Tom Ford bez Toma Forda: Legenda pánské módy jde do důchodu
News
Zdroj: Nicogenin / Wikimedia Commons / se svolením

Tom Ford bez Toma Forda: Legenda pánské módy jde do důchodu

Tom Ford opouští post kreativního ředitele firmy, kterou po sobě sám pojmenoval. Kdo ho na vedoucí módní pozici vystřídá, už značka oznámila.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
2. 5. 2023

Tom Ford se odebírá do důchodu – tedy aspoň co se týče jeho fungování na pozici kreativního ředitele a návrháře pro značku Tom Ford, kterou v roce 2005 sám založil. Odchod je to ale pozvolný, protože minimálně do konce roku hodlá u firmy zůstat jako poradce. Spolu s ním by měl takto ještě několik měsíců fungovat i Domenico de Sole, s nímž Ford módní značku přivedl na svět.

Značka Tom Ford už módnímu návrháři ovšem nepatří. Na podzim 2022 ji totiž prodal mezinárodní společnosti Estée Lauder. „Nemohu být s akvizicí značky Tom Ford společností Estée Lauder spokojenější. Její tým byl při akvizici skvělým partnerem a Guillaume [Jesel] je výjimečný lídr, který má nejen velké obchodní chápání oděvního a kosmetického průmyslu, ale také velké pochopení pro módu,“ uvedl Ford v oficiálním sdělení.

Guillame Jesel se nyní stane novým prezidentem a výkonným ředitelem značky Tom Ford, kreativním ředitelem bude Peter Hawkings. Jesel má se značkou bohaté zkušenosti, téměř deset let totiž už vedl její beauty divizi. A Hawkings také není ve společnosti žádný nováček. Od roku 1998 pracoval pod vedením Toma Forda pro značku Gucci a od roku 2009 přímo pro (tehdy relativně novou) společnost Tom Ford, kde měl pozici Vice President for Menswear.

<Path> Milujete Bridgerton? Pak je limitovaná kolekce známého módního řetězce s kousky z dílny ikonické návrhářky přesně pro vásZdroj:

Značka Tom Ford je synonymem sofistikované pánské módy a kosmetiky. A tím by měla zůstat i nadále, ačkoliv si tvorbu jednotlivých produktů nyní rozdělí dvě společnosti. Zatímco Estée Lauder zůstane zodpovědná za kosmetickou část portfolia (včetně parfémů), pánskou a dámskou módu, doplňky a spodní prádlo převezme italská módní skupina Ermenegildo Zegna.

Tipy redakce

Kdo je Tom Ford

Tom Ford (62) módní návrhář a udavatel sofistikovaného moderního pánského stylu. Aktivní je ale nejen v módě, neboť má za sebou i dva režisérské počiny. V roce 2016 to byl snímek Noční zvířata (Nocturnal Animals), ke kterému napsal také scénář, o sedm let předtím natočil film Single Man, za jehož hlavní roli byl Colin Firth nominován na Oscara. V roce 2016 se Ford postaral o mediální poprask, když se dal v rozhovoru slyšet, že by každý muž měl mít anální sex, a to včetně heterosexuálů.  

Zdroj: queer.de, tomford.com

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
K močení si sedá více než 50 % českých mužů
AKTUALITY

Vsedě močí překvapivé množství mužů, zjistil průzkum vyprovokovaný novinářem. Víme také, co preferují Češi

Autor: Martin Lyko
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop