Čeho je moc, toho je příliš a platí to i pro počet sexuálních zkušeností našeho partnera
Komentář
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Čeho je moc, toho je příliš a platí to i pro počet sexuálních zkušeností našeho partnera

Jak důležitá je pro vás sexuální historie vašeho partnera? Záleží na tom, jestli hledáte krátkodobý románek nebo vážný vztah? A jak velký je rozdíl mezi muži a ženami? Tradiční moudrost tvrdí, že lidé jsou tolerantnější k mužům, kteří mají více sexuálních partnerů, zatímco ženy s podobnou historií často čelí kritice. Tyto názory jsou sice zastaralé, ale stále natolik rozšířené, že je nelze považovat za přežitek.
Redakce Redakce Autor
7. 6. 2024

Když se dva lidé dají dohromady a rozvinou mezi sebou vážný vztah, dříve nebo později přijde téma na expartnery, potažmo jejich počet. Proč je důležité znát sexuální historii svého partnera? Je to nejen kvůli souvisejícím případným zdravotním problémům, ale také kvůli tomu, abychom věděli, kolik má zkušeností.

Obecně platí, že většina partnerů má nějaké sexuální zkušenosti, pokud tedy nemluvíme o čerstvých středoškolácích. Ale jak zjistit, kolik je příliš málo a kolik už moc? Je lepší partner bez žádných sexuálních zkušeností nebo ten, kdo jich má extrémně hodně?

Tým výzkumníků zjišťoval, jak ovlivňuje sexuální historie to, zda chceme s někým být. Ve studii se účastníků ptali, kolik předchozích partnerů by u svého aktuálního partnera ještě dokázali přijmout. Výsledky byly překvapivé. S rostoucím počtem sexuálních partnerů rostl i zájem o tyto lidi pro vážný vztah. Nicméně, když počet partnerů dosáhne extrémně vysokých čísel (řeč je minimálně o těch trojmístných), zájem opět klesá. Studie ukázala, že v hodnocení partnerů nebyl žádný rozdíl mezi muži a ženami.

Dnes zde máme dobu, která přináší otevřenou mysl, a to i v případě sexuální historie partnera. Tím, že mnozí z nás chtějí prozkoumávat svou sexualitu i identitu, zkušenosti se sbírají velice rychle. Odjakživa byly informace velice cenným nástrojem, stejně jako zkušenosti. Ale přemíra informací dokáže člověka zmást a zároveň z něj udělat někoho, koho se ostatní bojí. V našem případě je přemíra zkušeností podobným zabijákem zájmu ostatních lidí. Jak se říká – všeho s mírou. 

<Path> K čemu máme ochlupení „tam dole“ a jak jej upravovat? Dříve lidé užívali ostré kameny, pinzety, a dokonce nosili i speciální parukyZdroj: medicalnewstoday.com, csfd.cz, flo.health, YouTube kanál Glamour, kidshealth.org, healthline.com, Osterberg EC, Gaither TW, Awad MA, et alCorrelation between pubic hair grooming and STIs: results from a nationally representative probability sampleSexually Transmitted Infections 2017;93:162-166., Butler SM, Smith NK, Collazo E, Caltabiano L, and Herbenick D. Pubic hair preferences, reasons for removal, and associated genital symptoms: Comparisons between men and women. J Sex Med 2015;12:48–58., aliexpress.com

Je ovšem fascinující, jak se postoje k sexuální historii mění v průběhu času a jak se přizpůsobují sociálním a kulturním normám. Například, v minulosti byla sexuální zkušenost často spojována s morálními hodnotami, kdežto dnes je spíše vnímána jako součást osobního rozvoje a sebepoznání. Tento posun můžeme sledovat i v akademických studiích, které se zaměřují na vztah mezi sexuální historií a atraktivitou partnera.

Tipy redakce

Jednou ze zajímavostí je, jak se na sexuální historii dívají různé generace. Starší generace, které vyrostly v dobách s přísnějšími sexuálními normami, mohou mít tendenci toto hodnotit přísněji než mladší generace, které jsou často více otevřené a tolerantní. Tento jev lze vysvětlit kulturními změnami a většími možnostmi otevřené diskuse o sexualitě, které přináší moderní doba.

Sexuální historie je také často zmiňována v souvislosti s emocionální intimitou a důvěrou. Znát minulost svého partnera může pomoci vytvořit hlubší emocionální spojení, protože to umožňuje lépe porozumět jeho zkušenostem a potřebám. Na druhou stranu, příliš detailní znalost může vést k nejistotám a zbytečné žárlivosti, což může negativně ovlivnit vztahovou dynamiku.

Pro mnoho lidí je klíčové najít rovnováhu mezi otevřeností a zachováním určité míry tajemství. V praxi to znamená, že partneři by měli být schopni sdílet své zkušenosti upřímně, ale zároveň respektovat hranice a potřebu soukromí druhého. 

Na závěr je důležité zmínit, že každý vztah je unikátní a to, co funguje pro jeden pár, nemusí nutně platit pro jiný. Jedním z klíčů k úspěšnému a naplněnému vztahu je hlavně otevřená komunikace, vzájemný respekt a ochota pracovat na společném růstu. Jak řekl významný psycholog Carl Rogers: „Láska je stav bytí, kdy jsme schopni vnímat sami sebe a druhé bez obranných mechanismů a předsudků.

Zdroj: Tomáš Boroš, link.springer.com, ncbi.nlm.nih.gov, psychologytoday.com

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop