Frankie Goes To Hollywood po 36 letech na pódiu: bizarní ne-comeback fanoušky překvapil i zklamal
News
Zdroj: Florian Hoffmann / Wikimedia Commons / se svolením

Frankie Goes To Hollywood po 36 letech na pódiu: bizarní ne-comeback fanoušky překvapil i zklamal

Legendární britská osmdesátková skupina Frankie Goes To Hollywood po 36 letech od svého rozpadu opět vystoupila – byla největší hvězdou zahajovacího koncertu letošní Eurovize v Liverpoolu. K velkému zklamání fanoušků ale zahráli jen jednu jedinou písničku.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
9. 5. 2023

Když v osmdesátých letech uslyšel svět první písničky od Frankie Goes To Hollywood, byly reakce prakticky jen dvojí – šok a nadšení. A nadšení a šok vyvolali také v neděli, když po 36 letech od svého dramatického rozpadu znovu v původní sestavě vystoupili na pódiu. Synth-opová skupina založená roku 1980 v Liverpoolu, která svou hudbou a svými texty se sexuální a gay tematikou, narážkami a dvojsmysly bořila konvence doby a získala si srdce fanoušků po celém světě, totiž vystoupila s jednou jedinou písničkou.

Byl to moment, o kterém si mnozí fanoušci mysleli, že se už nikdy nestane. Když se ale po liverpoolském St. George’s Plateu rozezněl nezaměnitelný rytmický bas a zvonící činely, odpovědělo kapele přítomných 25 000 diváků nadšeným výskotem. Zhruba stejně velké bylo ovšem i jejich zklamání, když se po zahrání písničky Holly Johnson, frontman skupiny, se slovy „Bůh vám žehnej, bylo krásné vás všechny vidět“ s diváky rozloučil a Frankie Goes To Hollywood odešli z pódia.

Skupina se navíc rozhodla nezahrát žádný ze svých tří největších hitů Relax, Two Tribes a The Power of Love, které všechny ve své době dominovaly britské hitparádě, ale předvedla Welcome to the Pleasuredome.

Reakce na vystoupení jsou smíšené a sestávají z nadšení nad tím, že se skupina rozhodla vystoupit a že „zněla, jako by nikdy neodešli“, a zklamáním, že to, co někteří pokládali za rozehřívačku před největšími hity, bylo už samotné vystoupení.

„Jedna písnička je možná maximální čas, který spolu dokáže 5 členů skupiny vydržet na jevišti,“ mírně ironicky spekuluje nad krátkým vystoupení Ian Youngs z BBC. Naráží tak na skutečnost, že rozpad skupiny v roce 1987 byl spojen s hádkami členů a údajnou potyčkou před jejich posledním koncertem. „Ale aspoň ukázali, že oni i jejich hudba dokáží znít stále svěže a přesvědčivě.“

<Path> Eurovize zrušila smlouvu s čínskou televizí. Může za to cenzura LGBT vystoupení!Zdroj: Buzzfeed, BBC, Youtube

Jednopísničkové vystoupení bylo tak krátké a nahodilé, že ho za comeback považovat prostě nejde. Ačkoliv příští rok bude 40 let výročí od uvedení jejich debutového alba a fanoušci doufají, že by to mohla být příležitost ke koncertování, podle slov Briana Nashe, kytaristy skupiny, to na další vystoupení nevypadá. „Tento měsíc mi bude 60. Je to možná naposled, co jsme se sešli. Všichni už jsme na řadě, víte, co myslím. Je to pro Liverpool, je to pro něj skutečný úspěch. Jsme hrdí, že se můžeme pochlubit naším městem.“

Zdroj: The Guardian, BBC, PinkNews

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop