Spalovací, nebo elektromotor? Technologie e-POWER kombinuje to nejlepší z obou světů!

Elektromobily nebo hybridní vozy mají mezi řidiči jak své obdivovatele, tak odpůrce. Protichůdných názorů existuje snad tolik, kolik je ve světě automobilistů. I proto se řada automobilek snaží svým zákazníkům vysvětlit a ukázat, že tyto jejich hybridní a elektrické vozy jsou tou správnou cestou do budoucnosti. A aby si řidiči zvykali trochu snadněji, vznikají různé nové technologie – například e-POWER, která vám nabídne jen ty nejlepší požitky z jízdy!

Někteří konzervativnější řidiči zvyklí na běžné spalovací motory jsou vůči elektromobilům skeptičtí. Někteří uvádějí praktické důvody, jako je nedostatečná veřejná síť nabíjecích stanic, kabely vedoucí z domů na ulice a podobně. Jiní pak mají spíše sentimentální důvody, mezi které patří vůně benzínu. Pravdou ale zůstává, že elektromobily a budoucnost jsou blízce propojeny a proto bychom si k nim měli najít cestu. Jednou z nich může být i technologie e-POWER, jíž jsou vybaveny některé vozy automobilky Nissan.

Pokud se řadíte mezi ty řidiče, kteří ještě nejsou připraveni na 100% přechod na elektrický pohon, měli byste zvážit e-POWER. Jde o dokonalé spojení benzínového a elektrického motoru, které zajistí nejen okamžité zrychlení, ale také tichou jízdu. Jízda vozy Nissan vybavenými touto technologií tak kombinuje jak vzrušení z elektromobilu, tak pohodlí spalovacího motoru. Na rozdíl od klasických hybridních vozů totiž benzínový motor vůbec nepohání kola! Velkou výhodou je takénižší spotřeba zejména při jízdě ve městě.

Nissan e-POWER pomocí spalovacího motoru dobíjí baterii a samotný elektromotor se pak stará o pohon vozu, což přináší tišší a efektivnější způsob jízdy nejen ve městě. K nabíjení vozu tak není potřeba používat zástrčku a nepřipravíte se ani o vůni benzínu, kterou tolik motoristů miluje a bez níž si nedokáží představit svět automobilů. Technologií e-POWER jsou vybaveny nové vozy Nissan Qashqai.

Zdroj: Nissan