„Smrt zajíčků“: Twink death je nový trendy meme na Twitteru. A lidi ho neumí používat
News
Zdroj: Adobe Stock

„Smrt zajíčků“: Twink death je nový trendy meme na Twitteru. A lidi ho neumí používat

Během posledních tří dnů zaplavily Twitter tisíce příspěvků na téma twink death. Memový formát ukazuje fotky stárnoucích mužů a půjčuje si slang z gay komunity. Má na to ale právo?
Martin Lyko Martin Lyko Autor
10. 2. 2023

Muži a stárnutí. Přesně s tím pracuje nový memový formát, který v posledních dnech zaplavuje sociální síť Twitter. Kupodivu nevytahuje na světlo to největší dno ageismu a utahování si ze stáří, ale naopak spíš ukazuje „zrání“ a fakt, že i muži, kterým dávno není 30, jsou taky sexy. Má ale drobný problém. „Vykrádá“ teplý slang.

Všechno odstartoval úterní tweet uživatele @thenorthmens, který přidal fotku mladého Leonarda DiCapria srovnanou s jeho současnou podobou. Porovnání označil titulkem, který můžeme volně přeložit jako „Smrt zajíčků je strašná věc“, a pustil ho do světa. A Twitter okamžitě začaly zaplavovat reakce s obdobným formátem – tweety srovnávající muže mladé s jejich starší podobou a titulkem o twink death.

Kdo je „twink“? Heteráci to nejsou

A nikdy nebyli. Mnohé z objevivších se tweetů mají problém. Slovo twink totiž nutně označuje gaye. Je to základní a nutný předpoklad pro to, aby někdo vůbec mohl být jako twink označen. „Mám pocit, že lidé zapomínají, že hlavní kvalitou twinků je, že jsou gayové,“ postoval včera jiný uživatel Twitteru. A má pravdu.

Je to totiž tradiční označení pro mladé a štíhlé gaye, typicky s jemnými rysy, bez vousů a s minimem ochlupení. Takhle termín vysvětluje internet:

Wikipedia: Twink je gay slang pro muže gaye ve věku kolem dvaceti let, jehož charakteristiky zahrnují štíhlé až průměrné tělo, mladistvý vzhled, který může být v rozporu s jeho skutečným věkem, minimální nebo žádné ochlupení, výraznou gestiku a obecnou fyzickou atraktivitu.

Cambridge dictionary: Twink – muž gay, který je mladý, štíhlý a vypadá jako chlapec.

<Path> Že nejste tak dokonalí jako lidi na internetu? Třeba se jenom neumíte správně vyfotit. Naučte se to od známých influencerů!Zdroj: instagramové profily adamkajumi, anasulcova, barbarastriteska, laaduska_official a luboskulisek

Urban dictionary: Jako twink je většinou označován homosexuální muž s atraktivními, chlapeckými rysy. Typicky ve věku od 18 do 25 let. Obvykle představuje mladého, bílého, elegantního muže.

Heterosexuální muži tak twinkové nejsou. DiCaprio není twink, Robbert Pattinson není twink, Chris Evans není twink. Ani Jim ze seriálu Kancl není twink. Ti všichni se se jako twink death meme objevili na Twitteru s úplnou samozřejmostí. A úplně špatně. Anebo ne?

Správně nebo nesprávně

Jenže s tím, zda je v tomto případě používání slova twink i pro heteráky neadekvátní, by se dalo polemizovat. Memy totiž mají vlastní život a pracují s rekontextualizací, parodováním a obecně prostě humorem. A do toho samozřejmě patří, že hlášku nebo obrázek, na kterém jsou postavené, nepoužívají jen v původním významu. Pokud jde tedy o memy, můžeme označení twink death tolerovat i pro heterosexuální muže. Ale je dobré mít na paměti, že je to jen parodie a humor.

Zdroj: Twitter, out.com, msn.com

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop