Jak si ze dne na den zničit kariéru: Taťána Kuchařová ponížila sebe i manžela před církví a národem
Komentář
Zdroj: WIKIMEDIA COMMONS, JINDŘICH NOSEK, SE SVOLENÍM
<Path>

Jak si ze dne na den zničit kariéru: Taťána Kuchařová ponížila sebe i manžela před církví a národem

Předala to médiím, nebo nepředala? Jako by poslední dny nebyla v Česku důležitější otázka než ta, zda se Miss World 2006 Taťána Kuchařová podělila s novináři o znění církevní žaloby, kterou podala na svého bývalého, muzikanta Ondřeje Brzobohatého. Přitom náznak jasné homofobie a vůbec řada dalších úryvků z jejího samotného textu pro katolickou vrchnost je mnohem větší průšvih.
Albert Prokop Albert Prokop Autor
24. 5. 2023

Taťána Kuchařová a Ondřej Brzobohatý: Boj o čest

Pokud vás úplně minula aférka, která v posledních desítkách hodin rezonuje nejen společenskými periodiky, ale i těmi serióznějšími, tak se pokusím velmi stručně načrtnout, o co jde: bulvární Blesk tvrdí, že získal kompletní znění církevní žaloby, kterou se má anulovat sňatek Taťány Kuchařové a Ondřeje Brzobohatého před Bohem. Podala ji bývalá královna krásy.

Redakce s materiálem konfrontovala skladatele a muzikanta, který doteď mlčky přecházel nejrůznější ataky své bývalé choti v televizi i na sociálních sítích.

Nyní se rozhodl, že pohár jeho trpělivosti přetekl. Proto se obsáhle vyjádřil, což se dá považovat za odvetnou akci v novém boji páru o čest. A než by nechal po veřejnosti kolovat přikrášlené pikantnosti, leccos na sebe sám práskl.

 Ondřej: Byla to ona

Zaprvé je na tisíc procent přesvědčený, že církevní žalobu redaktorům předala sama Taťána Kuchařová. Prý ji měli k dispozici jen oni dva a jejich právníci, zatímco fotky Ondřeje v šatech – ty údajný anonym do redakce také zaslal – měly být v držení jen samotných bývalých manželů.

A Brzobohatý potvrdil také drb, který před pár týdny doputoval dokonce i do redakce LUI: a sice to, že se rád pro zábavu převléká za ženu. Má to zkrátka jako volnočasové hobby, nijak to podle toho, co říká, nesouvisí s jeho heterosexuální orientací. Ani s duševním zdravím.

Miluje styl Drag queen a v takových momentech, kdy si hraje, si nechává říkat Tiffany RichBitch, což je vtipné upozornění na jeho české příjmení.

Kde je pravda, kde je lež?

Jako by na celé kauze bylo nejpodstatnější to, kdo materiál předal novinářům. Nejčastěji ukazováčky směřují ke Kuchařové. A těmto předsudkům bez důkazů se nemůžeme úplně divit. Když se páreček rozcházel, senzacechtiví čtenáři se dozvěděli, že hudebník je smilník a že se na modelce dopustil zrady. Narativ médií byl jednoznačný.

I když ale aférka s rozchodem dávno vyprchala, Kuchařové jako by to bylo málo, jako by podle ní dostal manžel málo „naloženo“, tak čas od času na veřejnost vytáhla další a další špinavé prádlo, ale čím později to bylo od rozchodu, tím víc tyto soukromé hadříky na vymáchání „zasmrádaly“ a budily větší a větší rozpaky.

„Proč se s tím nesmíří, proč se v tom hnípá a nejde dál? Proč ho pořád ponižuje a kope do něj?“ objevovaly se v diskusích nechápavé reakce a ručička na váze sympatií se začala přesouvat na stranu mužské poloviny bývalého páru.

<Path> Slovenský zpěvák Jakub Pružinský (22) poprvé hovoří o svém coming outu. Podívejte se, jaký dopis předal své maminceZdroj: Jan Witek

Přímý útok na zranitelné místo

Proto, když se ukázalo, co všechno stojí v žalobě k církevnímu soudu, spousta lidí měla hned jasno. Mstí se vážně sama modelka? Rezolutně to odmítla, jenže jedním dechem prohlásila, že nikdy neměla potřebu manžela očerňovat, což ale párkrát udělala, když si dávno poté, co ji opustil, nedala pokoj a pořád se do něj veřejně navážela.

Pochybnosti proto zůstávají. Bylo by to sice pokrytecké, kdyby to byla pravda, pokud platí, co sdělil její bývalý: prý měla panickou hrůzu z toho, že kdyby se jeho koníček provalil, ohrozilo by to její kariéru a spolupráce.

Ale za mě: čert vem, kdo to předal, horší je, kdo a hlavně jak to napsal. Když už Taťáně nasazovat psí hlavu, tak především za tohle. Musela se církevním hodnostářům svěřovat se vším, nešlo dodělat rozvod v klidu a po domluvě? I u katolíků to jde, a když se ti dva jednou milovali, mohli si tu show pro veřejnost také odpustit.

Tipy redakce

Homofobie

Pak je tu to, co říká její choť, který se rozhodl kontrovat zveřejněním některých detailů. Pokud je pravda, co Ondřej Brzobohatý tvrdí, jeho žena ho střídavě v jeho libůstce podporovala, střídavě byla proti. Dokonce ho prý poslala k sexuologovi, aby zjistil, jestli nemá něco s orientací a jestli to není dědičné, což dle Ondřeje bylo vyvráceno. Nezní to ale jako dost homofobní názor?

Kdyby šlo o skromnou neznámou katoličku, tak člověk mávne rukou. Ale absolutně nepatřičné by to bylo od ambasadorky OSN, tedy zástupkyně organizace, která mimo chudobu a uprchlíky řeší také rovné příležitosti, k čemuž patří i boj proti diskriminaci LGBT+ komunity a nenávistným projevům vůči ní.

Obnovila manželský slib

Je také zvláštní, že když Taťána Kuchařová v církevní žalobě uvádí, že po ní chtěl manžel erotické praktiky jako žena (on sám to naprosto důrazně odmítá a považuje to za snahu ho dál poškozovat), a zároveň tvrdí, jak jeho zájmy nesla špatně, tak proč čekala, až jí dá kopačky, a nedala mu je sama. Když se mi něco na partnerovi ekluje, jdu od něj, ne naopak. A Kuchařová krátce před definitivním krachem vztahu obnovila manželský slib. Tedy v době, kdy vše dávno věděla.

Přiznám se, že se nerad rýpu v tak intimním soukromí pro mě úplně cizí dvojice, ale podle mě je tu jistý společenský zájem. A ten Ondřej docela dobře odhadnul, všechno vybalil sám, včetně dalšího prý nepravdivého obvinění z žaloby týkající se jeho údajné neplodnosti.

Reakce se zdá být jednoznačná. Zatímco za ním stojí stovky osobností, které dvojici znají, často ze soukromí a někteří dokonce popisují neuvěřitelné historky ukazující Kuchařovou v tom nejhorším možném světle, za Taťánu se jich postavilo minimum. Vlastně jsem žádnou nezaznamenal. To může být taky určité vodítko.

Konec kariéry

I veřejnost se zdá být převážně na straně Brzobohatého. Některé věci si zkrátka mají řešit jen manželé mezi sebou, ven to nepatří.

Momentální společenská nálada se mi jeví tak, že ať už je pravda, že Kuchařová něco někam předala, nebo to „jen“ napsala, dost jí to poničilo pověst.

Vůbec bych se nedivil, kdyby se od ní potichu distancovaly firmy, kterým doteď propůjčovala svou tvář. A tak mi přijde, že ať už byla církevní žaloba upřímná a od srdce, nebo vylhaná a součástí msty, přijde ji pořádně draho. Docela jistě hrozí, že jí téměř ze dne na den zničí celou kariéru, kterou si pracně budovala sedmnáct let.

Zdroj: LUI, Instagram, Blesk

Populární
články

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem
TĚLO & MYSL

„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem

Autor: Irena Piloušková
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
První polibky, sex i rozchody, v teplé mapě světa najdete vše
LIDÉ

„Teplá Google mapa“ ukazuje, kde a jaká dobrodružství se stejným pohlavím Češi zažili. Nejvíc překvapí intimita

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Napadená muž nebyl gay. Duhovou vlajku měl, protože je „ally“ čili podporovatel LGBT+ lidí
AKTUALITY

Zmlácení muže s duhovou vlajkou v Budějovicích policie šetří jako výtržnictví. Podle právničky je v Česku nedostatečná legislativa

Autor: Martin Lyko

E-Shop