Tom Ford bez Toma Forda: Legenda pánské módy jde do důchodu
News
Zdroj: Nicogenin / Wikimedia Commons / se svolením

Tom Ford bez Toma Forda: Legenda pánské módy jde do důchodu

Tom Ford opouští post kreativního ředitele firmy, kterou po sobě sám pojmenoval. Kdo ho na vedoucí módní pozici vystřídá, už značka oznámila.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
2. 5. 2023

Tom Ford se odebírá do důchodu – tedy aspoň co se týče jeho fungování na pozici kreativního ředitele a návrháře pro značku Tom Ford, kterou v roce 2005 sám založil. Odchod je to ale pozvolný, protože minimálně do konce roku hodlá u firmy zůstat jako poradce. Spolu s ním by měl takto ještě několik měsíců fungovat i Domenico de Sole, s nímž Ford módní značku přivedl na svět.

Značka Tom Ford už módnímu návrháři ovšem nepatří. Na podzim 2022 ji totiž prodal mezinárodní společnosti Estée Lauder. „Nemohu být s akvizicí značky Tom Ford společností Estée Lauder spokojenější. Její tým byl při akvizici skvělým partnerem a Guillaume [Jesel] je výjimečný lídr, který má nejen velké obchodní chápání oděvního a kosmetického průmyslu, ale také velké pochopení pro módu,“ uvedl Ford v oficiálním sdělení.

Guillame Jesel se nyní stane novým prezidentem a výkonným ředitelem značky Tom Ford, kreativním ředitelem bude Peter Hawkings. Jesel má se značkou bohaté zkušenosti, téměř deset let totiž už vedl její beauty divizi. A Hawkings také není ve společnosti žádný nováček. Od roku 1998 pracoval pod vedením Toma Forda pro značku Gucci a od roku 2009 přímo pro (tehdy relativně novou) společnost Tom Ford, kde měl pozici Vice President for Menswear.

<Path> Slovenský návrhář Fero Mikloško o své kolekci pro Dedoles: „V Dedoles jsem se našel. Za spolupráci jsem velmi rád!“Zdroj: Dedoles

Značka Tom Ford je synonymem sofistikované pánské módy a kosmetiky. A tím by měla zůstat i nadále, ačkoliv si tvorbu jednotlivých produktů nyní rozdělí dvě společnosti. Zatímco Estée Lauder zůstane zodpovědná za kosmetickou část portfolia (včetně parfémů), pánskou a dámskou módu, doplňky a spodní prádlo převezme italská módní skupina Ermenegildo Zegna.

Tipy redakce

Kdo je Tom Ford

Tom Ford (62) módní návrhář a udavatel sofistikovaného moderního pánského stylu. Aktivní je ale nejen v módě, neboť má za sebou i dva režisérské počiny. V roce 2016 to byl snímek Noční zvířata (Nocturnal Animals), ke kterému napsal také scénář, o sedm let předtím natočil film Single Man, za jehož hlavní roli byl Colin Firth nominován na Oscara. V roce 2016 se Ford postaral o mediální poprask, když se dal v rozhovoru slyšet, že by každý muž měl mít anální sex, a to včetně heterosexuálů.  

Zdroj: queer.de, tomford.com

Populární
články

Jan Graubner se sice za přílišného konzervativce nepovažuje, ovšem na tranzici má dosti vyhraněný názor
AKTUALITY

Člověk je muž, nebo žena, své pohlaví nelze měnit, říká pražský arcibiskup Jan Graubner a současný přístup k tranzicím přirovnává k pandemii

Autor: Michal Černý
Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Suchý toaletní papír se hlavně v USA začíná stávat nežádoucím zbožím
LIDÉ

Nápad za miliardu?! Čtyři kamarádi chtějí nahradit suchý toaletní papír svým vlastním inovativním produktem

Autor: Michal Černý
Významné postavy české LGBT+ aktivistické scény
LIDÉ

Kdo patří mezi nejvýznamnější postavy české LGBTQ+ aktivistické scény?

Autor: Irena Piloušková
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Bezobalových prodejen je v Česku stále minimum
TRENDY

„Prodavačky mi nedůvěřivě prohlíží pečivo v mém látkovém sáčku. Jako bych byl exot,“ říká Erik o úskalích života „bez odpadu“

Autor: Mirka Dobešová
Výška přímo souvisí s celou řadou zdravotních problémů
TĚLO & MYSL

Všeho moc škodí a platí to i pro výšku. Mužům vyšším než 175 centimetrů hrozí celá řada zdravotních rizik

Autor: Mirka Dobešová
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop