Sexy samec a zapálený obhájce LGBT práv, to je Dan Raynolds z Imagine Dragons. Seznamte se
News
Zdroj: Rafaela Della Pace / Flickr / se svolením

Sexy samec a zapálený obhájce LGBT práv, to je Dan Raynolds z Imagine Dragons. Seznamte se

Stalo se to zase. Lidi opět zjistili, jak vypadá Dan Raynolds, zpěvák z kapely Imagine Dragons, a je z toho nový poprask. Jenže sexy tělo není jediné, proč frontmana této pop rockové kapely absolutně milujeme. Je to totiž také upřímný a zapálený obhájce LGBT práv. Seznamte se.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
13. 3. 2023

Je až neuvěřitelné, že to není „common knowledge“, co za sexy samce je Dan Raynolds. Vždyť koncerty kapely, jíž je frontmanem, jsou pastvou nejen pro uši už roky. Jenže zatímco fanoušci nechápou, že sexy tělo jejich miláčka nezná víc lidí, vždy se najde někdo nový, pro koho je to novinka.

Ale po pořádku. Dan Raynolds je 35letý rodák z Las Vegas a zpěvák kapely Imagine Dragons. Pokud hned nevíte, co jsou zač, napovíme vám tituly jako Believer, Thunder, Radioactive nebo Demons. Skupina působí na hudební scéně něco přes deset let a za tu dobu stihla vydat už úctyhodných 6 studiových alb: Night Visions (2012), Smoke + Mirrors (2015), Evolve (2016), Origins (2018), Mercury – Act 1 (2021) a Mercury – Act 2 (2022).

I přes svou hudební popularitu, aktivitu a známost z rádií je pro část veřejnosti vždy znovu překvapením, jak členové kapely vypadají. A o Danu Raynoldsovi to platí dvojnásob. Je tak vždy vtipné sledovat nadšení a překvapení nových „objevitelů“ jeho vzhledu a jevištních výkonů. Raynolds je totiž chodící reklama na posilovnu. A fakt, že se na pódiu rád zbaví trička a orosený v záři reflektorů ze sebe vydává vše pěvecky i pohybově, vůbec není na škodu. O poslední internetový poprask se postaralo krátké video na TikToku:

Dan Raynolds ale není jenom hromada svalů, úsměvů a sexy hlas. Je to také aktivní a zapálený obhájce LGBT+ práv. A nejde jenom o nějaké slova na sociálních sítích nebo pózování s duhovou vlajkou na pódiu. – Což mimochodem dělá s chutí a je to super. Důležité gesto.

Raynolds vyrostl v konzervativní rodině, která vyznává náboženský směr mormonství. A jednou z „hodnot“ tohoto směru je nauka, že být queer je hřích. V USA je mormonství silně zastoupené a svou anti-LGBT nauku šíří nepochopení, strach a také stud. Raynolds se rozhodl proti tomuto bojovat a založil charitativní LoveLoud Festival. Jeho první ročník v roce 2017 se konal přímo v srdci americké mormonské komunity Utahu a měl jasný cíl – poukázat na hlavní příčinu úmrtí mezi mladými queer lidmi v tomto státě: sebevraždu.

LoveLoud je nejen festival, ale také nadace. Finanční prostředky, které získá, rozděluje dalším organizacím, které přímo pomáhají LGBT lidem a queer mladistvým, jako jsou například Trevor Project nebo GLAAD.

V rozhovoru pro Out.com přiznal, že si nebyl jistý, zda je jeho iniciativa s festivalem dobrý nápad: „Měl jsem zajímavý rozhovor s Trevor Project, kteří jsou jednou z organizací, které LoveLoud podpoří. Když jsem jim říkal, co plánuju, říkal jsem ‚Tohle je pro mě nový svět. Snažím se vzdělávat jak mít co nejlepší vliv a občas mám pocit, že protože jsem mormon, tak do [LGBT+ věcí] nemám co kecat. Kdo by chtěl poslouchat heteráka z Las Vegas?‘ Oni si se mnou sedli a povídají: ‚My potřebujeme slyšet hlas lidí, jako jsi ty.‘“

A právě proto Dana Raynoldse tak milujeme. Protože je to heterák, kterému není bezpráví páchané na LGBT+ lidech jedno a rozhodl se svůj hlas a dosah použít pro správnou věc.

Zdroj: buzzfeed.com, out.com, wikipedia.org, TikTok, Twitter

Populární
články

E-Shop