Yee-haw! Tohle město hostí každý rok setkání teplých kovbojů. A vypadá to přesně tak, jak bychom doufali
News
Zdroj: Adobe Stock

Yee-haw! Tohle město hostí každý rok setkání teplých kovbojů. A vypadá to přesně tak, jak bychom doufali

Gayové a kovbojové, to šlo vždycky dohromady. Nejen ovšem v hravých fantaziích, ale také ve skutečnosti. Mexické město Zacatecas hostí rok co rok velkou pánsko-pánskou kovbojskou sešlost, ze které je teplo nejen u srdce.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
24. 5. 2023

Zkrocená hora nebo nový gay western A Strange Way of Life s Pedrem Pascalem jsou jasnou ukázkou toho, že tematické spojení gayů a kovbojů má mnoho co nabídnout. A pak samozřejmě také celá řada filmů pro dospělé. Není to ovšem jen erotická fantazie a fascinace maskulinním kovbojským světem, které jednou za rok přitáhnou do města Zacatecas stovky teplých kovbojů – nebo, jak by řekli místní – vaqueros.

V Zacatecas jde totiž o mnohem víc než jen o sexy role-play. „Když sem přijedete, cítíte určitou hrdost, že jste Mexičani,“ popsal pocity z návštěvy akce 29letý Emmanuel Fernández. Je to totiž právě vědomí sounáležitosti a také potřeba spojit se se svými kořeny, která muže do města přivádí.

Fernández se o teplých vaqueros dozvěděl poprvé během svého pobytu v Atlantě. Život tam byl o ničem a Fernández byl konfrontován s ubíjejícím americkým stylem práce „od devíti do pěti“. Pak ale objevil latinský klub The Sanctuary a jeho pravidelnou gay kovbojskou párty. A s ní i komunitu, kterou potřeboval. „Spojí vás to s vašimi kořeny,“ říká.

<Path> 10 opravdových důvodů, proč letos vyrazit do Mexika, které jsme vyzkoušeli na vlastní kůžiZdroj:

Kovbojský sraz v Zacatecas ovšem není jen akcí pro mladé, jak dokazuje 56letý Daniel Renteria vystupující ve videu, které o akci natočil LA Times. Ten se do města vydal objevovat své pravé já krátce po tom, co málem zemřel při těžké nehodě. „Přinutilo mě to změnit život. Řekl jsem si, že musím žít každý den, jako by byl můj poslední.“

Ačkoliv je v Mexiku právní situace homosexuálů dobrá – mohou zde dokonce vstupovat do manželství –, v malých městech jako Zacatecas je to trochu jiné. Je to konzervativní, silně věřící obec. Na ulici je tak podle svých slov Renteria opatrný. V saloonech se to ale mění. „Je mi 56 let a díkybohu si opravdu užívám život.“

Láska a sounáležitost

A jak to na takové teplé kovbojské sešlosti vypadá? Jestli si představujete jednu velkou tematickou swingers párty, jste na omylu. Skutečnost je totiž mnohem hezčí. Žádné laciné efekty jako z porna, ale autentická komunita, sounáležitost, láska. Přesně to, po čem ve skrytu duše vlastně všichni toužíme. Ale samozřejmě nechybí ani párty nabité mexickým temperamentem. Přesvědčte se sami na fotkách, na kterých akci zachytil fotograf LA Times Gary Coronado.

 

Zdroj: LUI.cz, Queerty, Los Angeles Times, Twitter

Populární
články

E-Shop