Jaké jsou výhody používání pleťových sér
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Jaké jsou výhody používání pleťových sér

Pokud chcete svou péči o pleť vylepšit produktem, který nabízí větší a silnější dávku účinných látek než čisticí nebo hydratační krém, může být pleťové sérum právě to, co hledáte.
Marek Nepožitek Marek Nepožitek Autor
31. 1. 2023

Pleťové sérum je určené k výživě, ochraně a hydrataci pleti a je skvělým následujícím krokem po čištění pleti a před hydratační péčí.

Pojďme se seznámit s výhodami používání pleťového séra a s tím, jak mohou různé druhy sér prospět vaší pleti.

Co je sérum?

"Séra jsou lokální produkty s řídkou viskozitou, které obsahují koncentrované množství účinných látek," vysvětluje Dr. Tsippora Shainhouse, FAAD, certifikovaná dermatoložka ve SkinSafe Dermatology and Skin Care.

Koncept séra spočívá v tom, že větší množství aktivních molekul potenciálně pronikne na povrch pokožky, aby bylo dosaženo optimální účinnosti. Díky vyšší koncentraci také obvykle trvá kratší dobu, než se dostaví viditelné výsledky.

Mnoho lidí se diví, proč nemohou místo séra používat na pleť jen hydratační krém nebo pleťový krém. Ačkoli neexistuje žádné pevné pravidlo, výzkum z roku 2011 doporučuje používat obojí a vhodně vrstvit.

Protože sérum je lehčí a rychle dodává pleti účinné látky, nanáší se jako první, po vyčištění pleti.

Abyste však maximalizovali účinky séra, musíte ho také uzavřít, a proto je dalším krokem hydratační krém nebo pleťový krém.

Berte sérum jako tajnou zbraň pro léčbu problémů s pletí, jako jsou nejednotný tón, povadlost, jemné vrásky nebo akné - a hydratační krém jako klíč k hydrataci pleti.

<Path> Předtím a potom: prozradíme vám tajnou cestu k dokonalému obličeji!Zdroj:

Jaké jsou výhody?

Pokud používáte pleťové sérum, které je vhodné pro daný typ problému, který chcete řešit, může mít sérum řadu výhod.

Rychle se vstřebává do pokožky. Séra jsou lehčí přípravky péče o pleť než hydratační krémy. Řidší viskozita umožňuje séru snadnější vstřebávání do pokožky. Díky tomu je pleťové sérum ideálním prvním krokem v procesu vrstvení.

Zklidňuje citlivou pleť. Séra jsou se svými lehkými přípravky často vhodnější pro jedince se sklonem k akné nebo mastným typem pleti.

Zlepšuje vzhled jemných linek a vrásek. Některá pleťová séra obsahují složky, jako je retinol, které mohou pomoci snížit výskyt jemných linek a vrásek.

Chrání pleť před volnými radikály a budoucím poškozením. Séra se složkami, jako je vitamin C, vitamin E, kyselina ferulová nebo zelený čaj pomáhají předcházet oxidačnímu poškození ultrafialovým (UV) zářením a znečištěním, které může vést k předčasnému stárnutí pleti a tvorbě vrásek.

Má potenciál zajistit viditelnější výsledky. Vyšší koncentrace účinných látek může ve srovnání s jinými typy pleťových přípravků zajistit viditelnější výsledky.

Na pleti působí lehce. Protože se rychle vstřebávají do pokožky, pleťové sérum nepůsobí těžce ani mastně.

<Path> 3 kosmetické procedury, které by měl muž po pětadvacítce podstupovatZdroj:

Pleťová séra jsou lehké kosmetické přípravky, které obsahují vysokou koncentraci účinných látek. Rychle se vstřebávají do pokožky, takže jsou vynikajícím dalším krokem po čištění pleti.

Existuje mnoho různých typů sér, z nichž každé má jedinečný účel a složení. Některá séra pomáhají rozjasnit pleť nebo redukovat pigmentové skvrny, zatímco jiná se zaměřují na zvýšení hydratace nebo boj proti známkám stárnutí.

Některá séra fungují lépe ráno, zatímco jiná nejlépe fungují, když se aplikují večer. Pokud si nejste jisti, zda je pro vás pleťové sérum vhodné nebo jaký typ séra pro vaši pleť použít, poraďte se s dermatologem, který vám poskytne více informací.

Zdroj: stayskinsafe.com; W. Philip Werschler, MD et al; ncbi.nlm.nih.gov; healthline.com

Populární
články

Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
„Moje manželka zemřela na rakovinu žaludku. Něco nemohla strávit. Myslím, že jsem to byl já,“ říká muž v otevřeném rozhovoru
LIDÉ

„Moje manželka zemřela na rakovinu žaludku. Něco nemohla strávit. Myslím, že jsem to byl já,“ říká muž v otevřeném rozhovoru

Autor: Irena Piloušková
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Bojíte se globálního blackoutu? V dnešní době to sice těžce uškodí, ale nezničí
LIDÉ

Blackout: Co se stane, když vypadne globálně elektřina? Hezké to nebude, ale apokalypsu nečekejte

Autor: Michal Černý
Dlouhodobý pocit osamělosti se řadí ke stejným nebezpečím jako je kouření. Přesto je ještě velmi málo prozkoumaným jevem
TĚLO & MYSL

Cítíte osamělost? Nepropadejte depresi a raději začněte lovit bobříky, nebo se zavřete do tmy

Autor: Michal Černý
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Máte změřeno, jak moc se váš penis zvětší při erekci? Určete si, jestli máte „masáka“, nebo „krváka“
TĚLO & MYSL

Máte „krváka“ nebo „masáka“? Dva typy penisů teď mají oficiální definici. Pánové, můžete se přeměřit, do škatulek se ale vejde málokdo

Autor: Martin Lyko
Jak dlouho by měl trvat sex?
HOT!

„A není to málo?“ Víme, jak dlouho by měl trvat „průměrný sex“ a kolikrát jej „průměrně“ mít

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop