[little ads never killed nobody] #spoluprace

Afrika na Kanárech? Na Gran Canarii najdete ryzí subtropy a životadárný b/Baobab k tomu

Kanárské ostrovy jsou destinací, kam je díky příznivému klimatu možné zamířit prakticky během celého roku. Ovšem na čistě subtropický zážitek je s ohledem na geografickou polohu ostrovů třeba zapomenout – a to zejména tehdy, pokud se pro dovolenou rozhodnete v době podzimu jako já. Přesto jsem si ale doteku Afriky nakonec užil až nečekaně mnoho…
Jakub Starý Jakub Starý Autor
15. 12. 2020

I když by se mohlo zdát, že Kanárské ostrovy jsou „kompaktní destinací“ a na výběru místa pobytu ani tak nezáleží, opak je pravdou. Každý z ostrovů má svá specifika, a jelikož já jsem neměl v plánu podnikat dlouhé treky po vrcholcích sopek ani si užívat plnými doušky jízdu na surfu, zamířil jsem na Gran Canarii. Ta má totiž co nabídnout v podstatě každému – a právě zde se také nachází nejpestřejší výběr hotelových resortů, čehož jsem se tentokrát rozhodl využít. Doba české izolace si totiž jednoduše žádala kompenzaci v podobě relaxace, skvělého servisu i trošky luxusu. A toho se každému, kdo se ubytuje v hotelu Lopesan Baobab Resort, zaručeně dostane. 

Kanárské ostrovy jsem již – jako oblíbenou gay destinaci J – samozřejmě několikrát navštívil. Tentokrát bylo ale poprvé účelem mé cesty čiré rozmazlování se. A tak mohu s čistým svědomím říci, že právě pobyt v hotelu Lopesan Baobab Resort v nejnovějším letovisku Meloneras byl zatím tím nejlepším, jaký jsem zažil, a to nejen na Kanárech. Ačkoliv se rozsáhlý resort nenachází přímo na pláži, cca 500 metrů, jež člověk musí směrem k pobřeží zdolat, mu bohatě kompenzuje samotný areál hotelu, který jednoduše nabízí kompletní „wow efekt“. Kdo by totiž zrovna na Gran Canarii čekal africky laděný exteriér či rozsáhlé tropické zahrady? I atypické bazénové části člověka přímo lákají, aby snad ještě s kufrem v ruce skočil do vody a užíval si zdejší oázu klidu. Přidají-li se k tomu prostorné pokoje s fantastickým výhledem na Atlantský oceán a vynikající jídlo servírované formou švédských stolů, je jasné, že právě zde si dovolenou užije skutečně každý, a to i ti, kteří se považují na náročnější klienty.

<Path> Zkraťte si českou zimu dovolenou v teple. Na „Kanárech“ si užijete zábavu i letní klima po celý rokZdroj: Redakce/Canaria Travel

Je také třeba říci, že i když hotel tvoří minimálně polovinu dovolenkového zážitku, důležité je i okolí. Ani v tomto případě však nebudete zklamaní. Jen deset minut chůze od hotelu totiž najdete slavný maják Faro de Maspalomas, odkud si lze vychutnat západy slunce, ale také neméně známou přímořskou promenádu. Sem jsem se vyrazil podívat i na další „africký relikt“ – zdejší písečné duny označované jako „malá Sahara“. Do Česka jsem se pak vrátil nejen plný nezapomenutelných zážitků, ale také energie – ostatně, vždyť „baobab“ je díky nespočtu svých fantastických účinků na lidský organismus označován jako „strom života“. A tak hotel Lopesan Baobab Resort rozhodně dělá čest svému jménu. 

Zdroj: Jakub Starý, Lopesan Hotels

Populární
články

E-Shop