10 způsobů péče o zevnějšek, které hetero muži převzali od gayů

10 způsobů péče o zevnějšek, které hetero muži převzali od gayů

Krása, to byla ještě pár let zpátky doména žen a gayů. Časy se ale mění, stereotypy se bortí. Dnes už může být krásný i heterosexuální muž, aniž by se na něj…
Henry Tooman Henry Tooman Autor
9. 8. 2018

Krása, to byla ještě pár let zpátky doména žen a gayů. Časy se ale mění, stereotypy se bortí. Dnes už může být krásný i heterosexuální muž, aniž by se na něj koukalo s pozvednutým obočím. Přinášíme seznam věcí, které před pár lety dělali pouze gayové, zatímco dnes je dělá skoro každý muž:

Vlasový styling
Všechny ty gely, vosky, gumy, laky, suché šampóny, olejíčky – když si je chtěl chlap pár let zpátky koupit, to aby se skoro styděl před prodavačkou. Dnes je naprosto odlišná situace, upravený účes se tak trochu očekává od každého a ostuda je naopak tyto produkty nemít. Prolomit ledy pomohly hlavně barber shopy – chlapi mají konečně místo, kde rozumí mužským účesům i mužské duši.

Holení těla
Tady se nám karta trochu obrátila. Chlupy jsou znova v módě a zatímco heterosexuální muže často vídáme s dokonale oholeným podpažím (partnerky to od nich nezřídka vyžadují), gayové často na holení nejen podpaží, ale celého těla docela kašlou. Na popularitě získává zastřihávání.

<Path> 5 nejčastějších chyb v péči o pleťZdroj: Adobe Stock; tropic-labs.com; aad.org; apic.org;

Obočí
Obočí by měla být dvě. A pokud je jen jedno, není žádná ostuda si ho nad nosem vytrhat. Tvar obočí výrazně ovlivňuje celkový výraz obličeje, to dnes vědí i heterosexuální muži – ovšem pozor, nesmí se to přehánět. Na moc úzkém obočí nic mužného není.

Make-up
Muži a make-up, s tím se nám poslední dobou nějak roztrhl pytel. Deset let zpátky jsem na webu marně hledal tutoriál na make-up pro muže, zatímco dnes je podobných návodů plný internet. Muži make-up používají na sjednocení tónu pleti a zakrytí různých nedokonalostí, jako jsou kruhy pod očima nebo pupínky. Opravdu povedený mužský make-up by však neměl být na první pohled patrný. Výrazné líčení je doménou femboys, které v Česku zas tak často nepotkáváme. Nechme se překvapit, jaká bude situace za dalších deset let.

Manikúra
V tomhle ohledu to mají ženy prostě jednodušší – pokud mají ošklivé nehty, nechají si udělat umělé a problém je na nějakou dobu vyřešený. Muži a umělé nehty, to (prozatím) nejde dohromady, a tak si musí v dobrém stavu udržovat ty svoje přírodní. Ne každý to umí, a tak už není nic neobvyklého, když muž chodí na manikúru do salónu.

Pedikúra
Nosíte v létě sandály a žabky? Zajít před začátkem sezóny aspoň jednou do salónu na pedikúru je takové nepsané pravidlo.

<Path> Takhle voní úspěch! Přičichněte si a inspirujte seZdroj: Mercedes-Benz Perfumes, IG: @mercedesbenz.parfums.czsk

Kosmetika
Hloubkové čistění pleti, tonizace, hydratace… Zatímco kosmetické salony byly před lety výhradně doménou žen, dnes je často navštěvují i muži. A dobře dělají.

Zubní hygiena
Mít krásné bílé zuby, na tom přece není nic gay ani zženštilého a čeští muži to už dávno pochopili.

Masáže
Dobře, tohle není úplně kosmetická procedura, ale cítíme se po nich dobře a tím pádem dobře i vypadáme. A navíc se v průběhu pár let hodně změnil přístup. Nechat se masírovat jiným mužem? To bylo ještě před časem něco potupného. Poslední dobou ale mizí i mýtus, že nechat se masírovat jiným mužem je zážitek, který ocení leda tak gayové. A pořádně hluboká masáž od svalnatého maséra, to je úplně jiná kategorie prožitku, než od ženy, která nemá tolik fyzické síly.

Plastické operace
Muži už přišli i na to, že pokud jsou s něčím nespokojeni na svém těle či tváři, můžou si to nechat spravit. Plastickým klinikám v posledních letech byznys jen kvete – a klientkami rozhodně nejsou jen ženy. Muži tvoří celou čtvrtinu "zákazníků"! Za masový nárůst popularity těchto zákroků můžou i sociální sítě a touha po dokonalých selfies.
Pokud nad plastickým zákrokem uvažujete i vy, dejte si tu práci a vyhledejte si hlavně dobrého chirurga. A pozor na to, aby se z touhy po dokonalosti nestala posedlost – to nedopadá nikdy dobře. ​​​

Zdroj: Hynek Toman

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop