Survivor má svého vítěze: Podívejte se, jaká byla jeho cesta soutěží a jak se změnil jeho vzhled
News

Survivor má svého vítěze: Podívejte se, jaká byla jeho cesta soutěží a jak se změnil jeho vzhled

(#spoiler) Nejdrsnější reality show, kterou mohli posledního půl roku Češi sledovat, zná svého vítěze. Finálový díl Survivoru Česko & Slovensko včera na Voyo.cz odhalil, kdo se stal hrdým nositelem titulu Survivor a také majitelem královské odměny 2,5 milionu korun. Připomeňte si spolu s námi, jakou měl tento člověk cestu soutěží.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
18. 5. 2023

Pokud jste finálový díl ještě neviděli, rovnou vás varujeme: Na následujících řádcích a fotkách prozdradíme, kdo soutěž vyhrál. Chcete-li si ovšem sami vychutnat napětí, o které nebyla v posledním díle soutěže nouze, pusťte si ho na Voyo, nebo se na něj dívejte dnes večer na TV Nova.

Ve finálovém díle se opět ukázalo, že o výhercích soubojů nerozhodují jenom svaly a fyzická výkonnost, ale také důvtip a možná i náhoda. Nejprve se v souboji utkala zbývající soutěžní trojice ve složení Tomáš, Martin a Karolína. Úkolem bylo ulovit dlouhou tyčí klíče a dostat se z klece. Dřív než Karolíně se to podařilo oběma mužům, a tak se Kája do samotného finále nakonec nedostala. I tak byla ale na své umístění pyšná. „Dneska vyhráli buď ti mazanější, nebo ti silnější. Odnesu si z toho ponaučení, ale já jsem strašně ráda, že jsem se dostala takhle daleko. Vůbec jsem to nečekala. Na to třetí místo jsem strašně pyšná.“

Následně se už oba finalisté – Martin a Tomáš – utkali ve dvou soubojích. Vítěz každého z nich pak mohl na pergament napsat své jméno, které na poslední kmenové radě představovalo jeden hlas pro něj. O vítězi totiž rozhodovalo posledních 9 vyloučených soutěžících. Nešlo ovšem o jen tak ledajaké rozhodování, ale předcházela mu nejprve rozprava s finalisty. Kmenová rada jim pokládala otázky a oni museli odpovídat. Proč se v soutěži chovali, jak se chovali? Jaká byla jejich motivace k taktikám a strategiím? Jak se teď cítí? Řeč přišla také na Tomášovu minulost nebo Martinovo přiznání, že dostat se do finále Survivoru je jeho prozatím největší životní úspěch.

„Tento pocit je nepopsatelný,“ přiznával Martin. „Neměl jsem ambice založit firmu, byznys, být někde na vrcholu. Už toto finále je pro mě největší zadostiučinění. Ať už to vyhraje kdokoliv z nás, tak si to zasloužíme oba. Tomáš, nebo já, titul bude ve správných rukách.“

<Path> Největší vzrůšo prvních dvou dílů Ostrova? V týmu červených soutěží lesbička, skladnice s vizáží modelky chytá bronz a playmate nepřítomně plácáZdroj:

Podobné pocity zažíval i Tomáš: „Moje největší přání bylo, abych se dostal na samotný konec. Nejdřív mě dostalo, že jsme se dostali do finálové trojky. To jsem bral už za to, že to je ten konec. Když jsme pak jeli na poslední souboj, tak jsem věděl, že přijde ještě nějaká lumpárna, což bohužel znamenalo, že nás opustila Kája. No nebylo to příjemný, ale pro nás dva to znamenalo, že jsme ušli tu cestu až na samotný konec. Momentálně tohle je, troufl bych si říct i za Martina, jeden z nejhezčích okamžiků mýho života.“

„Nemůžu vůbec mluvit“

Kdo soutěž nakonec vyhrál? Tohle diváci nevěděli až do poslední chvíle, protože souboje i hlasování kmenové rady byly zas a znovu těsně vyrovnané. Navrch neměl ani jeden z finalistů. Až poslední hlas byl ten, který výsledek prozradil: Tomáš.​​​​ Já teď nemůžu vůbec mluvit,“ byla jediná slova, na která se zmohl. Nedivíme se. Jeho cesta soutěží byla trnitá a ostatní se ho opakovaně pokusili vyřadit, když ho několikrát za sebou poslali do vyřazovacích duelů. V galerii jsme pro vás vybrali několik momentů, na kterých si můžete Tomášovo působení připomenout. A také si všimnout, jak se během 74 dní na ostrově měnil jeho vzhled.

Zdroj: Voyo.cz / TV Nova

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii
KULTURA

Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii. Nyní jeho dílo „Na konci světa“ objevil internet

Autor: Irena Piloušková
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop