Kontroverzní zpěvák Lil Nas X se omluvil trans komunitě. Reagoval na pobouření, které vyvolal jeho nedomyšlený vtip
News
Zdroj: Columbia Records / se svolením

Kontroverzní zpěvák Lil Nas X se omluvil trans komunitě. Reagoval na pobouření, které vyvolal jeho nedomyšlený vtip

Lil Nas X, velmi queer a poněkud kontroverzní zpěvák, se včera postaral o internetové pozdvižení, když postoval nedomyšlený vtip. Ten se dotknul některých trans lidí. Zpěvák se za něj ovšem obratem omluvil.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
15. 3. 2023

Situaci odstartoval pokus o vtip, který Lil Nas X včera tweetoval. V příspěvku, který už jeho autor smazal, je fotografie ženy, jež je zpěvákovi podobná, a jeho popisek „Operace se povedla“. Naznačil tím tak, že postoupil chirurgickou změnu pohlaví.

Jenže vtip, který má jako pointu tranzici, se dotknul některých trans lidí a ti neváhali ani chvilku a do zpěváka se opřeli. Významně zarezonoval zejména tweet uživatelky Twitteru s nickem pocket: „Jsi gay cis muž. Proč děláš z tranzice pointu vtipu?“

Ale neskončilo jen u toho, protože Lil Nas X na otázku reagoval dalším tweetem, v němž už začal být vulgární: „Doslova jenom říkám, že vypadá jako já. To nemůžeš myslet do*dele vážně.“drama bylo na světě. Zdá se ale, že se zpěvák nad situací víc zamyslel a svou chybu si uvědomil. Krátce nato se totiž v dalším tweetu za své chování omluvil. „Omlouvám se trans komunitě. V té situaci jsem rozhodně jednal ve vzteku, místo abych se zamyslel, proč to nebylo cool. Posílám hodně lásky. Sorry.“

<Path> Láska v moderní době: Dva gayové se poznali na Twitteru, a tak se vzali… přímo v Twitteru. I sliby měly limit počtu znakůZdroj:

Gay ikona

Lil Nas X je americký zpěvák, rapper a autor písniček. Do povědomí veřejnosti se dostal v roce 2019 svým songem Old Town Road. Ještě větší ohlas ale mělo jeho debutové studiové album Montero z roku 2021 a především klip k titulní písničce. Zpěvák v něm mimo jiné po taneční tyči sjíždí do pekla a dělá sexy taneček samotnému satanovi. Lil Nas X je sám otevřeně gay a nebojí se svou queerness hrdě ukazovat světu, ať už prostřednictvím odvážných videoklipů, nebo třeba díky genderově non-konformnímu oblečení. Pro mnoho lidí je gay ikonou a je proto dobře, že si uvědomil svůj přešlap vzhledem k dalším lidem LGBT+ komunity a za své chování se omluvil.

Zdroj: Giphy

 

Zdroj: Twitter, BuzzFeed

Populární
články

E-Shop