Piercing penisu zvyšuje sexuální prožitek, věřili naši předci. Platí to i dnes. Jaká jsou rizika a přínosy tohoto „zdobení mužství“?
Straight friendly
Zdroj: AdobeStock

Piercing penisu zvyšuje sexuální prožitek, věřili naši předci. Platí to i dnes. Jaká jsou rizika a přínosy tohoto „zdobení mužství“?

Touha vypadat hezky a různě své tělo zdobit je lidem vlastní odnepaměti. A platí to i pro tetování či piercing – nejedná se tedy o žádný moderní výdobytek. Tělesné modifikace mají v lidských kulturách dlouhou historii, což lze říci také o piercingu genitálií, resp. penisu. Jaký byl a je jeho účel, jaká jsou rizika a stojí jejich podstoupení za možný sexuální prožitek?
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
29. 11. 2023

Piercing jako „symbol“

I když by se mohlo zdát, že zrovna piercing (o tom v intimních oblastech ani nemluvě) je skutečně moderní trend, opak je pravdou. Již staří Egypťané věřili, že díky piercingu penisu stoupne mužova plodnost a také jeho sexuální potěšení. Stejně tak si genitálie zdobili i staří Římané – ti dokonce piercing penisu považovali za známku bohatství a vyššího postavení. Nijak neobvyklé pak nebylo zdobení genitálií ani v kulturách indiánských – v nich se pak i sama aplikace stávala rituálem spojovaným s přerodem v muže, přičemž v této souvislosti nescházely ani docela složité obřady. Africké kultury zase piercing penisu považovaly za symbol síly a mužství – a v některých z nich byl dokonce darem pro nevěsty během líbánek. Doba sice pokročila, přesto mnozí muži na piercing penisu míří, nezřídka právě s očekáváním, že posunou svůj sexuální život na novou úroveň.

Piercing penisu se do hledáčku zájmu mužů opětovně dostal až na konci 20. století. Právě tehdy začal být obecně piercing vnímán jako forma sebevyjádření či právě jako jeden ze způsobů podpory sexuálního potěšení. Faktem ovšem je, že není piercing jako piercing. V případě aplikace do penisu existuje hned několik specifických typů – a ke každému z nich se pojí jak specifická rizika, tak i výhody.

Piercing žaludu – Princ Albert

Ano, tento piercing nese skutečně jméno po manželovi královny Viktorie, princi Albertovi. Právě o něm se totiž tradovalo, že piercing penisu měl. A čím je konkrétně tento typ unikátní? Je prováděn skrze močovou trubici (i proto je namístě opatrnost při vykonávání potřeby záhy po zákroku) a jedná se zároveň o jeden z několika typů piercingu žaludu. Byť to možná zní hrozivě, řadí se mezi ty méně bolestivé a v tomto případě navíc skutečně platí, že sexuální prožitek může zvýšit, a to na obou stranách. Může totiž stimulovat citlivá nervová zakončení.

Relativně nebolestivý je pak také piercing v oblasti uzdičky. Ten se provádí skrze kůži na spodní straně penisu, zvýšené sexuální potěšení pak přináší jak nositeli piercingu, tak i jeho protějšku. I v tomto případě totiž dochází ke stimulaci více nervů, a to jak při vaginálním, tak análním sexu.

Piercing šourku

Tento piercing je prováděn skrze šourek, příp. varlata, a existuje několik jeho variant. Je-li proveden na jedné straně šourku, je označován jako hafada, v případě, že je proveden mezi šourkem a konečníkem, jedná se o tzv. guiche. Kromě toho si muži nechávají provést i sérii piercingů po délce šourku, což je označováno jako scrotal ladder. Ať už ale zvolí kteroukoliv z variant, zvýšeného sexuálního prožitku se dočkají jen oni. Navíc tyto piercingy jsou relativně bolestivé a také se déle hojí.

Tipy redakce

A co péče?

Již z podstaty věci je samozřejmě důležité také o piercing správně pečovat, a to proto, aby bylo jeho nošení bezpečné. Dvojnásob to však platí pro dobu záhy po jeho aplikaci. Pro optimální hojení je třeba udržovat oblast v čistotě tak, aby se zabránilo infekci – ideální je jemné omývaní mýdlem (nejlépe tím určeným pro děti) a teplou vodou alespoň dvakrát denně. Samozřejmostí by mělo být také vyvarování se sexuálním aktivitám, a to včetně masturbace, ideálně až do chvíle, než se vše zcela zahojí. To může trvat několik týdnů až měsíců (záleží na tom, jaký typ piercingu je proveden a jak se s ním tělo vypořádá). Až do zahojení je namístě vyhýbat se také koupalištím a vířivkám (kvůli možným bakteriím) a také těsným oděvům – ty totiž mohou inkriminovanou oblast dráždit. Vhodná je však také průběžná kontrola míst, kde je piercing proveden – v případě zarudnutí, otoku, či dokonce výtoku je vhodné vyhledat buď toho, kdo piercing prováděl, nebo přímo lékaře.

<Path> Čeho se opravdu nikdy nedotýkat na veřejných toaletách?Zdroj: Reader's Digest, Unsplash

Důležitý je také výběr konkrétních šperků, ať už zvolíte kterýkoliv typ, vždy by se mělo jednat o produkty z vysoce kvalitních materiálů. V případě čerstvého piercingu jsou doporučovány jen materiály jako titan (je sice dražší než chirurgická ocel, ale je hypoalergenní a vhodný zejména pro lidi s citlivější pokožkou) a bioplast. Chirurgickou nerezovou ocel pak mohou volit lidé, jimž se již oblast, kde byl piercing proveden, zahojila (obsahuje totiž podíl niklu, na nějž má řada lidí alergii). Podobně i stříbro je relativně rizikové, nejenže může měnit barvu, ale také způsobovat alergické reakce. Díky vhodné volbě materiálu snížíte riziko podráždění nebo infekce. Stejně tak je třeba volit správnou velikost a typ šperku dle konkrétního místa piercingu – a to proto, aby nošení bylo pohodlné.

Možná bolest, která (prý) stojí za to

Ještě před výběrem typu piercingu a šperku však samozřejmě předchází konzultace s tím, kdo bude „zákrok“ provádět – tehdy by měla přijít řeč i na to, co je vlastně jeho cílem. Teprve poté by mělo padnout finální rozhodnutí, jež zohlední také velikost a tvar penisu, toleranci bolesti a celkové zdraví. Piercing by pak měl provádět zkušený odborník, který dodržuje také správné techniky sterilizace i piercingu tak, aby bylo minimalizováno riziko infekce a dalších komplikací.

A bolest? Ta se samozřejmě liší vzhledem k vybranému typu piercingu, ale také prahu bolesti ad. Zatímco pro některé může celý proces být téměř bezbolestný, jiní jej spíše protrpí. Obecně ale zmiňovaný princ Albert patří mezi piercingy méně bolestivé stejně jako piercing v oblasti uzdičky. Naopak piercing šourku je považován spíš za bolestivější a obecně problematičtější i z hlediska hojení. Ačkoliv je ale třeba mít na mysli i případné komplikace, právě výběr zkušeného odborníka by měl rizika snížit na minimum.

Zdroj: gayety.co, medicalnewstoday.com, healthline.com, thechaingang.com, greatist.com, rodina21.cz

Populární
články

V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Nemusíte mít bujnou kštici, abyte vypadali stylově
STYL

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Autor: Martin Lyko
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?
CESTOVÁNÍ

Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?

Autor: Irena Piloušková
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Autorem emotivního dopisu je nejmenovaný dospívající gay
AKTUALITY

15letý chlapec v emotivním dopise vysvětlil, co pro něj znamená stejnopohlavní manželství. Upřímný text sdílela Danuše Nerudová

Autor: Martin Lyko
Oko je okno nejen do duše, ale také do neřestných myšlenek
TĚLO & MYSL

Je možné poznat sexuální orientaci z očí? Vědce to napadlo před půl stoletím, teorii potvrdili ale až nedávno

Autor: Martin Lyko

E-Shop