Zahradní bazén je netradiční způsob, jak zhodnotit úspory a zároveň si zpříjemnit léto. Nejlepší doba na pořízení je právě teď

Zima ještě zdaleka není u konce, a tak řeči o plavání v azurově modrém bazénu nebo o vychutnávání drinku na lehátku houpajícím se ve vlnách budou znít jako provokace. Ale chyba lávky! Abyste si v létě mohli užít dovolenou u bazénu v soukromí vlastní zahrady, je nejvyšší čas začít plánovat. Navíc zahradní bazén je chytrou investicí v době rostoucí inflace, kdy se vám úspory na bankovním účtu mohou doslova rozpustit před očima.

Investice, která zhodnotí vaši nemovitost i letní zážitky

Česko zažívá největší inflaci od roku 2008 a vzduchem létá spousta zaručených rad, jak proti ztrátě hodnoty zajistit svoje úspory. Nejčastěji se objevují tipy na koupi akcií, dluhopisů, podílových listů v různých fondech, nemovitostí či dokonce kryptoměn. Ne každý chce ale riskovat na finančním trhu a vidět svoje investice kolísat. Naštěstí existují i způsoby, jak majetek zhodnotit a dostat přitom trvalou hodnotu, kterou si budete moci dlouho užívat.

Hynek Uher a Boris Hrivnak jsou členy Converse All Stars, což je celosvětová komunita kreativních a talentovaných lidí, které Converse pomáhá zviditelnit a podporuje je na jejich životní cestě22. 6. 2022

Takovým řešením je například pořízení kvalitního zapuštěného zahradního bazénu. Investujete tak do sebe a svého zdraví a zároveň zvýšíte hodnotu vašeho domu s pozemkem až o statisíce korun. Navíc získáte možnost relaxovat u vody v naprostém soukromí, stranou od davů na přeplněných veřejných koupalištích. O svůj bazén se budete dělit jen s těmi, které si sami pozvete – ať už to budou přátelé na bazénovou party, rodina na klidné letní odpoledne nebo děti od sousedů, aby měly pořádný prázdninový zážitek.

Letní radovánky začněte plánovat už v zimě

Pořídit si bazén není tak snadná a rychlá záležitost, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ne proto, že byste si museli vyběhávat stavební povolení – pokud váš bazén nepřesáhne plochou 40 metrů čtverečných, nic takového nepotřebujete. Je ale dobré si celý projekt promyslet a mít jasno v tom, co od svého soukromého moře očekáváte.

Máte totiž na výběr z celé řady možností – od volby typu bazénu po příslušenství, které vám dokáže velmi zpříjemnit nejen samotný pobyt u vody, ale i údržbu celého zařízení. Takže pokud chcete letní sezónu slavnostně otevřít šipkou do vlastního bazénu, je pro zahájení celého projektu opravdu nejvyšší čas. Jestliže začnete s předstihem, můžete si v klidu vybrat nejlepší řešení a stihnout všechny přípravné práce, vlastní uložení bazénu i instalaci technologií.

Komfortní koupání zajistí jedině zapuštěný bazén

Začíná vás vidina stavby bazénu děsit? Zdá se vám, že nadzemní bazén by stačil? Pravdou je, že je to jednodušší řešení, prakticky bez přípravy a se snadnou montáží. Ale ruku na srdce – jeho konstrukce není příliš estetická, z vody budete síťkou neustále lovit hmyz, ve fólii budete lepit každou dírku.   

A není přeci nic lepšího, než se rozběhnout po břehu a skočit přímo do vody (nebo tam někoho naschvál strčit). Nadzemní model je podle zkušenosti výrobců bazénů často jen prozatímním řešením. Pokud toužíte po bazénu, který vydrží opravdu mnoho let, správnou volbou je bazén zapuštěný.

Jak si vybrat ze široké nabídky?

Neprodávanějším produktem v České republice je klasický bazén 3x6 metrů s přelivem a nižším typem zastřešení. Stále oblíbenější jsou v současné době sety bazén + zastřešení + technologie. Jejich výhodou je, že vše máte od jednoho výrobce, takže se můžete spolehnout, že k sobě komponenty přesně sednou a výborně spolu fungují.   

Můžete se rozhodnout pro bazén zcela nebo jen částečně zapuštěný, přelivový nebo vypláštěný těžkou fólií – to pokud chcete netradiční tvar dle vašich představ a přání. Vybrat si můžete taky z různých typů schodů, osvětlení a barev. Bazén zdaleka nemusí být jen modrý! Jestliže ho zastřešíte, prodloužíte si koupací sezónu a zamezíte znečištění vody vnějšími vlivy. Přidáním protiproudu můžete bazén využívat i pro zvýšení fyzické kondice či k regeneraci.

„Není na co čekat,“ říká neurotrenér Jan Vinkler o přípravě do plavek. Jak to vidí s jarním detoxem?18. 4. 2022

Zvolte si dodavatele, který vám dá k ruce odborníky

Na pořízení zahradního bazénu rozhodně nemusíte být sami. Ve společnosti ALBIXON, která se výrobou a montáží bazénů zabývá už více než 30 let, vás během celého procesu výběru bazénu, zastřešení i technologie provázejí odborníci. Ti vám také poradí, jak při výstavbě postupovat a co vše je potřeba zařídit.

Můžete se jim s důvěrou svěřit do rukou, neboť za dobu své existence firma vyrobila a namontovala více než 30 tisíc bazénů a 90 tisíc zastřešení různých typů. ALBIXON má vlastní vývojové centrum, které sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí. Díky tomu tato značka nabízí inovativní a technicky promyšlené výrobky a vy v létě nebudete trávit čas péčí o bazén, ale jen příjemným koupáním.

Zdroj: ALBIXON/Spolupráce