Ministr Krčál kvůli opisování rezignoval

Petr Krčál (ČSSD), který byl jmenován do nové vlády Andreje Babiše jako ministr práce a sociálních věcí, svůj mandát po 20 dnech složil. Rozhodl se tak kvůli kauze týkající se jeho plagiátorství v bakalářské práci. Ta dle portálu Seznam.zpravy vykazuje podezřelé shody s jinými materiály. Krčál se rozhodl rezignovat, aby nové vládě nebyl „zátěží“. Ministerského postu se ujme Jana Maláčová.

Trump se na tiskové konferenci údajně přeřekl

Výrok amerického prezidenta, v němž dal jasně najevo, že nepodezírá Rusko z toho, že by jakkoliv zasahovalo do výsledků amerických voleb, vzbudil celosvětový poprask. Trump tak nakonec otočil a uvedl, že americkým zpravodajským službám plně důvěřuje. „Přeřek“ pak prý spočíval v tom, že Trump chtěl říci, že nevidí důvod, proč by za zásahy nebylo Rusko. Místo toho ale prohlásil, že nevidí důvod, proč by Moska do voleb zasahovala…

Zemřel spisovatel a překladatel Nenadál

Včera ráno ve věku 88 let zemřel spisovatel a překladatel Radoslav Nenadál. Díky jeho překladu se čeští čtenáři mohli seznámit např. s dílem Williama Styrona – Sophiina volba, vedle toho se však Nenadál věnoval i autorské tvorbě. Jeho debutem na poli umělecké prózy byla v 80. letech povídková sbírka Rakvářova dcera a jiné prózy.

Archeologové objevili v Egyptě rozsáhlé pohřebiště

Podle informací agentury AP se archeologům v Egyptě podařilo jižně od Káhiry objevit rozsáhlé pohřebiště a také prostory pro mumifikaci. Komplex nedaleko města Sakkára bude nyní důkladně prozkoumán. Archeologové si od nálezu slibují především porozumění tajům mumifikace – nalezli totiž některé oleje užívané k „zakonzervování“ těl, jejichž složení plánují zkoumat.

Chcete být „správný chlap“? Podívejte se do příručky stereotypů!

Tisíckrát může člověk říkat, že každý chlap je jiný, a že stereotypizovat je hloupé — a pokaždé pak narazí na „moudrý a sofistikovaný článek“, který se tváří…

17.7. Co se děje