Vánoce jsou víc než cokoli jiného svátkem vůní

Na Vánocích je nejhezčí trávit čas s těmi, co máme rádi. Čas, který si možná jedinkrát za rok - ruku na srdce, kolik z vás pracovalo o letní dovolené? - uděláme právě kolem Štědrého večera. Kromě dobrého jídla, pití a vánoční výzdoby dokresluje sváteční kouzlo vůně. Dokáže přivolat krásné vzpomínky, a také svázat se tady a teď s hezkými okamžiky, které si rádi připomeneme příště.

Náš čich je smysl, pevně napojený na centrum emocí. Vůně vanilkových rohlíčků, purpury nebo horkých perníků nás zvládne vánočně naladit na pár nadechnutí. Stejně fungují i vonné svíčky, a to ani péct nemusíte. Dokonce nemusíte mít ani hořící dřevo v krbu, horký punč na stole, nebo čerstvě povlečeno. Stejný efekt vám zajistí plamínek a kvalitní vonné esence. Doporučujeme investovat víc a pořídit značkovou svíčku, jen tak máte záruku, že je provoněná až do dna a bezpečná. 

Na trhu je spousta značek vonných svíček, ale jen jedna nabízí patentované dřevěné knoty, které jí zároveň daly jméno: WoodWick. Mají hned několik výhod - rozpustí vosk rychleji než bavlněný knot, mají výrazný plamen a vydávají jemný zvuk praskání. Poskytují tedy požitek pro čich, zrak i sluch. Na první pohled vás upoutá i design - sklenice elegantního tvaru a dřevěná víčka. To hlavní, co vás zajímá, je ale určitě složení - hladká směs sójového vosku a kvalitního parafínu, který slouží jako dobré “palivo” pro optimální rozptýlení vůně v místnosti. Svíčky obsahují vonné složky prvotřídní kvality, které mixují parfémáři tak, aby se postupně rozvoněly do vrchních, středních a spodních tónů. To všechno zajišťuje značce pozornost nejen interiérových designérů, ale i mnoha dalších lidí, kteří mají dobrý vkus a vysoké nároky na kvalitu. 

Svíčky značky WoodWick se vyrábí v různých tvarech a velikostech – od těch úplně nejmenších, které jsou dobrým zkušebním nebo cestovním balením, přes svíčky typu váza až po svíčky typu lodě. Právě u posledního zmíněného druhu dochází k vytvoření extra širokého voskového jezírka, a tak je rozptýlení vůně zvlášť intenzivní. Super oblíbený je i efekt dlouhého tančícího plamene, který může směle konkurovat malému krbu. Lodě umí vytvořit intimní atmosféru a jsou skvělými společnicemi pro dlouhé chladné večery. 

„Že je můj syn gay, vím od dob, co byl malý. Koupila jsem mu literaturu a vzala ho na průvod,“ čeká matka na synův coming out6. 6. 2022

K dispozici je zejména široká škála kořeněných a dřevitých vůní, ovšem v nabídce nechybí ani ty sladké, ovocné, květinové a svěží. Většina z nichž má unisex charakter, ale stěží najdete značku, která by měla tak širokou nabídku pánských vůní, včetně autentického aroma doutníků, ořechového dřeva, semiše, černého pepře, nebo chilli. Vonný efekt je luxusní a uklidňující. K navození té pravé vánoční atmosféry vám pak pomůže například letošní zimní novinka Juniper & Spruce, ve které ucítíte jalovcové bobule, modrý smrk a zmrzlou šalvěj. Sázkou na jistotu je i svíčka Crimson Berries, letitý bestseller s vůní šťavnatých vánočních bobulí, hřejivého koření a esence z jmelí.

Pokud tedy ještě nemáte kvalitní vonnou svíčku a třeba vám chybí ještě pár dárků, se svíčkou WoodWick nesáhnete vedle. Vypadá luxusně, udělá nefalšovanou radost a dost možná, že vytvoří závislost. To je u téhle značky jediný reálný risk. 

Zdroj: Woodwick/Spolupráce