Trump potvrdil, že chce znovu kandidovat na prezidenta

Až za dva roky vyprší Donaldu Trumpovi prezidentský mandát. Trump si ale věří a plánuje tento post obhájit. Dle vlastního názoru nemá žádného protikandidáta a prý si jeho znovuzvolení dokonce všichni přejí. Na opětovnou kandidaturu se přitom Trump připravuje prakticky již od svého prvního zvolení. Již nyní má shromážděné finanční prostředky na předvolební kampaň a také vybranou osobu, která ji povede.

Itálie žádá o pomoc s migranty, Babiš odmítá

Itálie o víkendu požádala členské státy EU o pomoc s cca 450 migranty. Premiér Andrej Babiš však striktně přijetí jakéhokoliv počtu uprchlíků odmítl s tím, že by celý systém měl fungovat na bázi dobrovolnosti. Dle jeho názoru je navíc třeba jasně ukázat, že pro Evropu je nelegální migrace nepřijatelná.

Okamura obhájil post předsedy SPD

Tomio Okamura během sobotního stranického sjezdu stvrdil svůj post předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie – v rámci hlasování získal 99 % hlasů. Stejně tak pozici místopředsedy obhájil Radim Fiala. V předsednictvu tak došlo jen k minimálním změnám, Miroslava Roznera nahradil poslanec Radovan Vích.

Slovensko chce zavést EET

Již během příštího roku by měla být na Slovensku zavedena plnohodnotná elektronická evidence tržeb, a to v rámci prosazování efektivnějšího boje proti daňovým únikům. Registrační pokladny, které jsou na Slovensku již dlouho nutností všech podnikatelů, budou muset být nově spojeny se systémem finanční správy.

Panství Downton míří na filmová plátna. Čekají ho změny v obsazení? A o čem celovečerní film bude?

Po tříleté odmlce se všichni fanoušci jednoho ze světově nejúspěšnějších seriálů všech dob, Panství Downton (Downton Abbey), konečně dočkali. Tvůrci oficiálně…

16.7. Co se děje