Pět slavných mužských sex symbolů, kterým přibývající věk na popularitě rozhodně neubral aneb hvězdy, po kterých nelze netoužit
BLØG
Zdroj: iStock
<Path>

Pět slavných mužských sex symbolů, kterým přibývající věk na popularitě rozhodně neubral aneb hvězdy, po kterých nelze netoužit

Muži nestárnou, ale zrají. Taky jste právě protočili oči? Tato otřepaná fráze ale není jenom prázdné plkání. Pravdou je, že jak muži, tak i ženy mohou nabývat s věkem nejen na všemi omílané moudrosti. Sex-appeal je něco, co ani lidem ve středním či pokročilém věku nemusí nutně chybět. Právě naopak! Zkušenosti dělají mistra, a tak ti, kdo se s přibývajícími roky dobře znají a vědí, kým jsou a jak sami se sebou pracovat, bývají pro své okolí často nesmírně přitažliví. Dokonce i více než v dobách rané dospělosti a „okouzlujícího mládí“.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
28. 11. 2022

Možná vás někdy už napadly otázky: Nejsem moc starý/stará? Neujel mi už vlak? Kdy jsem už za zenitem? Nuž, téměř všichni máme jedno společné: Náš věk je dvojciferný, a tak si pojďme zbytečně nezávidět. Ti, kdo už spokojeně dosáhli tří číslic, nám mohou být inspirací, že nikdy není moc pozdě. Pojďte se s námi podívat na výběr pěti sex symbolů, které věk rozhodně neomezil. Žebříček dokonce padesáti nejvíce sexy mužů (pro gay obecenstvo) všech dob, ze kterého jsme jména vybrali, sestavil web Out.com a nutno podotknout – nedivíme se. Nad těmito jmény jistě probdělo noc mnoho fanoušků a fanynek.

<Path> Znáte správný tvar svého obočí? Měli byste ho mít spíš jako Orlando Bloom, nebo Bradley Cooper? Hlavně ne jako Brežněv!Zdroj:

Paul Newman

Nádherné modré oči – to je to první, co řadu lidí napadne, když si vzpomenou na Paula Newmana. Charisma, intelekt, přitažlivé tělo a mužné rysy změkčené právě blankytnou modří v očích, to je to, co dělalo Paula Paulem. Že se narodil už v roce 1925? No a co! Paul zářil v mnoha snímcích i v papírově pokročilejším věku a seklo mu to! Vzpomeňte na film Road to Perdition. Panu Rooneymu vdechnul tolik osobitosti, že si získal srdce mnoha fanoušků. A kolik že mu tehdá bylo? Odpověď je krásných sedmasedmdesát! Cesta do zatracení, jak se film jmenuje česky, totiž vyšel v roce 2002.

Paul Newman je důkazem, že ani smrt nezastaví energii, kterou vysíláme do světa za svého života. Aktuálně se stal miláčkem Instagramu, a to i přesto, že tento svět opustil už v roce 2008. Lidé jej dodnes obdivují a sdílejí jeho fotografie. A není divu.

Marlon Brando

Muž mnoha talentů, mezi nimiž vynikalo nejen jeho herecké umění, ale i schopnost svádět. Jeho náruč poznala řada žen i mužů – a možná bychom toto pořadí měli uvádět opačně, kdo ví. Podle DailyMail se Marlon nechal dokonce slyšet, že jako první věc po ránu myslí na to, koho dneska… (Řekněme, s kým se vyspí.) Jeho přitažlivost tkvěla ve stylu. Prostě věděl, jak má frajer vypadat a vyznívat, a to bez ohledu na to, kolik mu bylo zrovna let.

S pokročilejším věkem začal Marlon nabývat na váze, ale světe div se, stále svou nálepku jednoho z nej sex symbolů všech dob neztratil. Lidé si pamatují na nezapomenutelného Kmotra. Toho mimochodem odehrál až před padesátkou a jeho popularita pak byla nejen hvězdná, ale přímo vesmírná. Jméno Marlon Brando znal snad každý. A spousta po něm toužila.

Nyle DiMarco

Proč uvádíme v našem výčtu muže, kterému ještě nehrozí ani čtyřicítka? To proto, v jakém byznysu se pohybuje a jaké byly jeho začátky.

Nyle je model, který v roce 2015 vyhrál soutěž Amerika hledá topmodelku (America's Next Top Model), která časem otevřela své brány i mužům. Nyle se stal nejen prvním mužem, který zvítězil, ale dokonce to zvládl i se svým handicapem, který mu značně ztěžoval řadu disciplín, jimiž si soutěžící museli projít – je totiž neslyšící.

V modelingu je běžné, že se začíná velmi brzy. Není výjimkou, že se mezi dospělé modelky a modelky v agenturách řadí i čtrnáctileté slečny nebo šestnáctiletí chlapci. Mládí prodává a kariéra modela či modelky není nejdelší. Nebo tomu tak minimálně v minulosti bylo. Dnes se karta obrací a stejně jako na molech můžeme vidět jak plus size krásky a krasavce, tak rádi obdivujeme muže a ženy po třicítce, po čtyřicítce nebo i starší. Proč taky ne?!

Nyle vyhrál soutěž, když mu bylo dvacet šest let. Že na tom není nic tak převratného? Ale je!

V první sérii soutěže Amerika hledá topmodelku se objevila snědá kráska Robin Manning, které bylo stejně jako Nyleovi, když se soutěže zúčastnil o třináct let později. Robin se svým věkem opravdu zápolila – bylo jí připomínáno, jak dobrá musí být, aby se vůbec prosadila, když už není nejmladší. Z dnešního pohledu je soutěž Amerika hledá topmodelku nejen v tomto velice kontroverzní, což s odstupem uznali i tvůrci. Každopádně v něčem se posunout ještě v době vysílání dokázala a Nyle rozjel svou kariéru opravdu ve velkém bez ohledu na to, že mu na startu nebylo ani osmnáct, ani dvacet, a ještě ke všemu často nemohl slyšet pokyny, které byly zásadní pro plnění úkolů. Tleskáme!

<Path> Stárnout s grácií a nebýt okolí pro smích? Pětice tipů, jak být sexy i v pokročilejším věkuZdroj:

Robert Redford

Robertovi – věřte tomu nebo ne – je už nádherných 86 let. A stále mu to sekne! Není potřeba dlouhého okecávání. Roberta můžete dodnes vídat na červeném koberci, a to nejen jako herce, ale i jako skvělého režiséra. Je také zapálený ekolog a aby toho nebylo málo, oplývá přitažlivou uzavřeností. Introvert, který se umí vcítit do role a užívá si její vnitřní podstatu, to je kromě jeho neoddiskutovatelně přitažlivého vzhledu něco, co budí v řadě fanoušků a fanynek obdiv a zalíbení. Sám prý neví, jak je možné, že je tak populární, a to mu dodává ještě více na sympatiích. Citujeme jeho výrok na ČSFD: „Občas se mě někdo zeptá, jak to dělám, že jsem se tolik let dokázal udržet na špičce popularity. Na to neumím odpovědět, protože to nevím. Já pro to v podstatě nedělám nic.“ Co dodat. Dělá to dobře…

Jake Gyllenhaal

Jake spolu s hereckým kolegou Heathem Ledgerem ztvárnili nezapomenutelnou dvojici ze Zkrocené hory. Kultovní snímek je ještě silnější smutným faktem, že se jeden z herců nedožil ani třicítky.

Jake, kterému je dnes jednačtyřicet, zraje do ještě přitažlivější verze vlastního JÁ a nebojíme se tvrdit, že je dnes ještě více šarmantní, než v roce 2005 v roli Jacka Twista.

Zdroj: Out.com, IG: @paullnewman, @ robertredforddaily a @nyledimarco, britannica.com, csfd.cz, dailymail.co.uk, shaftjeans.it, imdb.com, VH1,