Když ne pravá láska, tak aspoň pravá fotka! Tinder zavádí nástroj, který omezí možnost vydávat se za někoho jiného
News
Zdroj: Adobe Stock

Když ne pravá láska, tak aspoň pravá fotka! Tinder zavádí nástroj, který omezí možnost vydávat se za někoho jiného

Seznamovací aplikace Tinder nově vyžaduje pro ověření fotek selfie video. Kdo své fotky ověří, působí nejen důvěryhodněji, ale bude mít nově možnost vyžadovat stejnou autenticitu i po ostatních. Vydávat se tak za někoho jiného nebo používat neaktuální snímky bude obtížnější. Funkce je dostupná zdarma.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
3. 5. 2023

Domluvit si rande s někým na Tinderu, přijít na místo schůzky a zjistit, že ten, s kým se setkáváte, vypadá ve skutečnosti úplně jinak – to je noční můra asi všech uživatelů (nejen) této seznamovací aplikace. Aby provozovatelé služby takovým případům zabránili, respektive aby lidé měli více možností, jak mít jistotu, že ten, koho svajpnuli, je skutečně ten, kdo je na fotce, zavedl Tinder už před nějakou dobou ověřování fotek. Nyní tuto funkci vylepšil.

Ověření fotek dříve znamenalo udělat si několik selfies v určitých pozicích a aplikace pak tyto fotky porovnala s ostatními, které měl uživatel na profilu. Nyní musejí lidé, kteří chtějí získat modrou fajfku „Photo Verified“, splnit několik úkolů a natočit se u nich na video.

„Uživatelé Tinderu nám opakovaně říkají, že ověření fotek je jedním z jimi nejoceňovanějších bezpečnostních prvků. Tento nástroj je dalším způsobem, jak pomáháme uživatelům lépe posoudit pravost svého protějšku,“ uvedl Rory Kozol, senior vice president pro produktovou integritu Tinderu.

Ověřování fotografií přitom není jen nástroj, jak zajistit, že se uživatelé sami mohou cítit na Tinderu bezpečněji, ale zvyšuje jim také šance na seznámení. „Našim uživatelům ve věku 18–25 let dává ověření fotografie o 10 % vyšší šanci, že budou mít s někým shodu.“ Uživatelé seznamky si totiž cení autenticity, modrou fajfku potvrzující pravost jejich fotek tak už má téměř 40 % z nich.

Chatujte jen s ověřenými uživateli

Nově Tinder spouští také možnost chatovat pouze s těmi, kdo mají na profilu ověřené fotky. Funkci naleznete v nastavení zpráv, ale pozor, dostupná bude jen těm, kdo sami své snímky nechali ověřit. Než si s někým začnete chatovat, budete mít nově také možnost požádat dotyčného nejprve o to, aby ověřením fotek prokázal, že je to skutečně on.

<Path> Aleksander Baron (23): „Myslím si, že žádného člověka na světě nepřitahuje jen jedno pohlaví“Zdroj: Jan Witek

Zatímco video ověřování je v provozu už teď, možnosti v chatu bude Tinder spouštět postupně během následujících měsíců. A postupně také vyzve všechny už dříve ověřené uživatele, aby své obrázky pře-ověřili pomocí nového nástroje. Důvod je jednoduchý – kdo se ověřil před dlouhou dobou, může teď už vypadat klidně úplně jinak.

Zdroj: Tinder.com

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
K močení si sedá více než 50 % českých mužů
AKTUALITY

Vsedě močí překvapivé množství mužů, zjistil průzkum vyprovokovaný novinářem. Víme také, co preferují Češi

Autor: Martin Lyko
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop