Senior sexpert: Nová pracovní pozice, jež má pomoci zbořit sociální stigma ohledně sexuální intimity ve vyšším věku
News
Zdroj: Adobe Stock

Senior sexpert: Nová pracovní pozice, jež má pomoci zbořit sociální stigma ohledně sexuální intimity ve vyšším věku

V roce 2024 je snad už většina lidí přesvědčena o tom, že potěšení v sexuální oblasti patří každému, bez ohledu na pohlaví, sexuální orientaci nebo zdravotní postižení. Přesto se často zapomíná na to, že sex je důležitou součástí vztahů i pro starší generace. I proto se populární britský výrobce erotických hraček rozhodl přijmout do svých řad odborníky z řad seniorů, aby poskytovali rady starším lidem ohledně intimního života. Tito experti nazvaní „Queen Bees“ (královny včel), budou součástí panelu poradců v oblasti sexu a vztahů.
Michal Černý Autor
7. 6. 2024

Konkrétně se jedná o společnost Lovehoney, která chce tímto krokem změnit přístup k sexu v pozdním věku, protože starší lidé jsou v těchto diskuzích opomíjeni, což mimo jiné vede k tomu, že seniorská generace často svůj sexuální apetit potlačuje a zpochybňuje.

Společnost doufá, že tímto nejen zvýší povědomí o sexuálním zdraví seniorů, ale také pomůže starším lidem cítit se sebevědoměji a otevřeněji ohledně svých sexuálních potřeb a tužeb. Tímto způsobem chce přispět k tomu, aby byl sex vnímán jako přirozená a důležitá součást života ve všech jeho fázích.

Queen Bees – seniorští sexperti

Lovehoney hledá lidi, kteří jsou „vášniví v oblasti sexuálního zdraví a touží změnit pohled na intimitu ve vyšším věku“, a kteří mají „chuť do života a touhu pomáhat ostatním přijmout svou sexualitu“. Tito experti budou pověřeni odstraňováním stigmat kolem sexu během „zlatých let“.

Noví a životem zkušení poradci budou diskutovat o posilování sebevědomí během výrazných tělesných změn a budou průvodci pro nováčky i zkušené milence při objevování jemných nuancí sexu ve vyšším věku. 

<Path> Že si umíte představit (nebo i žijete) život bez sexu? Následky, které se dostaví, vás možná přesvědčí ke změněZdroj: dailyrecord.co.uk, hsph.harvard.edu, nature.com, menshealth.com, everydayhealth.com

Annabelle Knight, jedna ze současných odbornic Lovehoney v oblasti sexu a vztahů, uvedla: „Chceme, aby se každý cítil ve svém sexuálním životě sebevědomě, bez ohledu na věk. Naše Queen Bees budou zajišťovat, že sexuální pohoda zůstane otevřenou konverzací pro všechny a oslavovanou součástí celkového zdraví v každé fázi života.

Tipy redakce

Cílem je také rozbít tabu kolem myšlenky, že i starší lidé mají sex, a otevřít téma tak, aby si každý mohl položit otázky, na které se mohl bát zeptat – ať už se jedná o to, jak často mají starší lidé sex, nebo o sexuální přitažlivosti ve vyšším věku.

Vědecky vzato...

Podle průzkumu Lovehoney ženy ve věku 65 a více let uvádějí, že jejich libido je v průměru 1,3krát nižší než u mladších věkových skupin. Přesto dvě třetiny osob starších 65 let buď již používaly erotickou hračku s partnerem, nebo by ji rády vyzkoušely. Co se mužů týká, podle jiného průzkumu se jejich ztráta libida s věkem obvykle zhoršuje, ale sexuální aktivita často přetrvává i do vyššího věku. Muži si často udržují sexuální apetit déle než ženy, což může být částečně způsobeno větší dostupností léků, jako je Viagra, které pomáhají udržet jejich libido na vysoké úrovni až do stáří. 

Stejný průzkum pak ještě říká, že přibližně 85 % mužů a žen ve věku 60+ uvádí, že mají alespoň jednu sexuální zkušenost týdně. To potvrzuje, že i starší lidé mají stále aktivní a uspokojivý sexuální život, pokud jsou v dobrém zdravotním stavu. 

Zdroj: thepinknews.com, hindustantimes.com, psychologytoday.com

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop