I muži mohou otěhotnět: Logan Brown je „doslova živoucí důkaz, bez ohledu na to, co kdo říká"
News
Zdroj: Matt Holyoak / Glamour / se svolením

I muži mohou otěhotnět: Logan Brown je „doslova živoucí důkaz, bez ohledu na to, co kdo říká"

I muži mohou otěhotnět. Nesmysl? Britský spisovatel Logan Brown je živoucím důkazem, že to jde. Narodil se totiž s ženskými pohlavními orgány – jinak řečeno je trans. O dítě se ovšem nepokoušel, těhotenství bylo nečekané. A nejprve s ním měl problém.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
2. 6. 2023

Mužství je genderová identita, a jako takové není nutně závislé na tom, s jakými orgány se kdo narodí. U koho se gender neshoduje s tím, jaké pohlaví mu na základě fyzických znaků bylo přisouzeno při narození, je transgender – což bychom měli všichni dávno vědět. Jedním z takových lidí je i Brit Logan Brown.

Brown se narodil jako dívka (respektive mu při narození byl přisouzen ženský gender), od dětství ale vnímal, že něco není v pořádku. Nejvíce se to týkalo jeho prsou. „Rozhodně jsem byl v situacích, kdy jsem si hrudník stahoval a oblíkal si oblečení, které jsem považoval za klučičí. A pak jsem ho okamžitě s pocitem trapnosti sundal,“ svěřuje se se svou zkušeností v rozsáhlém interview pro Glamour.

Že je trans, dlouho nevěděl, protože, dle jeho slov, „nikde nebyly žádné informace.“ Ve 13 letech se vyoutoval jako lesba. Dospělí se ho na to totiž kvůli jeho oblečení opakovaně vyptávali. Až později se rozhodl plně zaměřit jen sám na sebe a prozkoumat svou identitu. Dnes ví, že je muž. Jeho partnerem*kou jsou nebinární drag performer*ka Bailey Mills.

Nečekané těhotenství

Otěhotnět Brown neplánoval, jelikož ale nikdy neprošel chirurgickou změnou pohlavních orgánů, bylo to možné. Stalo se to ale vlastně náhodou. „Jednoho dne jsem měl opravdu divný pocit. Bylo to brzo ráno a Bailey ještě spali. Udělal jsem si těhotenský test a byl pozitivní,“ popisuje Brown šokující chvíli. Jak je možné, že otěhotněl? No díky sexu, přece. Roli ale hrálo i to, že ze zdravotních důvodů musel na nějakou dobu vysadit hormonální terapii. Testosteron, který na chvíli přestal brát, tak neovlivňoval jeho schopnost otěhotnět.

<Path> Tomu se říká pokrok! Transsexuální modelka s českými kořeny Jenna Talackova na obálce magazínu ELLE!Zdroj:

„Bylo to, jako by se celý můj svět najednou zastavil. Měl jsem pocit, že to všechno, celé mé mužství, na kterém jsem tvrdě a tak dlouho pracoval, se najednou rozplynulo.“ Pocity úzkosti a paniky ale nakonec zpracoval. I když nejprve se svým partnerem*kou střídavě přecházeli mezi radostí a pocitem, že to přece nemůže být, aby byl těhotný muž, dnes je hrdým otcem. A také inspirací a vzorem pro spoustu dalších nejen LGBT+ lidí.

Drama na TikToku

O dojmy, pocity a zkušenosti z těhotenství se Brown dělí na svém blogu Up The Duff Man a také na TikToku. A právě tam se také setkal s velkou vlnou odporu a nepochopení. O nejdramatičtější situaci se ale postaral jiný influencer. Ten o něm řekl, že ‚muži nemohou otěhotnět‘ a poštval své sledující, aby Browna obtěžovali. Ti pak jeho sociální síť spamovali právě komentáři ‚Muži nemůžou otěhotnět‘.

Brownova reakce? Mírná a vstřícná. „Raději budu lidi vzdělávat než reagovat nenávistně. Řekl jsem, že tady se můžou podívat na můj blog, kde píšu o tom, že to bylo náhodné těhotenství.“ Popasovat se s tou situací nebylo jednoduché, po dvou dnech se ale nakonec uklidnila. „On ztratil docela dost sledujících, nemyslím si, že mu [to drama] jakkoliv pomohlo.“

„Jsme skuteční živí lidé. A já jsem koneckonců těhotný trans muž a existuju. Jsem doslova živoucí důkaz, bez ohledu na to, co kdo říká.“

V současné době už Brown porodil zdravou holčičku. S partnerkou*em ji pojmenovali Nova.

Zdroj: Glamour, Up The Duff Man, TikTok

Populární
články

Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Červené víno je pro naši pleť jako elixír stáří
TĚLO & MYSL

Červené víno jako nepřítel krásné pleti. Proč víno škodí pokožce víc než pivo a co vše s ní alkohol dělá?

Autor: Redakce

E-Shop