte. Okamžitě jsem si zamiloval, jak to zní.“

Sprostota s grácií

Sivan opět dokazuje, že se vykašlal na předsudky a prudérnost a jeho nový klip se nebojí ukazovat erotiku a nahá těla. Zpěvák sám se dokonce na jednom záběru svlékl do naha. Pokud byste však doufali, že uvidíte, co se v televizi smí ukazovat až po 22. hodině, budete zklamaní. Sivan je na záběru usazený do decentní samo-cenzurovací pozice.

Vůbec to ale není na škodu. Odpovídá to stejnému přístupu k nahotě, které jsme viděli už v klipu k Rush z letošního léta. Ten je co do explicitní sexuality ještě odvážnější a Sivan v něm snad poprvé přistoupil k tomu, že se sám postavil do jednoznačně vyzývavé perspektivy. Vždy ale s vkusem, vždy na poslední chvíli „nenápadně“ zahalený. Tu je střih o vteřinku dřív, než by kamera zabrala intimní partie, tam je v záběru kousek oblečení, jinde zase zpěvákův rozkrok zakrývá rekvizita. Je to decentní a je to zábavné. Ukazuje to, že nemá za potřebí se za každou cenu odhalovat. Mohl by, kdyby chtěl, ale zachovává si své tajemství. S inteligentní grácií si hraje s divákem a jeho fantazií.

Pocit, že patříte

28letý Troye Sivan žije v Autrálii a jeho kariéra veřejně známé osobnosti začala nejprve v pozici youtubera. Později se rozhodl vyzkoušet cestu zpěváka a stal se takřka ze dne na den gay hudební ikonou, kterou svět jen tak neviděl. Jeho první alba TRXYE (2014) a Wild (2015) okamžitě zazářila, stejně jako jeho další tvorba. Fanoušky oslovuje mimo jiné svou autentičností a neskrývanou teplou identitou. Otevřeně gay texty, klipy, motivy. Třpytky, muži, sex, make-up, queer kultura… v jeho hudbě i klipech je vše, co ke gay životu patří. A při poslechu jeho hudby nelze nemít pocit, že je to svět, do kterého chcete patřit. A když jste gay, tak i patříte.  

Zdroj: youtube.com, emimusic.com.au, Martin Lyko

Populární
články

Samci a samice nejsou jediná dvě pohlaví, která se vyskytují u lidského druhu
TĚLO & MYSL

Dvě pohlaví jsou překonaná, tvrdí věda. Argument s chromozomy X a Y je pouze voda na mlýn s důkazy

Autor: Martin Lyko
Darovat spermie mohou zdraví muži ve věku od 18 do 40 let
TĚLO & MYSL

Jak se darují spermie? Odběrů může být až deset, na finanční náhradu si počkáte půl roku

Autor: Martin Lyko
S barvou vlasů vám fenolový peeling nepomůže, odstranit hluboké vrásky a vrátit pleti část jejího napětí ale umí (ilustrační foto)
STYL

Jak na obličej mladší o 20 let? Nechte si ho sloupat kyselinou. Videa ze sociálních sítí ukazují neuvěřitelné výsledky chemického ošetření

Autor: Martin Lyko
Za toaletami v letadlech je velká věda
CESTOVÁNÍ

Unikátní záchodová věda aneb Co vše jste netušili o fungování toalet v letadlech a z nebe padajících „překvapeních“

Autor: Mirka Dobešová
Existuje něco jako "optimální počet" sexuálních partnerů/ek?
HOT!

Kolik sexuálních partnerů je až moc? Aneb lžeme a měříme dvojím metrem – co u mužů oslní, u žen a gayů pobouří

Autor: Mirka Dobešová
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Ideální mužský zadek je vyrýsovaný směrem dozadu, není ovšem příliš široký do stran
STYL

Jak vypadá dokonalý mužský zadek? Kuriózní studie odhalila, jaká pozadí jsou nejatraktivnější

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Orgasmy jako takové jsou předmětem zkoumání vědců už mnoho let, a přesto o nich nevíme ještě úplně všechno
AKTUALITY

Věděli jste, že lesby mají více orgasmů než heterosexuální ženy? Nejnovější výzkum pomáhá vysvětlit, proč tomu tak je

Autor: Michal Černý
Vzdělání má jistě význam, ovšem o inteligenci často nesvědčí
LIDÉ

Blbneme. Vysoká škola již není záruka inteligence, ukazuje výzkum. Proč je dle vědců důležitost vzdělání pro dosažení úspěchu tatam?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop