Jaké jsou výhody používání pleťových sér
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Jaké jsou výhody používání pleťových sér

Pokud chcete svou péči o pleť vylepšit produktem, který nabízí větší a silnější dávku účinných látek než čisticí nebo hydratační krém, může být pleťové sérum právě to, co hledáte.
Marek Nepožitek Marek Nepožitek Autor
31. 1. 2023

Pleťové sérum je určené k výživě, ochraně a hydrataci pleti a je skvělým následujícím krokem po čištění pleti a před hydratační péčí.

Pojďme se seznámit s výhodami používání pleťového séra a s tím, jak mohou různé druhy sér prospět vaší pleti.

Co je sérum?

"Séra jsou lokální produkty s řídkou viskozitou, které obsahují koncentrované množství účinných látek," vysvětluje Dr. Tsippora Shainhouse, FAAD, certifikovaná dermatoložka ve SkinSafe Dermatology and Skin Care.

Koncept séra spočívá v tom, že větší množství aktivních molekul potenciálně pronikne na povrch pokožky, aby bylo dosaženo optimální účinnosti. Díky vyšší koncentraci také obvykle trvá kratší dobu, než se dostaví viditelné výsledky.

Mnoho lidí se diví, proč nemohou místo séra používat na pleť jen hydratační krém nebo pleťový krém. Ačkoli neexistuje žádné pevné pravidlo, výzkum z roku 2011 doporučuje používat obojí a vhodně vrstvit.

Protože sérum je lehčí a rychle dodává pleti účinné látky, nanáší se jako první, po vyčištění pleti.

Abyste však maximalizovali účinky séra, musíte ho také uzavřít, a proto je dalším krokem hydratační krém nebo pleťový krém.

Berte sérum jako tajnou zbraň pro léčbu problémů s pletí, jako jsou nejednotný tón, povadlost, jemné vrásky nebo akné - a hydratační krém jako klíč k hydrataci pleti.

<Path> SOS líčení pro muže: Nenápadné kamuflování nedokonalostí pleti nemusí být pouze výsadou žen. Nestyďte se a zkuste to!Zdroj: Redakce/Irena Piloušková

Jaké jsou výhody?

Pokud používáte pleťové sérum, které je vhodné pro daný typ problému, který chcete řešit, může mít sérum řadu výhod.

Rychle se vstřebává do pokožky. Séra jsou lehčí přípravky péče o pleť než hydratační krémy. Řidší viskozita umožňuje séru snadnější vstřebávání do pokožky. Díky tomu je pleťové sérum ideálním prvním krokem v procesu vrstvení.

Zklidňuje citlivou pleť. Séra jsou se svými lehkými přípravky často vhodnější pro jedince se sklonem k akné nebo mastným typem pleti.

Zlepšuje vzhled jemných linek a vrásek. Některá pleťová séra obsahují složky, jako je retinol, které mohou pomoci snížit výskyt jemných linek a vrásek.

Chrání pleť před volnými radikály a budoucím poškozením. Séra se složkami, jako je vitamin C, vitamin E, kyselina ferulová nebo zelený čaj pomáhají předcházet oxidačnímu poškození ultrafialovým (UV) zářením a znečištěním, které může vést k předčasnému stárnutí pleti a tvorbě vrásek.

Má potenciál zajistit viditelnější výsledky. Vyšší koncentrace účinných látek může ve srovnání s jinými typy pleťových přípravků zajistit viditelnější výsledky.

Na pleti působí lehce. Protože se rychle vstřebávají do pokožky, pleťové sérum nepůsobí těžce ani mastně.

<Path> Nebojte se kosmetiky! Tři věci, které by měl dělat i ten nejdrsnější chlap plus tipy na produktyZdroj:

Pleťová séra jsou lehké kosmetické přípravky, které obsahují vysokou koncentraci účinných látek. Rychle se vstřebávají do pokožky, takže jsou vynikajícím dalším krokem po čištění pleti.

Existuje mnoho různých typů sér, z nichž každé má jedinečný účel a složení. Některá séra pomáhají rozjasnit pleť nebo redukovat pigmentové skvrny, zatímco jiná se zaměřují na zvýšení hydratace nebo boj proti známkám stárnutí.

Některá séra fungují lépe ráno, zatímco jiná nejlépe fungují, když se aplikují večer. Pokud si nejste jisti, zda je pro vás pleťové sérum vhodné nebo jaký typ séra pro vaši pleť použít, poraďte se s dermatologem, který vám poskytne více informací.

Zdroj: stayskinsafe.com; W. Philip Werschler, MD et al; ncbi.nlm.nih.gov; healthline.com

Populární
články

Někteří gayové skutečně touží po tom, aby byli hetero
LIDÉ

„Rozhodl jsem se, že budu hetero,“ tvrdí gay, podle nějž je jeho orientace prokletí, které mu znemožňuje žít tak, jak chce

Autor: Mirka Dobešová
Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen
AKTUALITY

Zdravý rozum zvítězil: Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen

Autor: Albert Prokop
Pro dokonalé fotky kdekoliv
AKTUALITY

Fujifilm představuje kapesní fotoaparát Instax Mini 12, který vás okouzlí na první pohled!

Autor: Michal Černý
Marcel Gecov
Living 2023

„Lůžkoviny a ložní prádlo Lejaan vnáší do ložnic hotelový komfort,“ popisuje unikátnost české značky jeden z jejích zakladatelů

Autor: Mirka Dobešová
Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve štědrých prostorách Top Hotelu v Praze
Living 2023

Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve stylu nejen Prahy, ale i Osla nebo Berlína!

Autor: Irena Piloušková
Miroslav Hradil je jedním ze zakladatelů zaměstnanecké pro-LGBT skupiny ve ŠKODA AUTO
LIDÉ

„Na předsudky a stereotypy narážejí LGBT lidé i v práci, podpůrné skupiny jim ukazují, že i na nich záleží,“ říká spoluzakladatel jedné z nich

Autor: Mirka Dobešová
Módní fotograf Lukáš Kimlička se z Bratislavy přestěhoval na malé město
Living 2023

Módní fotograf Lukáš Kimlička: "Rád kombinuju na první pohled nesourodé věci, materiály a struktury!"

Autor: Redakce
Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?
STYL

Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?

Autor: Irena Piloušková
Záchrana se podařila
LIDÉ

Utajené soukromí doktora Káji ze Slunce, seno… Koho skrýval v ložnici, s kým zažil harašení a co se mu stalo osudným

Autor: Albert Prokop
Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu
WELLBEING

Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu

Autor: Redakce

E-Shop