Když ne pravá láska, tak aspoň pravá fotka! Tinder zavádí nástroj, který omezí možnost vydávat se za někoho jiného
News
Zdroj: Adobe Stock

Když ne pravá láska, tak aspoň pravá fotka! Tinder zavádí nástroj, který omezí možnost vydávat se za někoho jiného

Seznamovací aplikace Tinder nově vyžaduje pro ověření fotek selfie video. Kdo své fotky ověří, působí nejen důvěryhodněji, ale bude mít nově možnost vyžadovat stejnou autenticitu i po ostatních. Vydávat se tak za někoho jiného nebo používat neaktuální snímky bude obtížnější. Funkce je dostupná zdarma.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
3. 5. 2023

Domluvit si rande s někým na Tinderu, přijít na místo schůzky a zjistit, že ten, s kým se setkáváte, vypadá ve skutečnosti úplně jinak – to je noční můra asi všech uživatelů (nejen) této seznamovací aplikace. Aby provozovatelé služby takovým případům zabránili, respektive aby lidé měli více možností, jak mít jistotu, že ten, koho svajpnuli, je skutečně ten, kdo je na fotce, zavedl Tinder už před nějakou dobou ověřování fotek. Nyní tuto funkci vylepšil.

Ověření fotek dříve znamenalo udělat si několik selfies v určitých pozicích a aplikace pak tyto fotky porovnala s ostatními, které měl uživatel na profilu. Nyní musejí lidé, kteří chtějí získat modrou fajfku „Photo Verified“, splnit několik úkolů a natočit se u nich na video.

„Uživatelé Tinderu nám opakovaně říkají, že ověření fotek je jedním z jimi nejoceňovanějších bezpečnostních prvků. Tento nástroj je dalším způsobem, jak pomáháme uživatelům lépe posoudit pravost svého protějšku,“ uvedl Rory Kozol, senior vice president pro produktovou integritu Tinderu.

Ověřování fotografií přitom není jen nástroj, jak zajistit, že se uživatelé sami mohou cítit na Tinderu bezpečněji, ale zvyšuje jim také šance na seznámení. „Našim uživatelům ve věku 18–25 let dává ověření fotografie o 10 % vyšší šanci, že budou mít s někým shodu.“ Uživatelé seznamky si totiž cení autenticity, modrou fajfku potvrzující pravost jejich fotek tak už má téměř 40 % z nich.

Chatujte jen s ověřenými uživateli

Nově Tinder spouští také možnost chatovat pouze s těmi, kdo mají na profilu ověřené fotky. Funkci naleznete v nastavení zpráv, ale pozor, dostupná bude jen těm, kdo sami své snímky nechali ověřit. Než si s někým začnete chatovat, budete mít nově také možnost požádat dotyčného nejprve o to, aby ověřením fotek prokázal, že je to skutečně on.

<Path> „Ženy tlačí čas. Gayové si víc vybírají,“ říká muž, který marně hledá partnera. Problém podle něj není v něm ani v systémuZdroj: Anonymní zdroj, redakce

Zatímco video ověřování je v provozu už teď, možnosti v chatu bude Tinder spouštět postupně během následujících měsíců. A postupně také vyzve všechny už dříve ověřené uživatele, aby své obrázky pře-ověřili pomocí nového nástroje. Důvod je jednoduchý – kdo se ověřil před dlouhou dobou, může teď už vypadat klidně úplně jinak.

Zdroj: Tinder.com

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii
KULTURA

Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii. Nyní jeho dílo „Na konci světa“ objevil internet

Autor: Irena Piloušková
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop