Boy George a nová písnička pro všechny teplé děti. Video k Let Me Down vás pohladí po duši
News
Zdroj: Paul Carless / Wikimedia Commons / se svolením

Boy George a nová písnička pro všechny teplé děti. Video k Let Me Down vás pohladí po duši

Anglická indie skupina The Lottery Winners vydala novou písničku Let Me Down. Hlas jí ve spolupráci propůjčil legendární zpěvák Boy George. Potěší nejen hudebně, ale také klipem, který je jasnou podporou všem queer dětem a mladým teplým.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
31. 3. 2023

Kluk přijde domů ze školy, tváří se smutně, padne u sebe v pokoji na postel a pustí si oblíbeného zpěváka. Uhádli jste, tím zpěvákem není nikdo jiný než Boy George. Video k písničce Let Me Down od The Lottery Winners vzdává hold této pěvecké a kulturní legendě, která vydláždila cestu po něm následující generaci queer umělců.

V osmdesátých letech udělal Boy George dechberoucí kariéru. Nejen hudebním talentem, ale také neuvěřitelně nonkonformním, ba až šokujícím osobním stylem. Barevný makeup je jen třešničkou na dortu. Není vůbec přehnané, že se touto svou gender-bending personou stal ikonou a také spásou pro mnohé queer lidi (nejen ty v dětském věku). Viděli, že to jde, že se to může, že může být člověk jiný.

Vypadáš dobře, kámo

A přesně tuto tematiku zpracovává i klip, v němž zpěvák v doprovodu The Lottery Winners spojuje jasné tóny písničky s neony zalitým vystoupením. Vystoupením, na které se v televizi dívá smutný školák a které mu vykouzlí úsměv na tváři. Kluk přidává hlasitost, bere šminky, líčí se a má radost.

Hlasitá hudba ale do pokoje přivede jeho otce (v klipu ho ztvárnil herec Will Travis), který mu chce patrně říct, aby ji ztlumil. Jenže otevře dveře a najde svého syna s makeupem. Nekonečná vteřina ticha. A potom přijetí. „Vypadáš dobře, kámo,“ je to, co od otce chlapec slyší.

„Natáčení videa bylo jako nádherná halucinace,“ popsal dojmy frontman skupiny Thom Rylance. „Byl jsem v podivném neonovém světě, smál jsem se a zpíval s Boyem Georgem. Je to pravděpodobně ten nejmilejší a nejzajímavější člověk, jakého jsem potkal.“

Příjemná a chytlavá

Skladba Let Me Down vznikla na základě Rylanceova zájmu o popové ikony a snahu pochopit, co dělá z písničky „klasiku“. Svěřil se, že hudbu Boye George sám hodně poslouchal a nakonec pro něj napsal písničku, aniž by si to uvědomil.

<Path> Poznáte tohoto puberťáka, který před pár dny oslavil třicáté narozeniny?Zdroj:

Lehká, poslouchatelná, melodická a hravá, přitom nic agresivního. Let Me Down je popík, ze kterého se budete usmívat a bude vám dobře. Není to nic světoborného, ale moc dobře ví, co chce být, a daří se jí to. Boy George se o ní vyjádřil takto: „Je příšerně chytlavá! Je to ten nejchytlavější song, který jsem kdy slyšel. Hned po Karmě Chameleon!“

Let Me Down je třetím vydaným singlem z očekávaného alba Anxiety Replacement Therapy od The Lottery Winners.

Zdroj: Queer.de, YouTube, NME.com

Populární
články

E-Shop