10 způsobů péče o zevnějšek, které hetero muži převzali od gayů

10 způsobů péče o zevnějšek, které hetero muži převzali od gayů

Krása, to byla ještě pár let zpátky doména žen a gayů. Časy se ale mění, stereotypy se bortí. Dnes už může být krásný i heterosexuální muž, aniž by se na něj…
Henry Tooman Henry Tooman Autor
9. 8. 2018

Krása, to byla ještě pár let zpátky doména žen a gayů. Časy se ale mění, stereotypy se bortí. Dnes už může být krásný i heterosexuální muž, aniž by se na něj koukalo s pozvednutým obočím. Přinášíme seznam věcí, které před pár lety dělali pouze gayové, zatímco dnes je dělá skoro každý muž:

Vlasový styling
Všechny ty gely, vosky, gumy, laky, suché šampóny, olejíčky – když si je chtěl chlap pár let zpátky koupit, to aby se skoro styděl před prodavačkou. Dnes je naprosto odlišná situace, upravený účes se tak trochu očekává od každého a ostuda je naopak tyto produkty nemít. Prolomit ledy pomohly hlavně barber shopy – chlapi mají konečně místo, kde rozumí mužským účesům i mužské duši.

Holení těla
Tady se nám karta trochu obrátila. Chlupy jsou znova v módě a zatímco heterosexuální muže často vídáme s dokonale oholeným podpažím (partnerky to od nich nezřídka vyžadují), gayové často na holení nejen podpaží, ale celého těla docela kašlou. Na popularitě získává zastřihávání.

<Path> Když se do péče o pleť vloží technologie: moderní přístroje změní vaši koupelnu v profesionální beauty salonZdroj:

Obočí
Obočí by měla být dvě. A pokud je jen jedno, není žádná ostuda si ho nad nosem vytrhat. Tvar obočí výrazně ovlivňuje celkový výraz obličeje, to dnes vědí i heterosexuální muži – ovšem pozor, nesmí se to přehánět. Na moc úzkém obočí nic mužného není.

Make-up
Muži a make-up, s tím se nám poslední dobou nějak roztrhl pytel. Deset let zpátky jsem na webu marně hledal tutoriál na make-up pro muže, zatímco dnes je podobných návodů plný internet. Muži make-up používají na sjednocení tónu pleti a zakrytí různých nedokonalostí, jako jsou kruhy pod očima nebo pupínky. Opravdu povedený mužský make-up by však neměl být na první pohled patrný. Výrazné líčení je doménou femboys, které v Česku zas tak často nepotkáváme. Nechme se překvapit, jaká bude situace za dalších deset let.

Manikúra
V tomhle ohledu to mají ženy prostě jednodušší – pokud mají ošklivé nehty, nechají si udělat umělé a problém je na nějakou dobu vyřešený. Muži a umělé nehty, to (prozatím) nejde dohromady, a tak si musí v dobrém stavu udržovat ty svoje přírodní. Ne každý to umí, a tak už není nic neobvyklého, když muž chodí na manikúru do salónu.

Pedikúra
Nosíte v létě sandály a žabky? Zajít před začátkem sezóny aspoň jednou do salónu na pedikúru je takové nepsané pravidlo.

<Path> Hledejte smysl, dělejte věci pro ostatní a obklopujte se krásou. Praktický návod, jak být v dnešním světě šťastnýZdroj: Radkin Honzák, World Happiness Report

Kosmetika
Hloubkové čistění pleti, tonizace, hydratace… Zatímco kosmetické salony byly před lety výhradně doménou žen, dnes je často navštěvují i muži. A dobře dělají.

Zubní hygiena
Mít krásné bílé zuby, na tom přece není nic gay ani zženštilého a čeští muži to už dávno pochopili.

Masáže
Dobře, tohle není úplně kosmetická procedura, ale cítíme se po nich dobře a tím pádem dobře i vypadáme. A navíc se v průběhu pár let hodně změnil přístup. Nechat se masírovat jiným mužem? To bylo ještě před časem něco potupného. Poslední dobou ale mizí i mýtus, že nechat se masírovat jiným mužem je zážitek, který ocení leda tak gayové. A pořádně hluboká masáž od svalnatého maséra, to je úplně jiná kategorie prožitku, než od ženy, která nemá tolik fyzické síly.

Plastické operace
Muži už přišli i na to, že pokud jsou s něčím nespokojeni na svém těle či tváři, můžou si to nechat spravit. Plastickým klinikám v posledních letech byznys jen kvete – a klientkami rozhodně nejsou jen ženy. Muži tvoří celou čtvrtinu "zákazníků"! Za masový nárůst popularity těchto zákroků můžou i sociální sítě a touha po dokonalých selfies.
Pokud nad plastickým zákrokem uvažujete i vy, dejte si tu práci a vyhledejte si hlavně dobrého chirurga. A pozor na to, aby se z touhy po dokonalosti nestala posedlost – to nedopadá nikdy dobře. ​​​

Zdroj: Hynek Toman

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop