Vánoce mohou být někdy velmi stresující a odnáší to také naše pleť. Víte, jak o ni správně pečovat?

Vánoce sice mají být svátky klidu a míru, ale ne vždy to tak je. Setkávání s přáteli, rodinné oslavy, firemní večírky, předvánoční nákupy…sami ten kolotoč znáte. Kromě toho, že únavou trpí celé tělo, je toto období náročné i pro pleť. Ta se i bez Vánoc musí popasovat s teplotními šoky, mrazivým suchým vzduchem a ostrým zimním sluníčkem. Když navíc přidáte únavu, stres a vyšší míru alkoholu, je až s podivem, že naše obličeje nejsou vrásčité a vysušené na troud. Proto přinášíme několik tipů, jak o sebe v tomto období pečovat. A kdo ví, nakonec může jít také o tipy na vánoční dárky.

Správná péče nejen o pleť začíná hned ráno. Možná jste zvyklí dojít ještě se zalepenýma očima ke kávovaru, ale zkuste spíš den zahájit osvěžující sprchou. Osvěžující pánský sprchový gel vonící po rozmarýnu a vetiveru je po ránu tím pravým. Zatímco jemné cukerné tenzidy šetrně čistí pokožku a dodávají jí tolik potřebnou hydrataci, esenciální oleje probouzí unavenou mysl a připravují ji na náročný den. Ranní sprcha ale rozhodně nestačí.

Pocit plnosti bez jídla? Zdravé hubnutí beze snahy? Jak dobře doopravdy funguje zázrak jménem psyllium30. 3. 2022

Nemusíme asi připomínat, že třemi zásadami v péči o pleť jsou hydratace, hydratace a hydratace. A v zimním období, kdy ji vystavujeme mrazivému venkovnímu vzduchu a ostrému slunci, to platí dvojnásob. Proto pleť musíte na náročný den připravit hydratačním krémem pro muže se vzácným jojobovým olejem. Ten pánskou pleť příjemně zjemní a hydratuje, ale nezanechá na ní mastný film. Oba přípravky najdete v pánském setu.

Večer pak na pomoc můžete povolat silné trio Skin Food od Weledy. To se postará nejen o pleť, ale také o pokožku na celém těle a vaše suché rty. Krém Skin Food má velmi výživnou a hutnou recepturu zatímco tělové máslo Body Butter je spíše našlehané a jemné. Díky této téměř svaté trojici bude pokožka sametově hebká, pružná a rozzářená.

Chcete-li však tělu dopřát relax trochu intenzivnější, máme pro vás hned dva tipy. Tím prvním jsou přípravky s arnikou, které jsou vhodné právě po náročných dnech nebo sportovních výkonech. Sprchový gel kromě arniky obsahuje také jedinečné tóny levandule a rozmarýnu. A pokud přemluvíte své partnery a partnerky, aby vám dopřáli masáž, musíte vyzkoušet arnikový masážní olej. Čisté rostlinné oleje ze slunečnice a oliv jsou smíchány s výtažky z arnikových květů a březových listů, aby vyhladily pokožku a zlepšily její pružnost a pevnost. Druhým tipem je levandulová koupel, která zklidní vaši mysl a následně navodí pokojný spánek.

Díky těmto přírodním zbraním od Weledy překonáte náročné sváteční období bez problému. Navíc si je nemusíte nechávat jen pro sebe. Když jimi obdarujete své blízké, tak se vyhnete i stresu z věčného a zdlouhavého rozhodování, co komu pořídit. Relax si jistě zasloužíme všichni.

Zdroj: Weleda