Česká revoluce v kosmetice pro muže – prémiové přírodní produkty Beviro potěší všechny, kteří myslí na sebe i přírodu

Udržitelnost je stále častějším předmětem společenských debat. Roste poptávka po oblečení z ekologických materiálů a čím dál vyhledávanější je i přírodní kosmetika. Na rozdíl od oblečení je to s ní ale složitější – vyvinout kosmetiku tak, aby splňovala pravidla udržitelnosti a zároveň splnila očekávání uživatelů, není vůbec jednoduché. Výzvu již před nějakým tím pátkem přijali za svou především výrobci dámské kosmetiky, ale u té pánské na trhu dlouho chyběla značka, která by se o něco takového také pokusila. To se ale rozhodla změnit česká značka Beviro, která představuje přírodní kosmetiku určenou právě pro muže.

Zakladatel značky Beviro, Daniel Trnka, původem kadeřník, nebyl s kvalitou pánské kosmetiky dostupné na trhu spokojený. Rozhodl se proto založit vlastní společnost, jejímž hlavním cílem bylo přinést na trh alternativu v podobě vysoce kvalitní a maximálně přírodní kosmetiky pro muže. Ukázalo se, že se svým nápadem nešlápl vedle – dnes jsou produkty značky Beviro dostupné ve 24 zemích nejen skrze e-shopy, ale odebírají je i stovky specializovaných barbershopů a obrat firmy s každým rokem roste. Například letos je růst oproti loňsku trojnásobný. A odkud se vzal samotný název Beviro? Jedná se o kombinaci anglických slov a esperanta a výsledkem je doslova výzva „staň se mužem.“

„Respektuji, ale takové dítě bych doma mít nechtěl/a.“ Takto se staví lidé v Seville k LGBT+ občanům, říká španělská drag queen Skoria15. 4. 2022

Staňte se (přírodním) mužem

Když Daniel Trnka před čtyřmi lety vstoupil na trh s pánskou přírodní kosmetikou, zpočátku se zaměřil především na balzámy a oleje na vousy. Postupně však začal přidávat i další produkty jako např. kolínskou či šampony a nyní se již firma vypracovala do bodu, kdy vyrábí téměř veškerou pánskou kosmetiku.

V e-shopu Bevira tak můžete kromě základních produktů najít také toaletní vodu, sprchové gely, slané spreje na vlasy nebo hydratační séra. Nově by se měl v nabídce objevit také stylingový pudr, balzám na rty, oční sérum a nový parfém. 

Všechny produkty jsou vyráběny v českých rodinných laboratořích, s jejichž majiteli se Trnka osobně zná a může tak snadněji dohlížet nejen na kvalitu produktů, ale i samotného výrobního procesu. Prvotní ideou bylo vytvořit kosmetiku 100% přírodní, ale s její účinností nebyl Trnka spokojený. Produkty jsou proto vyráběny dle vlastní receptury. Ačkoliv je jejich složení z drtivé většiny přírodní, kvůli zachování maximální účinnosti produktů byly v minimální míře doplněny i syntetické látky. Na každé krabičce lze pak nalézt i procentuální zastoupení přírodních složek. 

Udržitelnost na 1. místě - zapomeňte na zbytečné obaly

Kromě přírodního složení se Beviro soustředí i na udržitelnost. Veškeré obaly produktů jsou zbaveny zbytečných grafických prvků a nově jsou krabičky vyrobeny z tzv. „grasspaperu,“ který se ze 70 % skládá z posečené trávy a ze 30 % z kompostovatelného papíru. Produkty, které nepotřebují krabičku, jsou pak pro vyšší udržitelnost opatřeny pouze sendvičovou etiketou. Veškeré obaly navíc mají střídmý minimalistický design a jsou 100% kompostovatelné. 

Být hetero je „normální“. A možná i „povinné“. Jak se tzv. povinná heterosexualita projevuje a koho se týká?21. 4. 2022


Kosmetika pod stromečkem není klišé

Beviro zkrátka přichází se skvělou alternativou ke konvenčním produktům a představuje revoluci v mužské kosmetice. Její z velké části přírodní složení je šetrné k pokožce a udržitelný je i samotný proces výroby – od použitých látek až po obaly. Pod stromečkem tedy potěší nejen zapáleného ekologa, ale také muže, který si potrpí na kvalitu a chce si v péči o tělo dopřát to nejlepší.

Zdroj: Beviro/Spolupráce