Jak bojovat s vráskami v očním okolí
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Jak bojovat s vráskami v očním okolí

Vrásky okolo očí jsou většinou ty první, kterých si na svém obličeji začínáme všímat a čím stárneme, tím nás trápí více. Objevte s námi pár rad, které vám pomohou redukovat tento problém.
Marek Nepožitek Marek Nepožitek Autor
12. 1. 2023

Tím, jak pokožka stárne, tak postupně ztrácí svou elasticitu. Pokožka v očním okolí je pak ještě více náchylná, jelikož se jedná o jednu z nejtenčích vrstev kůže, kterou na svém těle máme. Projevy stárnutí se tam pak projevují nejvíce.

Existuje mnoho příčin pro stárnutí pokožky, největší z nich je však vliv slunečního záření a poškození UV paprsky. Nejlepší způsob, jak vráskám předcházet je používat UV ochranu, a to nejenom formou krémů, které jsou uzpůsobené na oční okolí. Všechny ty oversized brýle, které nosí celebrity nejsou pouze, aby se vyhnuli bleskům paparazzi, ale efektivně chrání celé oční okolí od sluneční radiace a následného prohlubování vrásek.

Dermatologové se shodují, že za další příčiny se dá považovat například kouření, časté a opakované pohyby nebo například enviromentální faktory jako je znečištění ovzduší nebo vítr.

V domácí péči se dají vrásky částečně redukovat, ale nic vám nepomůže tak jako prevence, doporučujeme se tedy vyhnout výše zmíněným zlozvykům a pořídit si pořádné brýle.

<Path> Je v pořádku, když se muži chtějí cítit hezcí: Podoba nového mužství přichází z Asie, kosmetický průmysl bourá zažitá tabuZdroj: businesswire.com, elle.com, lui.cz, gq.com, headtopics.com, dksh.com, entrepreneur.com, wwd.com, cz.movember.com, youtoube.com

Nic však není ztraceno, když se objeví první vrásky. Některé studie tvrdí, že vyvážená dieta bohatá na vitamíny C, A a E může přispívat k pevnější pokožce. Pokud nemáte ve své dietě dostatek citrusů, mrkví nebo dýní, tak vám doporučujeme používat aspoň doplňky stravy ve formě vitamínových suplementů. Najdete i mnoho produktů, které řeší problém stárnutí komplexně a obsahují kombinaci prospěšných vitamínů a minerálů pro vaši pokožku.

Další zlozvyk, který je potřeba odbourat je spaní se zabořeným obličejem v polštáři. Tyto pohyby přes večer mohou vrásky prohlubovat, a to nejenom v očním okolí, ale na celém obličeji. Zkuste se naučit spát na zádech a váš obličej vám dlouhodobě poděkuje.

Alergie také mohou hrát velkou roli na vráskách očního okolí. V případě, že špatně reagujete na nějaký alergen a často vám opuchají oči, tak je vaše pokožka namáhána a jejímu zdraví to nepropívá.

A pak tu máme produkty, které obsahují vyživující složky a poskytují hydrataci očnímu okolí. Jako první se pobavíme o sérech. Sérum je tekutý kosmetický přípravek, který obsahuje většinou vyšší koncentraci aktivních látek než například krém. Tím, že používáte sérum neznamená, že byste neměli pak aplikovat krém.

Některá séra na oční okolí mají jako součástí balení aplikátor pro jednoduché nanesení. Tento aplikátor může mít formu rotující kuličky nebo jiného prvku, který zajistí, že produkt aplikujete přímo na oční okolí. Jiná séra je pak potřeba nanést na čisté konečky prstů a až následně jemně vmasírovat do pokožky.

Zmínit můžeme například sérum Biotherm Homme Force Supreme Eye Architect, které právě můžete aplikovat přímo z tuby skvělým aplikátorem.

<Path> Jak bojovat s vráskami v očním okolíZdroj: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov; healthline.com; Sue Im Jang et al.; Departments of Dermatology, Venereology, Allergology and Immunology, Dessau Medical Center; Dessau, Germany;Laboratory for Biogerontology, Dermato-Pharmacology and Dermato-Endocrinology; Institute of Clinical Pharmacology and Toxicology; Charité Universitaetsmedizin Berlin; Berlin, Germany

Jakmile se sérum vstřebá, tak můžete začít nanášet i krém na oční okolí. Výběr očních krémů je mnohem rozmanitější než očních sér, liší se aktivními ingrediencemi, texturou nebo obalem. To, co pak splňují ale všechny je potřeba hydratace.

Hydratace pokožky přispívá k redukci vrásek a předchází jejich vytváření. Trans epidermální ztráta hydratace je dle vědců fenomén, kdy se z kůže vypařuje voda. Krémy nejenom dodávají dodatečnou hydrataci po pokožku, ale pomáhají i redukovat trans epidermální ztrátu vody. Nezapomínejte krém aplikovat i na oční víčka, která věkem také ztrácejí elasticitu a povadají.

V neposlední řadě jsou zde hydrogelové polštářky, slouží spíše jako doplnění rutiny, jelikož i jejich cena je podstatně vyšší. Tyto polštářky obsahují sérum s aktivními ingrediencemi, ale díky jejich aplikaci na obličej a následnému ponechání po dobu několika minut přislibují hlubší penetraci aktivních látek. Tyto polštářky byste vždy měli aplikovat na vyčištěnou pokožku a svou oční rutinu jimi začít.

I zde platí obecné pravidlo – péče o pokožku je o cestě, ne o cíli. Pokud nenavštívíte estetického chirurga na výplně vrásek, tak vaše vrásky nezmizí. Vrásky jsou náš životní příběh a ukazují to, co jsme zažili. Vrásky mohou u člověka ukázat, že se rád směje nebo mračí. Doufáme, že tipy výše vám pomohou ve vaší cestě.

Zdroj: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov; healthline.com; Sue Im Jang et al.; Departments of Dermatology, Venereology, Allergology and Immunology, Dessau Medical Center; Dessau, Germany;Laboratory for Biogerontology, Dermato-Pharmacology and Dermato-Endocrinology; Institute of Clinical Pharmacology and Toxicology; Charité Universitaetsmedizin Berlin; Berlin, Germany

Populární
články

Pravda vyšla najevo až roky po rozvodu
LIDÉ

Rozhovor s otcem a dcerou: „Že má táta přítele, vím až od sedmnácti let. Mrzí mě, že si nemyslel, že bych ho podpořila,“ říká žena

Autor: Irena Piloušková
Tuto fotogrfii má Matějosvký v e-shopu. Lépe ukazuje vzor i skutečnou barvu povlečení
STYL

Z prémiové bavlny se nebude chtít vám ani milencům. Luxusní kvalitu textilu Matějovský potřebujete vyzkoušet na vlastní (holou) kůži

Autor: Martin Lyko
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
LIDÉ

Psycholog Jeroným Klimeš šokoval výroky o promiskuitě gayů, odborníci od něj dávají ruce pryč

Autor: Michal Černý
Kdo nevyhodil, jako když najde! Ne ovšem video kazety, nýbrž fashion z přelomu tisíciletí
Trendy & Styl 2024

Křiklavá smrt tichého luxusu: Vytáhněte poklady divokého mládí, rok 2024 je ve znamení eklektické nadsázky a retra z přelomu tisíciletí

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková
Co se děje

Líbejte se, jak je libo! 18 typů polibků, s nimiž si můžete zpříjemnit velikonoční volno. Zkuste „polibek na Spidermana“ nebo „australský polibek“

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop