Boy George a nová písnička pro všechny teplé děti. Video k Let Me Down vás pohladí po duši
News
Zdroj: Paul Carless / Wikimedia Commons / se svolením

Boy George a nová písnička pro všechny teplé děti. Video k Let Me Down vás pohladí po duši

Anglická indie skupina The Lottery Winners vydala novou písničku Let Me Down. Hlas jí ve spolupráci propůjčil legendární zpěvák Boy George. Potěší nejen hudebně, ale také klipem, který je jasnou podporou všem queer dětem a mladým teplým.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
31. 3. 2023

Kluk přijde domů ze školy, tváří se smutně, padne u sebe v pokoji na postel a pustí si oblíbeného zpěváka. Uhádli jste, tím zpěvákem není nikdo jiný než Boy George. Video k písničce Let Me Down od The Lottery Winners vzdává hold této pěvecké a kulturní legendě, která vydláždila cestu po něm následující generaci queer umělců.

V osmdesátých letech udělal Boy George dechberoucí kariéru. Nejen hudebním talentem, ale také neuvěřitelně nonkonformním, ba až šokujícím osobním stylem. Barevný makeup je jen třešničkou na dortu. Není vůbec přehnané, že se touto svou gender-bending personou stal ikonou a také spásou pro mnohé queer lidi (nejen ty v dětském věku). Viděli, že to jde, že se to může, že může být člověk jiný.

Vypadáš dobře, kámo

A přesně tuto tematiku zpracovává i klip, v němž zpěvák v doprovodu The Lottery Winners spojuje jasné tóny písničky s neony zalitým vystoupením. Vystoupením, na které se v televizi dívá smutný školák a které mu vykouzlí úsměv na tváři. Kluk přidává hlasitost, bere šminky, líčí se a má radost.

Hlasitá hudba ale do pokoje přivede jeho otce (v klipu ho ztvárnil herec Will Travis), který mu chce patrně říct, aby ji ztlumil. Jenže otevře dveře a najde svého syna s makeupem. Nekonečná vteřina ticha. A potom přijetí. „Vypadáš dobře, kámo,“ je to, co od otce chlapec slyší.

„Natáčení videa bylo jako nádherná halucinace,“ popsal dojmy frontman skupiny Thom Rylance. „Byl jsem v podivném neonovém světě, smál jsem se a zpíval s Boyem Georgem. Je to pravděpodobně ten nejmilejší a nejzajímavější člověk, jakého jsem potkal.“

Příjemná a chytlavá

Skladba Let Me Down vznikla na základě Rylanceova zájmu o popové ikony a snahu pochopit, co dělá z písničky „klasiku“. Svěřil se, že hudbu Boye George sám hodně poslouchal a nakonec pro něj napsal písničku, aniž by si to uvědomil.

<Path> TREND: Grunge. Styl, který aktuálně určuje pánskou móduZdroj:

Lehká, poslouchatelná, melodická a hravá, přitom nic agresivního. Let Me Down je popík, ze kterého se budete usmívat a bude vám dobře. Není to nic světoborného, ale moc dobře ví, co chce být, a daří se jí to. Boy George se o ní vyjádřil takto: „Je příšerně chytlavá! Je to ten nejchytlavější song, který jsem kdy slyšel. Hned po Karmě Chameleon!“

Let Me Down je třetím vydaným singlem z očekávaného alba Anxiety Replacement Therapy od The Lottery Winners.

Zdroj: Queer.de, YouTube, NME.com

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop