Grindr představil rozhraní pro web: Nabízí velké fotky, víc profilů a rychlý útěk, je ale jen pro „vyvolené“
News
Zdroj: Adobe Stock

Grindr představil rozhraní pro web: Nabízí velké fotky, víc profilů a rychlý útěk, je ale jen pro „vyvolené“

Gay seznamka Grindr včera představila novinku – webové rozhraní. Uživatelé tak už nemusí službu používat jen přes aplikaci pro smartphony, ale mohou si rande a známosti domlouvat přes jakýkoliv webový prohlížeč. Služba ovšem není zadarmo.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
11. 5. 2023

Uživatelé Grindru se mohou radovat, seznamka totiž spustila novou funkci, a sice webové rozhraní. Až doposud bylo možné nejpopulárnější platformu pro muže, kteří se touží seznámit s muži, používat jen skrze její vlastní mobilní aplikaci. Nyní je ale možné přihlásit se přes jakýkoliv webový prohlížeč.

Nové webové rozhraní má adresu web.grindr.com a dostupné by mělo být přes všechny běžné webové prohlížeče, a to nejen na počítačích, ale i na mobilních zařízeních. Což je jeden z důvodů, proč Grindr rozhraní spustil. Umožní totiž službu používat i těm, kdo nechtějí nebo nemůžou mít v mobilu nainstalovanou aplikaci. Například když nejsou veřejně vyoutovaní.

Lepší uživatelská přívětivost

Dalším důvodem pro Grindr web je podle společnosti větší uživatelská přístupnost. Webový Grindr totiž zobrazí najednou více profilů ostatních uživatelů (vedle sebe bude 6 obrázků místo 3, které se ukazují na mobilech) a také větší profilové fotky – je totiž optimalizovaný pro velké obrazovky počítačů. Uživatelé tak mohou snadněji prozkoumat každičký detail na snímcích.

Webový Grindr jde také na ruku těm, co mají zálibu v multitaskingu – umožňuje totiž současně chatování a brouzdání seznamem ostatních uživatelů. Během chatování jde navíc používat všechny dostupné klávesové zkratky, nemluvě o tom, že psaní na velké klávesnici je pohodlnější.

<Path> LUI Singles: GlebZdroj: JS; Oliver Cuadra

Schovaný během vteřiny

Zajímavou funkcí webové podoby Grindru je možnost ho okamžitě schovat – má totiž zabudovanou funkci, že když při jeho používání třikrát rychle zmáčknete klávesu escape, zavře se a místo něj se otevře Google. To se bude hodit všude tam, kde nechcete, aby vás někdo na žlutočerné seznamce načapal.

Webové rozhraní má ovšem jednu nevýhodou – nelze si přes něj založit uživatelský profil. Dostupné je pouze přihlášení již existujícím účtem. Lze sice kliknout na tlačítko „sign up“ (založit účet), ale to člověka jen odkáže do obchodů Google Play a App Store.

Tipy redakce

Jen pro „vyvolené“

Grindr web nabízí množství výhod, bude však jen pro „vyvolené“, respektive pro ty, kdo si za službu zaplatí. K dispozici je totiž pouze předplatitelům prémiových Grindr balíčků XTRA a Unlimited. A ty nejsou úplně levné. XTRA začíná na 249,99 Kč za týden, s tím, že je možné koupit i výhodnější varianty se slevami za předplatné na měsíc, čtvrt roku nebo celý rok. Roční XTRA pak stojí 1 899,99 Kč. Grindr Unlimited je ještě dražší a lze ho koupit jen jako měsíční příplatek za 1 099,99 Kč.

Zdroj: blog.grindr.com

Populární
články

E-Shop