Chcete pod stromeček nadělit „měkkouše“? S tričky, která nelze propotit, rozhodně nešlápnete vedle

Oblečení, které nepropotíte, je pohodlné, a navíc vyrobené za 100% bavlny. Zní to neuvěřitelně? Přestože sociální sítě obletělo ledacos, oblečení české značky CityZen vyzkoušelo a nemohlo si vynachválit mnoho známých českých osobností! V čem spočívá tajemství „kouzelných triček“ a kde se celý nápad vůbec vzal?

Chrudimský sen

Za vznikem startupu CityZen stojí tři kamarádi z Chrudimi – René Němeček, Pavel Hrstka a Martin Burkoň. Tátové od rodin, jak o sobě s oblibou říkávají, kteří se se svým prvním produktem, tričkem, rozhodli konkurovat lacinému textilu z Asie. Nápad takové tričko vyrobit se zrodil v hlavě René Němečka již v roce 1995, fyzickou podobu ale nabral až v roce 2018, kdy se startup rozhodl jít poprvé tzv. s kůží (a tričky...) na trh. A nemohl udělat lépe. Do dnešního dne se triček prodaly desítky tisíc kusů, což zakladatelům CityZen umožnilo věnovat se vývoji dalších produktů a textilních inovací. O pouhý rok později se tak sortiment rozšířil o polokošile a dámská trička a další produkty na sebe nenechaly dlouho čekat. 

Od přítelkyně přes alkoholismus až k uvědomění si své orientace. „Všem doporučuji psychologa,“ shrnuje Tomáš své pokroky3. 6. 2022

Poctivě a lokálně

Ačkoliv firma je česká, je namístě zdůraznit, že veškeré oblečení CityZen je v České republice také vyráběno, pouze bavlna je dovážena z Řecka, Egypta a Spojených států. To ale jen proto, že se tato rostlina v Česku bohužel nepěstuje. Proces výroby od pletení až po šití se již odehrává za přísného dohledu zakladatelů zde, na domácí půdě.

Za zvláštní zmínku stojí také úprava, kterou autoři projektu nazývají technologií CityZen (a vlastně dala jméno i značce samotné). Nejenže díky ní není na oblečení vidět pot, ale materiál je i odolnější vůči špíně, zápachu a příjemně se nosí. Trička a košile navíc neobsahují žádnou membránu, takže nehrozí, že byste se v jednotlivých kouscích cítili jako v pláštěnce. Naopak, materiál je velmi lehký a jemný, což zajišťuje maximální komfort i při celodenním nošení. 

Jak to funguje?

Trička značky CityZen jsou zdánlivě totožná s těmi klasickými, vyrobena jsou z čisté bavlny. Tajemstvím a zároveň tím, co činí CityZen trička unikátními, je ale prémiová dlouhovlákná pletenina, s pomocí které materiál dýchá a je příjemný na dotek. Díky speciální hydrofilní a hydrofobní úpravě je navíc oblečení oproti tomu běžnému, jež je k dostání v obchodech, i mnohem jemnější k pokožce a není na něm vidět pot. A právě to je hlavní deviza, na níž produkty CityZen staví. Přeci jen, každý dá rád sbohem nevzhledným mapám v podpaží apod.

Ovšem u triček samozřejmě nabídka CityZen nekončí, firma dnes nabízí skutečně široký sortiment oblečení, od toho svrchního až po spodní. A samozřejmě i tomu se dostalo náležité péče. Konkrétně pánské boxerky jsou tak stejně jako trička vyrobeny z prémiové bavlny, která je však z 5 % doplněna elastanem, aby prádlo na těle dobře sedělo. Dále mají boxerky kromě speciální úpravy, jež zabraňuje viditelné vlhkosti, také úpravu antibakteriální. Ta zajistí eliminaci zápachu a výsledkem je pocit svěžesti po celý zbytek dne.

LUI ÚSPĚCH – nové vydání přináší inspirativní rozhovory s lidmi z komunity, kteří uspěli i přes to, že měli startovní čáru posunutou21. 6. 2022

Když měkký dárek, tak ten, který ocení úplně každý/á

Kromě triček a boxerek nabízí CityZen i další varianty oblečení, a to polokošile a košile – je tedy zaručené, že si u této značky přijde na své jak milovník casual módy, tak i ten, kdo naopak ocení formálnější vzhled. Součástí sortimentu jsou také dámská trička v provedení s krátkým i dlouhým rukávem. Mají minimalistický design a tvoří tak univerzální součást šatníku pro nespočet příležitostí. Pokud tedy máte v okolí někoho, u nějž si marně lámete hlavu s tím, co mu dát pod stromeček, protože „nic nechce“, nebo nedejbože „má všechno,“ s tričkem, košilí či spodním prádlem od CityZen rozhodně nešlápnete vedle. Naopak!

Zdroj: CityZen/Spolupráce