„Podle nosa poznáš kosa“? Prý ano, tvrdí vědci, kteří změřili pohlavní orgány desítkám mrtvých mužů
News
Zdroj: Adobe Stock

„Podle nosa poznáš kosa“? Prý ano, tvrdí vědci, kteří změřili pohlavní orgány desítkám mrtvých mužů

Lidová moudrost říká, že velikost nosu prozradí i velikost toho, co mají pánové v kalhotách – čím větší, tím větší. A podle japonské studie by to měla být pravda. Zjištění jsou ale vědcům trochu k ničemu.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
15. 5. 2023

Délka prstů, velikost nohy, plešatost a také velikost nosu – to všechno jsou „zaručená“ poznávací znamení toho, jak velké překvapení schovávají muži v kalhotách. Většinou jde spíš o povídačky, poslední zmíněný ukazatel se ale možná opravdu zakládá na pravdě. Vyplývá to z japonské studie, která velikost nosu a velikost penisů srovnávala.

Vědeckým tým z Kyotské univerzity ovšem neměřil živé participanty, ale studii provedl na zesnulých mužích. Celkem změřili nosy a pohlavní orgány 126 mrtvých mužů. Neměřili přitom jen velikost penisů v ochablém stavu, ale také natažených, což mělo simulovat rozměry přirození v erekci.

Nejvíce spolu nepřekvapivě souvisí velikost ochablého a nataženého penisu. Hned druhou největší souvislost studie ovšem našla mezi velikostí nosu a nataženého penisu. Vyplývá z toho, že muži, kterým se mezi očima skví pořádný frňák, budou mít pravděpodobně velkou výbavu také při erekci.

Výsledky k ničemu?

Zatímco veřejnost teď možná jásá, že se toho o potenciálním partnerovi dozví ze selfíčka ještě víc, vědcům výsledky zase tak moc nepomůžou. Mnohem užitečnější by pro forenzní vědu totiž bylo, kdyby zjistila, že velikost penisu je ovlivněná například věkem. „Ačkoli jsou naše výsledky pro forenzní účely nepoužitelné, pochopení toho, jaký je proces růstu penisu nebo částí obličeje může být velmi důležité pro extrapolaci hladin androgenů u plodu a sledování mužských pohlavních funkcí,“ uvedl tým ve výzkumné zprávě.

<Path> Překvapení pro vědce: Penisy se zvětšují. Za 30 let narostly o čtvrtinu, zjistil výzkumný tým z univerzity ve Stanfordu. Může to být důvod k obavámZdroj: everydayhealth.com, wjmh.org, scopeblog.stanford.edu, chicago.suntimes.com

Vědecké zjištění je ale třeba brát s rezervou. Je totiž omezené jen na těla japonských mužů, navíc v posmrtném stavu. Pro živé Evropany tak nemusí být (bohužel?) vůbec směrodatné. Pokud tak chcete mít jistotu o tom, jak velkým nejen nosem se pyšní muž vašeho zájmu, je nejlepší udělat průzkum vlastní. Pochopitelně ovšem se souhlasem měřeného adepta.

Zdroj: iflscience.com, bacandrology.biomedcentral.com

Populární
články

E-Shop