Bronzová kůže za pár minut a bez fleků? Jde to! „Samoopalováků“ se bát nemusíte, stačí dodržet tyhle 4 kroky

S příchodem jara a prvními slunečními paprsky už se pomalu, ale jistě blíží také vytoužená letní dovolená. Nicméně i přesto, že si na pořádné opalování si ještě nějakou chvíli nejspíš budeme muset počkat, bronzovou kůži můžete získat dávno předtím, než se budete slunit na rozpálené pláži. Rychlým a snadným řešením, které vám opálení vykouzlí během několika málo minut, jsou samoopalovací přípravky. Při jejich použití se přitom nemusíte bát škodlivého záření, ale ani nežádoucích fleků. Stačí totiž jen trocha šikovnosti a volba těch správných produktů.

Po krásně, ale zároveň přirozeně opálené pokožce touží asi každý. Kůže s bronzovým nádechem zkrátka působí atraktivně. Samotný proces opalování ale bohužel vůbec není zdravý. Pokud svou pokožku chcete ochránit, ale opálení se vzdát nehodláte, jako ideální alternativa vám poslouží samoopalovací přípravky. Ty mají hned několik benefitů.

Víte, jaký máte „mozkový typ“? Měli byste ho znát! Má totiž vliv na vaše chování, ale i štěstí a návrat do normálu po pandemii25. 3. 2022

Jedním z těch nejzásadnějších je právě šetrnost k pokožce. Během opalování na přímém slunci je naše kůže vystavena UV záření, které zvyšuje riziko rakoviny kůže. A i když slunce nemusí hned nutně způsobovat rakovinu, na pleť v každém případě působí neblaze. Docházet může jak k vysušení pokožky, tak její dehydrataci, přičemž v horším případě i ke spálení, a dokonce rychlejšímu stárnutí. Z toho důvodu je nesmírně důležité chránit se krémy s ochranným faktorem. Ani ty ale občas bohužel nemusí stačit, a proto je lepší se dlouhodobého a pravidelného pobytu na slunci raději vyvarovat.

Samoopalovací přípravky ale samozřejmě neposkytují jenom ochranu před kožními onemocněními. Jejich další velkou výhodou je i to, že vám bronzový nádech dodají ve chvíli, kdy po něm zrovna zatoužíte. Nezáleží tedy na tom, jestli je léto nebo zima – opálení můžete mít za pár několika minut i v období, kdy je zrovna zataženo a dovolená v teplých krajích v nedohlednu. 

Jestli pořád váháte a máte svoje pochybnosti, možná se rozplynou v momentě, kdy se přesvědčíte o tom, že aplikace samoopalovacích přípravků je v dnešní době už velmi jednoduchou záležitostí. Od 60. let minulého století, kdy se na trhu objevil úplně první samoopalovací přípravek, se hodně změnilo. Právě nanášení těchto produktů bývalo tím největším strašákem. V současnosti už je ale všechno jinak a není se čeho bát. Je totiž zcela ve vaší režii, jak moc opálení chcete a budete vypadat. 

Vybírat si můžete nejen z velkého počtu značek, ale také různých přípravků. Například značka Lirene nabízí samoopalovací pěnu. Ta je vhodná jak na tělo, tak na obličej, a navíc zajišťuje přirozeně vypadající opálení, které je viditelné už za pouhou hodinu od aplikace. Na samoopalovací pěně ale určitě oceníte i její příjemné, lehké složení s hydratačním komplexem. Díky němu se pěna dobře nanáší a rychle vstřebává. K tomu si můžete být jistí také tím, že produkt vaši pleť dostatečně ochrání před vysušením. Opálení tím pádem i déle vydrží. 

Kromě samoopalovací pěny má ale značka Lirene ve svojí nabídce i několik bronzujících pěn, které mají stejný efekt. Unikátnost těchto produktů ale spočívá v tom, že jsou inspirovány různými druhy kávy, čemuž odpovídají i jednotlivé odstíny a kávové aroma. To povzbudí vaši mysl, a zároveň díky němu předejdete nepříjemnému zápachu, který některé jiné samoopalovací přípravky při kontaktu s kůži provází.

A jak přesně byste měli při použití samoopalovacích přípravků postupovat, abyste se vyhnuli žlutému odstínu a nevzhledným flekům? Žádnou paniku, je to opravdu jednoduché - stačí se držet následujících čtyř kroků!

1. Peeling
Jako první přichází na řadu peeling. Bez něho to opravdu nepůjde – je skutečnou alfou a omegou stejnoměrného samoopálení, protože jakýkoliv samoopalovací přípravek by se měl vždy nanášet na čistou a hladkou pokožku. Peeling se většinou doporučuje provádět den předem. Jestliže ale máte peeling bez obsahu oleje, který je častou příčinou právě nežádoucích skvrn, můžete tento rituál provést i později.

2. Hydratace
Pokud máte suchou pleť, je důležité ji před nanesením samoopalovacího produktu promazat hydratačním krémem. Zvláštní pozornost byste pak měli věnovat například loktům a dalším suchým místům.

3. Světlo
Při aplikaci samoopalovacích produktů ho určitě nepodceňujte, protože vám pomůže lépe zjistit intenzitu barvy, zajistit správné nanesení na všech místech a včas odhalit případné fleky. 

4. Nanášení rukavicí nebo štětcem
V případě, že se rozhodnete samoopalovací přípravek nanášet dlaněmi, počítejte s tím, že nejspíš dojde i k jejich zbarvení. Použijte proto raději štětec nebo speciál aplikační rukavici, kterou sežene v drogerii. Samoopalovací produkt naneste nejdříve na rukavici a až s ní následně roztírejte přípravek co nejvíce do ztracena. Pomůže vám to k rovnoměrnějšímu rozložení, a tedy i k tomu, aby byla barva po celém těle stejná.

Jak vidíte, samoopalování není až taková věda. Kromě špetky zručnosti záleží samozřejmě také na produktech, po kterých sáhnete. Můžete si být jistí, že samoopalovací přípravky od značky Lirene budou dobrou volbou. Její široký sortiment nabízí něco pro každého a nadchne vás nejen svými výsledky, ale také rafinovanou a nápaditou estetikou.

Zdroj: Mark Distri/spolupráce