Máte účet na Twitteru, který nepoužíváte? Jestli o něj nechcete přijít, přihlaste se do něj. Elon Musk totiž začal s plánovanou čistkou
News
Zdroj: Adobe Stock

Máte účet na Twitteru, který nepoužíváte? Jestli o něj nechcete přijít, přihlaste se do něj. Elon Musk totiž začal s plánovanou čistkou

Uvolnit žádaná uživatelská jména, to je cílem twitterové čistky, kterou v pondělí oznámil Elon Musk. Pokud máte účet, který nepoužíváte, ale nechcete o něj přijít, měli byste se do něj co nejdřív přihlásit. A pravidelně v tom pokračovat.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
10. 5. 2023

Že se na Twitteru budou mazat neaktivní účty, oznámil Elon Musk poměrně rychle po tom, co v říjnu sociální síť koupil. Cílem takové čistky je především uvolnit uživatelská jména. Jelikož je totiž na Twitteru zažitá kultura označování – pro které se viditelně používají oficiální handly účtů – chtějí mít uživatelé unikátní jméno pěkné, originální nebo zkrátka zapamatovatelné.

Podle oficiálních pravidel může Twitter trvale smazat každý účet, který není aktivní aspoň jednou za měsíc. „Doporučujeme lidem, aby se po tom, co si zaregistrují účet, na Twitter aktivně přihlašovali a používali ho. Aby váš účet zůstal aktivní, pohlídejte si, že se přihlásíte minimálně každých 30 dní.“  Pokud tak máte účet, který příliš nepoužíváte, ale nechcete o něj přijít, co nejdříve se do něj přihlaste.

Ačkoliv pravidla mluví o 30 dnech, v reálu sociální síť k mazání účtů tak přísně nikdy nepřistupovala, respektive k němu nepřistoupila nikdy. To se teď ovšem patrně mění, i když mazání stále nebude tak striktní. Oznámil to Elon Musk na svém vlastním Twitterovém účtu. „Čistíme účty, které po několik let nevykazovaly vůbec žádnou aktivitu, takže pravděpodobně uvidíte klesnout počty sledujících.“ Klesacíjí počty sledujících ale zaznamenají hlavně uživatelé, kteří jsou na Twitteru už dlouhé roky a nahromadili followery, kteří dnes ptačí síť nepoužívají.

Musk ovšem nespecifikoval, kde je přesně je hranice „několik let“, ani kolik účtů hodlají takto smazat. Známy také nejsou žádné informace o tom, jestli bude možné jednou smazaný účet reaktivovat, a nemluvil ani o tom, jestli budou před smazáním účtu uživatelé nějak upozorněni.

Musk ovšem reagoval na obavy, které někteří uživatelé pod jeho oznámením vyjádřili. Například herní vývojář John Carmack Muskovi „silně doporučil“, aby účty nemazal, protože by to mohlo vést ke ztrátě informací – jako kdyby někdo vyhazoval knihy z knihovny. Musk na to odpověděl, že „účty budou archivovány, ale je potřeba uvolnit opuštěná uživatelská jména“.

Zdroj: TechCrunch, Twitter, Insider

Populární
články

E-Shop