Neuroglow: Nejnovější trend, díky kterému pochopíte, jak stav mysli ovlivňuje zdraví vaší pokožky
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Neuroglow: Nejnovější trend, díky kterému pochopíte, jak stav mysli ovlivňuje zdraví vaší pokožky

Neuroglow je moderní trend v péči o pleť, který spojuje psychodermatologii a neurokosmetiku. Tento holistický přístup zdůrazňuje propojení mezi duševním zdravím a zdravím pokožky. Pojem neuroglow se stal jedním z klíčových trendů pro rok 2024, který předpověděla agentura Mintel, což je globální agentura pro průzkum trhu, jež poskytuje hluboké analýzy spotřebitelských trendů na základě důkladných výzkumů, dat a rozhovorů s odborníky. Co tedy neuroglow nabízí?
Michal Černý Autor
11. 6. 2024

Proč by lidé měli vědět o trendu neuroglow?

Důležité je vědět, že neuroglow není jen dalším módním výstřelkem v kosmetickém průmyslu. Tento trend přináší skutečné benefity pro vaši pleť a celkovou tělesnou pohodu. Jaké jsou tedy hlavní důvody, proč byste ho měli znát i vy?

Neuroglow představuje revoluci ve způsobu, jakým přistupujeme k péči o pleť a zdraví obecně. Spojuje vědecké poznatky z psychodermatologie a neurokosmetiky s holistickým přístupem ke zdraví, tedy že se zaměřuje na propojení mezi vaší myslí a tělem. To v praxi znamená, že nejen že budete mít zdravější a krásnější pleť, ale také se budete cítit lépe psychicky. Tento přístup vám může pomoci snížit úroveň stresu, zlepšit kvalitu spánku a zvýšit celkovou životní pohodu. 

Díky inovativním technologiím a vědeckým objevům nabízí neuroglow personalizované řešení péče o pleť, které je přizpůsobeno vašim specifickým potřebám. To zahrnuje používání adaptogenů (látky, které zvyšují odolnost organismu ve stresových situacích) a botanických výtažků, které jsou známy svými schopnostmi zlepšit náladu a snížit stres. 

Neuroglow také podporuje celkový zdravý životní styl, který zahrnuje pravidelné cvičení, dostatečný spánek a vyváženou stravu. Naučíte se, jak správně pečovat o svou pleť nejen zvenčí, ale také zevnitř, což vám umožní dosáhnout dlouhodobých výsledků.

<Path> Nejvíc sexy část mužského těla je…Zdroj:

Vědět o trendu Neuroglow vám také může pomoci být lépe informovaný spotřebitel, který dokáže vybírat produkty, které jsou skutečně efektivní a prospěšné pro vaše zdraví. Díky rostoucímu důrazu na transparentnost a vědecké důkazy se můžete spolehnout na to, že produkty označené jako součást neuroglow trendu skutečně splňují vysoké standardy kvality a bezpečnosti. 

Tipy redakce

Neuroglow tedy není jen trendem, ale kompletním přístupem k zdraví a kráse, který vám může přinést řadu výhod a zlepšit kvalitu vašeho života.

Psychodermatologie: Spojení mezi myslí a pokožkou

Psychodermatologie se zaměřuje na vliv psychologických faktorů, jako jsou stres, úzkost a deprese, na kožní problémy jako akné, ekzém nebo psoriáza. Stres může způsobit uvolnění hormonů, které zhoršují tyto stavy. Naopak, problémy s pletí mohou zvyšovat úzkost a snižovat sebevědomí, čímž vytváří začarovaný kruh. Léčba v této oblasti kombinuje tradiční dermatologickou péči s terapiemi zaměřenými na zlepšení duševního zdraví, jako jsou relaxační techniky a terapie rozhovorem. 

Neurokosmetika: Interakce s nervovým systémem

Neurokosmetika zahrnuje produkty péče o pleť navržené tak, aby interagovaly s nervovým systémem. Tyto produkty využívají ingredience, které mají schopnost ovlivnit náladu a redukovat stres. Například adaptogeny, jako jsou ashwagandha a rhodiola, jsou rostliny často používané v neurokosmetice pro své uklidňující účinky. Tyto ingredience nejen zlepšují vzhled pokožky, ale také podporují emocionální pohodu uživatele.

Holistický přístup k péči o pleť

Holistický přístup v péči o pleť znamená integrovat různé aspekty zdravého životního stylu, které podporují celkové zdraví a krásu. Tento přístup zahrnuje praktiky jako pravidelné cvičení, dostatečný spánek, zvládání stresu a vědomou výživu.

<Path> TOP 15 FOTEK mužských celebrit, které jsou "prťavé", ale na sex appealu jim to neubírá! Nejsou čahouni, no a?Zdroj:

Spánek a jeho vliv na pleť

Kvalitní spánek je nezbytný pro zdravou pleť. Během spánku se zvyšuje průtok krve kůže, organismus obnovuje kolagen a opravuje poškození způsobené UV zářením, což snižuje výskyt vrásek a stařeckých skvrn. Nedostatek spánku může vést ke zhoršení stavu pleti a zvýšení výskytu kožních problémů. Proto je důležité dbát na pravidelný a kvalitní spánek, který umožní tělu i pokožce se regenerovat.

Význam cvičení

Pravidelné cvičení zvyšuje průtok krve, což pomáhá vyplavovat toxiny a dodávat živiny, které podporují zdraví a regeneraci pokožky. Cvičení také pomáhá snižovat hladinu stresu, což má přímý vliv na zlepšení stavu pleti. Nedostatek pohybu může vést k matné a nezdravé pokožce. 

Sluneční záření a jeho role

Sluneční světlo je přirozeným zdrojem vitamínu D, který je nezbytný pro zdraví pokožky. Nicméně, nadměrné vystavení slunci může mít negativní účinky, jako je předčasné stárnutí kůže a zvýšené riziko rakoviny kůže. Proto je důležité používat ochranné krémy a omezovat dobu strávenou na přímém slunci. Sluneční světlo také zlepšuje náladu a podporuje produkci endorfinů.

Holistická medicína usiluje o sjednocení těla a duše. Opírá se o názory, že příčinou nemocí jsou jevy jako úbytek energie způsobený špatnými návyky a stresem, jak fyzickým, tak i psychickým. Nemoc je v holistické medicíně tedy chápána jako důsledek nerovnováhy mezi příčinami biologickými a osobními.
Foto: Adobe Stock

Adaptogeny 

Adaptogeny, jak už bylo řečeno, jsou látky pomáhající snížit stres a jsou obsaženy v rostlinách jako například ashwagandha a rhodiola, které jsou často součástí produktů neurokosmetiky, a to pro své schopnosti zlepšit náladu a snížit stres. Tyto ingredience nejen podporují zdraví pokožky, ale také přispívají k celkovému pocitu pohody. Používání adaptogenů v produktech péče o pleť je jedním z hlavních způsobů, jak neurokosmetika propojuje fyzické a duševní zdraví. 

<Path> Prdění: Odežene lidi a pomůže od tlaku v břiše. Co víc chtít? Vědci vyzkoumali, proč nám cizí plyny smrdí víc než ty vlastníZdroj: menshealth.com, nemoci.vitalion.cz, rennie.cz, benu.cz

Neuroglow v praxi

Moderní značky začínají integrovat principy neuroglow do svých produktových řad a marketingových strategií. Produkty obsahují botanické složky známé pro své uklidňující účinky a zaměřují se na podporu zdraví střev, což má nepřímý vliv na zdraví pokožky. Vědecké studie potvrzují, že techniky snižování stresu, jako je meditace, mohou výrazně zlepšit stav pleti, což je základní kámen této nové filozofie. 

Neuroglow tak představuje revoluční přístup k péči o pleť, který spojuje vnější krásu s vnitřní pohodou. Tento trend odráží rostoucí povědomí o důležitosti duševního zdraví a jeho vlivu na fyzický vzhled. Přijetí holistických praktik a inovativních produktů, které podporují jak duševní, tak fyzické zdraví, je tak jednou z cest k dosažení optimálního zdraví pokožky. Neuroglow tak přináší novou éru do světa krásy, kde je péče o sebe sama na prvním místě.

Zdroj: mindfood.com, mindthebeauty.com, cosmeticsdesign-europe.com, unsweetenedbeauty.com

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop