Nechutná vám kapr na Vánoce? Zkuste něco nového! Máme pro vás tip, kde sehnat tu nejlepší rybu
BLØG
Zdroj: Boxxi, se svolením
<Path>

Nechutná vám kapr na Vánoce? Zkuste něco nového! Máme pro vás tip, kde sehnat tu nejlepší rybu

Spoustu lidí na Vánoce kapra nemusí, a tak bojují s povinností dodržet tradici. Kdo ale řekl, že si nutně musíte dát kapra? Zkuste jinou rybu, a to takovou, které vám bude chutnat, bude zdravá a navíc vám ji služba Boxxi doveze až domů. Výhodou je, že se tak vyhnete i přeplněným supermarketům a vše zařídíte z pohodlí domova.
Aneta Šimečková Aneta Šimečková Autor
30. 11. 2022

A co je to Boxxi? Jedná se o tým nadšenců, kteří milují dobré jídlo a pití.  Zakladatelem je Marek, který chtěl přinést udržitelně produkované potraviny. Začal na rybách, pak přidal víno, koření a maso. A dnes celý tým lidí v Boxxi propagují kvalitu potravin a hlavně ekologickou stránku věci. 

<Path> Veselé Vánoce přeje LUI: I když svátky nejspíš nebudou jak z amerického filmu, připravíte-li se na realitu, zavládne rodinná pohodaZdroj:

„Chceme k lidem dostávat absolutní kvalitu za rozumné a fér ceny. Přejeme si, aby se lidé více zajímali o to, co jedí a o to, jak jsou jednotlivé potraviny produkovány. O příběh každého produktu – jaká byla jeho cesta, než se dostane na talíř. Chceme podporovat udržitelnou produkci a malé smysluplné podniky - srdcaře a nadšence,“ říká Marek.

Vánoce

Boxxi má v nabídce soustu skvělých ryb, které pochází z ekologického chovu nebo lovu šetrného k přírodě. Speciálně pro ně se navíc ryby ihned po výlovu zamrazují a porcují. A tak se zachová super kvalita. „Samozřejmostí je, že naše ryby jsou zmražené bez přidaní vody. To vše, abychom kvalitu čerstvých mořských ryb přivezli k nám do Česka. Kromě toho, že si zachovávají kvalitu jako po výlovu, výhodou je i to, že je máte v mrázaku kdykoli na ně dostanete chuť,“ dodávají s tím, že jejich ryby pocházejí z arktické přírody a v žádným případě nemohou obsahovat těžké kovy.

Ti, kteří by chtěli superčerstvou rybu k Vánocům, tak si Boxxi připravilo i systém předobjednávek. „Od 1.12. si budou zákazníci na Boxxi.cz přeobjednat ryby, které jim přivezeme rovnou z moře v posledním předvánočním týdnu v den dle jejich výběru. Třeba v pátek 23.12. večer. Navíc, pokud si předobjednávku udělají do 15.12. dostanou na čerstvé ryby i 15% slevu. Prostě, letos kapr nebude!“

Zdraví prospěšné látky

Dopřejte si tedy letos k Vánocům rybu. Rybí maso je superpotravina, která je bohatým zdrojem živin a tělu prospěšných tuků. Proto by se měla konzumovat pravidelně a klidně i 2x týdně. Rybí maso je navíc cenným zdrojem bílkovin, vitamínu A a D, jodu, vápníku a omega-3 mastných kyselin. Proto jsou řazeny k nejzdravějším potravinám. Plnohodnotným zdrojem bílkovin jsou například mořské ryby, zejména treska, tuňák nebo losos. Naše trávicí soustava je navíc dokáže velice snadno zpracovat.

Velmi důležitou složkou jsou i esenciální kyseliny, hlavně pak omega-3, které ovlivňují veškeré dění v našem organismu. Tělo si je ale neumí vytvořit samo, a tak spoléhá na náš jídelníček. Dopřejte si tedy čas od času rybu. Vysoký obsah omega-3 je například v lososu nebo tuňáku. Pravidelnou konzumací ryb tak velmi prospějete svému zdraví.

Množství zdraví prospěšných látek se odvíjí i od toho, jak byla ryba lovená či odkud pochází. Při výběru ryb věnujte pozornost i tomu, jak bylo s rybou zacházeno. Boxxi má plnou kontrolu nad tím, jaký původ, zpracování a transport ryba má. „Víme, že pocházejí z panensky čisté přírody a jsou loveny tím nejšetrnější způsobem,“ říkají. Na obalu ryb navíc uvádějí jako jediný v České republice nejen “Datum balení” a “Spotřebujte do”, ale i “Datum výlovu”.

O rybolovu

Dodavatelé jsou to zásadní. Věděli jste, že historií i budoucností Islandu je právě rybolov? Kromě turismu je to jediný významný průmysl na ostrově, a právě proto jsou zdejší vody tak čisté. Nejsou totiž kontaminovány nebezpečnými látkami. I místní rybí farmy zde dodržují určené standardy a do krmiva nepřidávají žádná antibiotika či GMO. V Boxxi věnovali právě dodavatelům velké množství času a navázali s nimi i osobní kontakt. Pravidelně se navštěvují a na vlastní oči se přesvědčují, že jsou ryby v dobrých ruchách.

Je důležité, aby bylo s produkty zacházeno s respektem k přírodě a k danému zvířeti. Podle slov Marka z Boxxi jsou veškeré jejich procesy a činnosti nastaveny tak, aby dávaly v první řadě smysl v rámci efektivního využití zdrojů. Teprve následně počítají ekonomický efekt.  

Kvalita je absolutně zásadní. V Boxxi najdete pouze takové potraviny, které jsou na 100% bez kompromisů. Po čemkoliv sáhnete, tak můžete mít absolutní jistotu, že neuděláte chybu. Mohou vám nabídnout jasnou paletu od daného farmáře s odpovídající cenou. Svým dodavatelům a partnerům navíc platí tolik, aby byli schopni dlouhodobě odvádět skvělou práci. Absolutní kvalita má totiž svou cenu. „Kvalitní potraviny nejsou luxusem. Držíme rozumnou úroveň cen i pro vás. Nehrajeme s vámi žádné hry,“ dodávají k cenám.

A co tedy na štědrovečerní stůl?

Tradičním štědrovečerním jídlem se stal kapr. Ale co když vám nechutná? Naštěstí existuje mnoho alternativ, jak si se sváteční večeří poradit. Skvelou volbou je třeba losos, který má vysoký obsah bílkovin i omega-3 mastných kyselin, vitamínů B3, B6 a B12. Jestli chcete, aby si losos zachoval co nejvíce svých pozitiv, připravte si ho na přírodno. Na pánvi rozpusťte máslo nebo rozehřejte olej. Obraťte lososa kůží dolů a na silnějším plameni smažte 4-5 minut, docílíte tím křupavé kůrky. Pak otočte a smažte 3-4 minuty. Maso zůstane šťavnaté a losos uvnitř růžový.

<Path> Trojice potravin, které vaši pleš obalí bujnou hřívouZdroj:

I treska se na Vánoce hodí. Má nízkoutučné jemné maso a hlavně je téměř bez kostí. Obsahuje vitaminy A,D a skupiny B. Nechybí ani důležité minerály. Zdravě můžete připravit tresku třeba pečením v alobalu s kouskem citrónu. Treska má výbornou chuť a není ji třeba speciálně kořenit.

Pokud se Vám Boxxi iniciativa líbí a máte recept, s kterým by jste se chtěli podělit a inspirovat ostatní, nasdílejte ho na svých sítích s #letoskaprnebude a 3 vybrané recepty do 15.12. odměníme 2000Kč na nákup u nás na Boxxi.cz

Zdroj: boxxi.cz

Populární
články

E-Shop