Zdraví je důležitější než kdy předtím. Darujte proto letos pod stromeček něco zvlášť prospěšného – třeba léčivá medicinální vína!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Herbai/se svolením

Zdraví je důležitější než kdy předtím. Darujte proto letos pod stromeček něco zvlášť prospěšného – třeba léčivá medicinální vína!

V dnešní době si víc než kdy dřív uvědomujeme nutnost péče o zdraví a jeho nenahraditelnost i křehkost. Přestože se ale říká, že je zdraví k nezaplacení, není to tak docela pravda. Jeho hodnota je sice nevyčíslitelná, ovšem ke zdraví si naštěstí můžeme dopomoct, a to různými způsoby. Jedním z nich jsou třeba sladová medicinální vína, která dokážou přirozenou cestou pomoci hned s několika zdravotními problémy.
Redakce Redakce Autor
10. 12. 2021

Chcete, aby se vaši blízcí včas a pravidelně starali o svoje zdraví i bez toho, aniž by se museli neustále dopovat nějakými prášky? Zkuste je letos o Vánocích překvapit třeba sladovými medicinálními víny, která podporují imunitu, ale taky zažívání i správnou krvetvorbu. Jejich účinek je přitom ověřem staletími. 

<Path> Poslední z Velké letní soutěže! 31.8. Biodynamická vína Pfleuger v hodnotě 3200 KčZdroj:

Výroba medicinálních vín v České republice sahá hluboko do historie. Například společnost Herbai svoje populární léčivé moky pod značkou Dr. Svatek produkuje už bezmála 125 let. Ačkoliv se ale tato firma otevřeně hlásí ke dlouholeté tradici a čerpá z původních receptur, sladovým medicinálním vínům se snaží dát i punc svěžesti a modernosti.

„Medicinální vína se pro své pozitivní účinky na lidské zdraví využívají již několik století. Naše receptury tak jsou prověřeny staletími zkušeností – vždyť naše vína vyrábíme již od roku 1897,“ potvrzuje ředitel vědy a výzkumu společnosti Herbai MUDr. Michal Karas. Pokud vás ale ani letos příliš neláká vánoční nakupování v kamenných obchodech, nezoufejte. Medicinální vína jsou totiž snadno dostupná online. To jim ovšem neubírá na jejich pověstné autenticitě a spolehlivosti. „Naše medicinální vína Dr. Svatek jsou přírodní produkty. Vyráběna jsou ze sladu a neobsahují žádné chemické konzervanty ani aditiva. Kromě sladu jsou doplněna pouze extrakty z tropických léčivých rostlin,“ popisuje Karas. Právě tyto výtažky jsou alfou a omegou každé lahve léčivého moku.

A v čem všem mohou medicinální sladová vína konkrétně pomoci? Např. víno Maltoferrochin je určeno k podpoře krvetvorby, jelikož je obohacené o ionty železa a extrakt z kůry tropického stromu chinovníku lékařského. Ten přispívá ke tvorbě žaludečních šťáv, které umožňují snáz vstřebávat železo – dobrou zprávou je, že bez vedlejších nežádoucích účinků. Vínu Condurango zase dala jméno tropická popínavá liána Marsdenia Condurango, která zklidňuje podrážděný žaludek.

Nejnovější přírůstek v nabídce firmy Herbai, kterým je víno Vilcacora, pak příhodně posiluje organismus. Pyšní se totiž výtažkem z kůry amazonské liány známé jako Vilcacora, která podporuje imunitu. Sladové medicinální víno je tak nejen ideální prevencí, která může zlepšit obranyschopnost, ale i praktickým pomocníkem v boji s únavovým syndromem.

Užívání medicinálních vín by mělo být dlouhodobé a pravidelné. Maltoferrochin si můžete dát už ráno a nalačno, kdy organismus železo dokáže vstřebat nejlépe. Condurango je vhodné před jídlem pro povzbuzení chuti, nebo naopak po něm, jako digestiv na slehnutí. Medicinální víno Vilcacora pak lze konzumovat kdykoli během dne. Denní dávka by ale ve všech jmenovaných případech neměla překračovat 100 ml a vzhledem k obsahu alkoholu nejsou medicinální vína vhodná pro děti a těhotné či kojící ženy.

<Path> Víte, proč se vám tvoří vrásky a jak jejich tvorbě zamezit?Zdroj: Pinterest

Nejspíš se teď ptáte, jak sladová medicinální vína chutnají. Je ale zbytečné bát se, že by pro vás nebo vaše blízké představovala překážku jejich výrazná bylinková chuť. Kupříkladu medicinální víno Condurango je hutné a sladké. Vína Maltoferrochin a Vilcacora se pak sice specifickou bylinkovou vůní vyznačují, ale je opravdu velmi jemná. A právě díky bylinám a sladu, klíčovým složkám při výrobě medicinálních vín, se dostaví také blahodárné účinky na lidský organismus. A to zní docela nadějně, nemyslíte?

Zdroj: Herbai/spolupráce

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop