
Spodní prádlo může být překvapivě „funkční“ – dokáže již chránit i před pohlavně přenosnými chorobami
Spodní prádlo jako ochrana?
Orální sex se může zdát jako poměrně neškodný a bezpečný. A to nejen v rovině nemožnosti zplodit potomka, ale i ve smyslu přenosu pohlavně přenosných chorob. Jenže opak je pravdou. Viry a baterie totiž ve skutečnosti nerozlišují mezi jednotlivými sliznicemi. To v praktické rovině znamená, že i při orálním sexu se lze docela snadno nakazit řadou dost nepříjemných nemocí, třeba chlamydiemi, kapavkou. Orálním sexem se může přenášet i herpes, HPV virus a řada dalších chorob. Ovšem řekne-li se „ochrana“, asi jen málokoho nějaká efektivní v souvislosti s orálním sexem napadne. A tak není divu, že se konečně našel někdo, kdo se rozhodl tuto „díru na trhu“ zaplnit. Spodní prádlo, které před pohlavně přenosnými nemocemi chrání (a to samozřejmě nejen při sexu orálním), přitom není žádný „šarlatánský kousek“ – před nedávnem jej totiž schválil i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv FDA.
Unikátní materiál, který zajistí 100% bezpečí
Možnosti výroby a využití různých materiálů jsou zjevně prakticky neomezené – poté, co různé typy látek dokážou efektivně odvádět pot z těla, jsou prodyšné, vysoce pružné nebo dokonce antibakteriální, nyní mohou skutečně zajistit i ochranu před pohlavně přenosnými chorobami. Spodní prádlo Lorals je na trhu oficiálně dostupné již od roku 2018 – od letošního roku se ale může značka chlubit tím, že prádlo, které prodává, skutečně funguje jako profylaktikum, tedy ona zmiňovaná ochrana. A stejně jako zaujme samo prádlo, za zmínku stojí i to, jak vůbec vznikla myšlenka na jeho výrobu. Jedná se totiž o výsledek určité frustrace návrhářky společnosti Malanie Cristol, která během líbánek trpěla vaginální infekcí přenosnou právě během sexu. A zjistila, že v podstatě není žádné řešení, jak by si s partnerkou mohla užít žhavé chvilky. „Chtěla jsem se cítit sexy a sebevědomě a používat takový produkt, který byl vytvořen s ohledem na mé tělo a skutečnou podobu sexu,“ vysvětlila tak pro New York Times.
Pravdou totiž je, že jediným produktem, který byl dříve americkými úřady schválen jako ochrana při orálním sexu, byla tzv. dentální hráz – tedy tenký obdélníkový kus latexu (příp. polyuratenu), který je nutné držet na inkriminovaném místě rukama tak, aby vytvořil bariéru mezi ústy a genitáliemi – to však zrovna pohodlné a ani sexy opravdu není. „Tyto pomůcky jsou extrémně nepopulární. Upřímně si myslím, že v podstatě neexistuje nic, co by bylo ještě méně sexy než dentální hráz,“ shrnula ředitelka divize infekčních nemocí na University of Alabama v Birminghamu, dr. Jeanne Marrazzo. Podle odborného asistenta ženských, genderových a sexuálních studií na University of Massachusetts v Bostonu, Chrise Barcelose, jsou pak tyto dentální hráze ještě více nenáviděné než kondomy.
Světlo světa tak spatřily dámské kalhotky Lorals, ovšem ani pánové nepřišli zkrátka – pro ně jsou v nabídce speciální „ochranné“ slipy. Prádlo je vyrobeno z materiálu, který má velmi specifickou tloušťku (resp. tenkost, jsou totiž ultratenké), elasticitu a pevnost, takže FDA ani nepožadoval žádné klinické testování jako třeba v případě kondomů.
Prádlo, které chutná jako vanilka
A jak že toto speciální prádlo „funguje“? Supertenké pružné kalhotky/slipy (materiál je v podstatě stejně tenký jako jsou kondomy) jsou určeny na jedno použití a jsou vyrobené z latexu – uživatelům tak poskytují efektivní ochrannou bariéru – na vnitřní straně stehen pak materiál přiléhá natolik těsně, že rozhodně nehrozí žádný nežádoucí únik tekutin. Textura pak údajně napodobuje pokožku, a dokonce má i příjemnou příchuť vanilky…
Aktuálně jsou na trhu kalhotky a slipy v černé barvě, v plánu je ale i prádlo v transparentním provedení. Balení po čtyřech kusech je k dispozici jak pro ženy, tak i pro muže (ačkoliv je fakt, že zrovna tato pánská varianta extra mužně nepůsobí), a to v ceně 25 dolarů. „V Lorals v podstatě erotizovali ochranu, což je něco, s čím se společnosti zabývající se výrobou kondomů léta potýkaly,“ shrnula Marrazzo. Značka však varuje, že ačkoliv prádlo chrání před pohlavně přenosnými chorobami, rozhodně není antikoncepční a nelze jej tak užít k prevenci otěhotnění.
Podle těch, kteří již tyto speciální kalhotky/slipy vyzkoušeli, pak skutečně toto prádlo může – i díky unikátní textuře – evokovat pocit, jako by nositel na sobě nic neměl. I když kritici tvrdí, že stejně nelze předpokládat, že by se tomuto „prádlu“ dostalo masové pozornosti, potažmo že by o něj byl extrémní zájem, mnozí uživatelé si jej nemohou vynachválit. „Kalhotky jsem na těle sotva cítila a konečně jsem mohla dělat to, co dříve ne. Vzhledem k náchylnosti ke vzniku rakoviny, kterou mohou spustit sexuálně přenosné infekce, jsem si nemyslela, že podobné pocity ještě někdy zažiju,“ popsala tak jedna ze spokojených zákaznic. A tak – i kdyby produkty Lorals využíval jen zlomek populace – je nepochybně skvělé, že vůbec něco takového jako prádlo chránící před přenosem sexuálních nemocí existuje. Protože dentální hráz… no, snad raději ani nemluvit…