Jak bojovat s vráskami v očním okolí
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Jak bojovat s vráskami v očním okolí

Vrásky okolo očí jsou většinou ty první, kterých si na svém obličeji začínáme všímat a čím stárneme, tím nás trápí více. Objevte s námi pár rad, které vám pomohou redukovat tento problém.
Marek Nepožitek Marek Nepožitek Autor
12. 1. 2023

Tím, jak pokožka stárne, tak postupně ztrácí svou elasticitu. Pokožka v očním okolí je pak ještě více náchylná, jelikož se jedná o jednu z nejtenčích vrstev kůže, kterou na svém těle máme. Projevy stárnutí se tam pak projevují nejvíce.

Existuje mnoho příčin pro stárnutí pokožky, největší z nich je však vliv slunečního záření a poškození UV paprsky. Nejlepší způsob, jak vráskám předcházet je používat UV ochranu, a to nejenom formou krémů, které jsou uzpůsobené na oční okolí. Všechny ty oversized brýle, které nosí celebrity nejsou pouze, aby se vyhnuli bleskům paparazzi, ale efektivně chrání celé oční okolí od sluneční radiace a následného prohlubování vrásek.

Dermatologové se shodují, že za další příčiny se dá považovat například kouření, časté a opakované pohyby nebo například enviromentální faktory jako je znečištění ovzduší nebo vítr.

V domácí péči se dají vrásky částečně redukovat, ale nic vám nepomůže tak jako prevence, doporučujeme se tedy vyhnout výše zmíněným zlozvykům a pořídit si pořádné brýle.

<Path> Víme, jak pečujete o svou krásu Zdroj:

Nic však není ztraceno, když se objeví první vrásky. Některé studie tvrdí, že vyvážená dieta bohatá na vitamíny C, A a E může přispívat k pevnější pokožce. Pokud nemáte ve své dietě dostatek citrusů, mrkví nebo dýní, tak vám doporučujeme používat aspoň doplňky stravy ve formě vitamínových suplementů. Najdete i mnoho produktů, které řeší problém stárnutí komplexně a obsahují kombinaci prospěšných vitamínů a minerálů pro vaši pokožku.

Další zlozvyk, který je potřeba odbourat je spaní se zabořeným obličejem v polštáři. Tyto pohyby přes večer mohou vrásky prohlubovat, a to nejenom v očním okolí, ale na celém obličeji. Zkuste se naučit spát na zádech a váš obličej vám dlouhodobě poděkuje.

Alergie také mohou hrát velkou roli na vráskách očního okolí. V případě, že špatně reagujete na nějaký alergen a často vám opuchají oči, tak je vaše pokožka namáhána a jejímu zdraví to nepropívá.

A pak tu máme produkty, které obsahují vyživující složky a poskytují hydrataci očnímu okolí. Jako první se pobavíme o sérech. Sérum je tekutý kosmetický přípravek, který obsahuje většinou vyšší koncentraci aktivních látek než například krém. Tím, že používáte sérum neznamená, že byste neměli pak aplikovat krém.

Některá séra na oční okolí mají jako součástí balení aplikátor pro jednoduché nanesení. Tento aplikátor může mít formu rotující kuličky nebo jiného prvku, který zajistí, že produkt aplikujete přímo na oční okolí. Jiná séra je pak potřeba nanést na čisté konečky prstů a až následně jemně vmasírovat do pokožky.

Zmínit můžeme například sérum Biotherm Homme Force Supreme Eye Architect, které právě můžete aplikovat přímo z tuby skvělým aplikátorem.

<Path> SOS líčení pro muže: Nenápadné kamuflování nedokonalostí pleti nemusí být pouze výsadou žen. Nestyďte se a zkuste to!Zdroj: Redakce/Irena Piloušková

Jakmile se sérum vstřebá, tak můžete začít nanášet i krém na oční okolí. Výběr očních krémů je mnohem rozmanitější než očních sér, liší se aktivními ingrediencemi, texturou nebo obalem. To, co pak splňují ale všechny je potřeba hydratace.

Hydratace pokožky přispívá k redukci vrásek a předchází jejich vytváření. Trans epidermální ztráta hydratace je dle vědců fenomén, kdy se z kůže vypařuje voda. Krémy nejenom dodávají dodatečnou hydrataci po pokožku, ale pomáhají i redukovat trans epidermální ztrátu vody. Nezapomínejte krém aplikovat i na oční víčka, která věkem také ztrácejí elasticitu a povadají.

V neposlední řadě jsou zde hydrogelové polštářky, slouží spíše jako doplnění rutiny, jelikož i jejich cena je podstatně vyšší. Tyto polštářky obsahují sérum s aktivními ingrediencemi, ale díky jejich aplikaci na obličej a následnému ponechání po dobu několika minut přislibují hlubší penetraci aktivních látek. Tyto polštářky byste vždy měli aplikovat na vyčištěnou pokožku a svou oční rutinu jimi začít.

I zde platí obecné pravidlo – péče o pokožku je o cestě, ne o cíli. Pokud nenavštívíte estetického chirurga na výplně vrásek, tak vaše vrásky nezmizí. Vrásky jsou náš životní příběh a ukazují to, co jsme zažili. Vrásky mohou u člověka ukázat, že se rád směje nebo mračí. Doufáme, že tipy výše vám pomohou ve vaší cestě.

Zdroj: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov; healthline.com; Sue Im Jang et al.; Departments of Dermatology, Venereology, Allergology and Immunology, Dessau Medical Center; Dessau, Germany;Laboratory for Biogerontology, Dermato-Pharmacology and Dermato-Endocrinology; Institute of Clinical Pharmacology and Toxicology; Charité Universitaetsmedizin Berlin; Berlin, Germany

Populární
články

Někteří gayové skutečně touží po tom, aby byli hetero
LIDÉ

„Rozhodl jsem se, že budu hetero,“ tvrdí gay, podle nějž je jeho orientace prokletí, které mu znemožňuje žít tak, jak chce

Autor: Mirka Dobešová
Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen
AKTUALITY

Zdravý rozum zvítězil: Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen

Autor: Albert Prokop
Pro dokonalé fotky kdekoliv
AKTUALITY

Fujifilm představuje kapesní fotoaparát Instax Mini 12, který vás okouzlí na první pohled!

Autor: Michal Černý
Marcel Gecov
Living 2023

„Lůžkoviny a ložní prádlo Lejaan vnáší do ložnic hotelový komfort,“ popisuje unikátnost české značky jeden z jejích zakladatelů

Autor: Mirka Dobešová
Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve štědrých prostorách Top Hotelu v Praze
Living 2023

Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve stylu nejen Prahy, ale i Osla nebo Berlína!

Autor: Irena Piloušková
Miroslav Hradil je jedním ze zakladatelů zaměstnanecké pro-LGBT skupiny ve ŠKODA AUTO
LIDÉ

„Na předsudky a stereotypy narážejí LGBT lidé i v práci, podpůrné skupiny jim ukazují, že i na nich záleží,“ říká spoluzakladatel jedné z nich

Autor: Mirka Dobešová
Módní fotograf Lukáš Kimlička se z Bratislavy přestěhoval na malé město
Living 2023

Módní fotograf Lukáš Kimlička: "Rád kombinuju na první pohled nesourodé věci, materiály a struktury!"

Autor: Redakce
Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?
STYL

Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?

Autor: Irena Piloušková
Záchrana se podařila
LIDÉ

Utajené soukromí doktora Káji ze Slunce, seno… Koho skrýval v ložnici, s kým zažil harašení a co se mu stalo osudným

Autor: Albert Prokop
Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu
WELLBEING

Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu

Autor: Redakce

E-Shop