Jarní úklid v dokladech a účtech se vyplatí! Při nedostatku místa pomůže osobní sklad
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Less Mess Storage/ se svolením

Jarní úklid v dokladech a účtech se vyplatí! Při nedostatku místa pomůže osobní sklad

Účtenky, smlouvy, zprávy z návštěv lékařů, vysvědčení nebo listy důchodového pojištění – důležité dokumenty se neustále hromadí a to i dnes, v době moderních technologií. Jen málokdo najde dost sebekázně, aby každý nový dokument okamžitě uložil na své místo. Spíš ho někam zastrčíme s tím, že později ho uklidíme. Co takhle začít s jarním úklidem už teď a udělat si pořádek v dokumentech tak, abychom vždy našli to, co potřebujeme? Máme pro vás pár tipů, jak na to!
Kateřina Kučerová Autor
18. 4. 2024

Třídit, ukládat a hlavně označovat!

Odborníci radí vše nejprve roztřídit. Doklady a účty za bydlení, zdravotní pojištění nebo účtenky – hromady důležitých dokumentů se najdou v každé domácnosti a každý by měl mít svou složku. Ideálně pokud jsou všechny tyto doklady vypovídající o našem životě seřazené chronologicky. Je to možná už trochu puntičkářský požadavek, výsledek ale dokáže v případě potřeby ušetřit čas i nervy.

Roztříděné dokumenty si pak podle jednotlivých kategorií zaslouží vlastní krabici nebo třeba složku. A důležité je i místo, kam je uložíme. Mnohý úředník sice přimhouří oko, ale tvořivost dětí, zvědavost domácích mazlíčků nebo vlhko dokážou své. Pokud na složky, šanony a krabice nemáme dost místa, můžeme vyzkoušet služby osobních skladů.

Osobní sklad může mít kdokoli. Student, majitel e-shopu nebo vášnivý sběratel

Skladovací prostory si nemusí pronajímat jen podnikatelé, například Less Mess Storage nabízí možnost pronájmu skladovacích kójí komukoli. A nikdo se nemusí bát, že by chtěl uskladnit věcí příliš málo nebo naopak moc. Odpověď má Less Mess Storage opravdu pro každého. Mezi více než čtyřiceti různými velikostmi kójí mají ty nejmenší maximálně jeden metr čtvereční, střední velikost se pohybuje od 5,5 do 9,5 m² a ty největší skladovací prostory mají víc než 15,5 m².

Podle zkušeností Less Mess Storage, který je u nás lídrem na trhu samoobslužných skladovacích prostor, si máme tendenci vybírat víc místa, než pak skutečně využijeme. Až 98 procent zákazníků si napoprvé pronajme zbytečně velký prostor. Takže rada je jednoduchá – před výběrem pečlivě měřit. Co nejvíc věcí uložit do krabic a ty pak v kóji vršit na sebe, abychom efektivně využili prostor i do výšky. Nikdo přece nechce platit zbytečně za to, že má ve skladu hodně volného místa. Kdo by si nebyl jistý, ten si může díky speciální nabídce sklad pronajmout na zkoušku na dva měsíce za poloviční cenu.

Tipy redakce

Dokumenty, sportovní potřeby, ale třeba i auto – pronajmout sklad si můžeme téměř na cokoli

Lyže, kolo, paddleboard, ale třeba i porcelánový servis po babičce nebo celá knihovna. Je jen na nás, čím skladovací kóji naplníme. Některé pobočky dokonce nabízejí i prostor pro zaparkování auta, motorky nebo lodě. Less Mess Storage zajistí, že vše bude skladováno v suchu a bezpečí. Skladovací prostory jsou větrané a suché. Vhodné podmínky dokážou zajistit dokonce i pro zdravotnický materiál, kosmetiku nebo doplňky stravy, kde je mimořádně důležité, aby nebyly vystaveny vysokým nebo naopak příliš nízkým teplotám.

Všechny skladovací kóje Less Mess Storage jsou samoobslužné, tedy můžeme přijít, kdy chceme, sami si otevřít a být uvnitř jak dlouho potřebujeme. A samozřejmě vždy můžeme až ke skladu dojet autem, u žádné pobočky nechybí prostor pro vyložení nákladu. Také se nemusíme bát tahání těžkých krabic – vždy jsou k dispozici vozíky, které pomůžou s přepravou třeba i nábytku. Hlavně podnikatelé pak využijí i paletové vozíky nebo vysokozdvižné vozíky.

<Path> Inspirace Prahou, Oslem, nebo Berlínem? Jediná budova v Praze nabídne tři možnosti stylového bydlení. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?Zdroj: PSN, psn.cz, skylinechodov.cz

Bezpečnost na prvním místě

Skladovací prostory střeží kamerový systém a chrání je i poplachový systém pro případ, že by se dovnitř chtěl dostat třeba zloděj. Každá pronajatá kóje má pak vlastní přístupový kód. Ten slouží i ke vstupu do pobočky a pro jistotu si každý svou kóji ještě může zajistit klasickým visacím zámkem.

A pokud by přece jen došlo k poškození našeho majetku nebo dokonce krádeži, jsou všechny věci uložené v Less Mess Storage pojištěné. Základní pojištění je na hodnotu 250 tisíc Kč, ale uložit a pojistit můžeme majetek v hodnotě až 10 milionů Kč.

Bezpečnost ale není jen dohled, aby sklady nikdo nevykradl. Less Mess Storage má poměrně přísné podmínky skladování tak, aby nebyl ohrožen ničí majetek ani zdraví. Proto v jejich skladech platí například zákaz skladování výbušnin, jedovatých a hořlavých látek. Auta nebo motocykly musí mít před uskladněním prázdnou nádrž na pohonné hmoty. A samozřejmě to není místo, kde by se dal odložit domácí mazlíček, květiny nebo jiné než trvanlivé potraviny. Výjimku nemají ani ty mražené, protože kóje nejsou vybavené elektrickou přípojkou pro mrazicí boxy.

Žádné složité hledání skladů, stačí pár kliknutí na internetu

Najít volný sklad u Less Mess Storage je otázkou několika minut. Stačí si vybrat jednu ze tří pražských poboček – v Dejvicích, Holešovicích nebo na Pankráci. Pak zvolit velikost kóje a nezávazně ji rezervovat. Pronajmout si ji můžeme klidně jen na měsíc, prostě na tak dlouho, jak potřebujeme. A může to být třeba i při takové příležitosti, jakou je rekonstrukce bytu nebo stěhování.

Ačkoli se osobní sklad může zdát jako novinka na trhu, opak je pravdou. Ve Spojených státech začaly takové prostory vznikat už v 50. letech minulého století a dnes jsou běžnou součástí infrastruktury amerických měst. Pražané si na takovou službu museli počkat, podle Less Mess Storage ji ale využívají stále častěji. Není divu. Vždyť sklep, půda nebo komora, která pojme všechny naše nezbytnosti, je stále častěji luxusem.

Zdroj: Less Mess Storage, https://www.lessmess.storage/cs/

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop