Prémiová a kvalitní péče o vlasy? V Česku vznikla vlasová kosmetika přímo od kadeřníka!

Původně vystudovaný zdravotník, nyní jeden z nejúspěšnějších profesionálů v oboru péče o vlasy, Tomáš Arsov, přišel s vlastní řadou vlasových produktů. Nesou jeho jméno, neobsahují parabeny ani další chemické látky, jejich složení je z 97 % přírodní a oblíbily si je tisíce kadeřníků. Proč byste měli profesionální péči o vlasy vyzkoušet i vy?

Jak to celé začalo?

Svůj kadeřnický salon založil Tomáš Arsov již ve svých 26 letech – to se psal rok 2013. Pražský salon Tomas Arsov Hair a Beauty Institute si rychle oblíbilo i mnoho českých celebrit, které dodnes tvoří jeho pravidelnou klientelu. Kromě toho ale salon navštěvují všichni ti, kterým zkrátka na profesionální péči o vlasy záleží. První produkty z Arsovovy signature řady vznikly v roce 2018 a jednalo se o základní péči o vlasy v podobě šamponu a kondicionéru. Když však s časem pandemie přišlo i zavření kadeřnických salonů, Arsov se původně vedlejšímu oboru výroby vlasové kosmetiky začal věnovat naplno. Zavřel se do malé laboratoře, odkud nejen odbavoval objednávky, ale také řídil e-shop. Čas si našel i na vyvinutí dalších tří nových produktů. Nyní se Arsovova kosmetická řada pyšní i marulovým olejem na vlasy, keratinovou vodou a Hair boosterem – doplňkem stravy na podporu růstu vlasů.

Postcovid, nebo pohlavně přenosná choroba? Mladík z Prahy se nyní stydí před svými spolužáky22. 6. 2022

Jin a jang v péči o vlasy – to nejlepší z přírody pro všechny typy vlasů

Značka Tomas Arsov nabízí dvě řady produktů – Bonfire a Green Tea, obě skládající se z šamponu a kondicionéru. Řada Bonfire je určena spíše pro ženy, voní po pačuli, vanilce a cedrovém dřevě. Šampon má za úkol především chránit barvu vlasů a dostatečně zabezpečit jejich hydrataci a výživu. O to se starají výtažky ze slunečnicového, kokosového a sezamového oleje, vitamin E a extrakt z aloe vera. Kondicionér zase díky obsahu cetrimonium chloridu likviduje kladný náboj vlasů, čímž značně usnadňuje jejich rozčesávání a následný styling. Obsahuje také extrakt z lopuchu, který zajistí lesk a posiluje celkovou strukturu vlasů.

Pozornosti se však samozřejmě dostane i mužům. Řada Green Tea je se svou svěží vůní určena zejména těm, kteří  žijí aktivním stylem života, a obsahuje látky, které jsou vhodnou výživou po sportu či zvýšeném stresovém napětí. Efekt šamponu na pokožce hlavy je příjemně chladivý, jemné přírodní tenzidy šetrně pečují o namáhané vlasy a obsah složky Polyquaternium -7 zajistí snadné rozčesávání. Kondicionér obsahující para olej pak zajišťuje výživu nejen vlasu, ale i samotného kořínku. Struktura vlasů je díky tomu silnější, vlasy se více lesknou a konečky se méně třepí. 

Čerstvou novinkou mezi produkty je pak Hair booster, první vlasový přípravek s Astaxanthinem na českém trhu. Na první pohled možná slovo Astaxanthin působí strašidelně – jedná se ale o přírodní karotenoidní barvivo nacházející se zejména v řasách a rostlinách a zároveň jde o nejsilnější známý antioxidant. Výhodou Astaxanthinu je zejména to, že zpomaluje proces stárnutí a je účinnou prevencí před onemocněním kůže. Také má prokazatelnou schopnost chránit pokožku před oxidativním stresem způsobeným UV zářením, díky čemuž výrazně zlepšuje kvalitu veškerých typů pleti. Navíc také skvěle hydratuje a vyživuje vlasy i vlasovou pokožku. 

Úmrtí partnera, skandální coming out i boj za práva gayů. Život George Michaela přiblíží unikátní dokument, na němž se zpěvák sám podílel23. 5. 2022

Péče o vlasy pod stromečkem? Dvojnásobná radost!

V nejistých časech pandemie, kdy mohou kadeřnictví opět kdykoliv zavřít či své služby různě omezit, je domácí péče o vlasy klíčová – i za normálního stavu ale značně usnadňuje kadeřníkům práci. Pokud tedy sháníte dárek na poslední chvíli, vězte, že kvalitní vlasová kosmetika potěší nejen vaši drahou polovičku, přátele či příbuzné, ale zároveň i jejich kadeřníky. A to už se přeci vyplatí, ne?

Zdroj: Tomas Arsov/Spolupráce