Jak na útulný a příjemný prostor? Poznejte kouzlo dřeva!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Woodmaster / se souhlasem

Jak na útulný a příjemný prostor? Poznejte kouzlo dřeva!

Na klasický dřevěný nábytek nedají dopustit jak ti, kteří si libují v dřevěných artefaktech a obložených stěnách, tak i ti, kteří preferují minimalističtější domácnost a v interiéru dávají přednost spíše kovu či sklu. Dřevo dovede takový interiér pocitově zateplit a materiál je navíc velmi příjemný na omak. Míst, kde lze kvalitní dřevěný nábytek pořídit, je mnoho, avšak umět rozeznat kvalitu není vždy jednoduché. Proto je nejlepší obrátit se přímo na lokálního výrobce. Jedním z nich je i Adam Vojtíšek, zakladatel značky Woodmaster AF.
Redakce Redakce Autor
12. 2. 2022

Čím je dřevo výjimečné?

Na chvíli se ještě vraťme zpět k materiálu samotnému. Dřevo má neuvěřitelnou schopnost zútulnit strohý interiér a vhodně doplnit exteriér tak, aby se v něm člověk cítil příjemně. Kresby ve dřevě, drobné prasklinky a suky činí každý výrobek jedinečným a zbroušení dřeva ještě více zdůrazní jeho vlákna. Každý takto opracovaný kus dřeva je pak krásný originál, který vynikne jak uvnitř, tak venku. Toho si jsou ve Woodmasteru dobře vědomi a pracují s velkým spektrem materiálů tak, aby si zde každý mohl najít přesně to dřevo, které mu padne do oka.

<Path> Čím čerstvější, tím lepší? Mražené ryby z Islandu boří zažitý mýtusZdroj: Boxxi/Spolupráce

Není výrobce jako výrobce

Práce v dílně bavila Adama Vojtíška už odmala. Tou dílnou mu byla tehdy garáž, ve které začal v 18 letech společně se svým otcem tvořit první produkty. Později vybudoval s kamarádem Filipem Hozou značku Woodmaster AF – a ukázalo se, že to byl skvělý nápad. Jejich výrobky si totiž lidé velmi rychle oblíbili a nabídka produktů, které Adam s Filipem vytváří, se tak mohla značně rozšířit.

Původně se ve Woodmasteru specializovali zejména na zahradní doplňky z masivu – lavičky, pergoly či dětské prvky pro školy a školky. Postupně však přibývaly i malé věci do interiéru a nově se kluci z Woodmasteru začali věnovat i nábytku. Ten vyrábí především z masivu, ale najdete u nich i výrobky z lamina. V nabídce mají vskutku široký výběr dřev – od akátu až po ořešák. U každého z nich pak přesně ví, k jakému účelu se hodí nejlépe, proto si můžete být jisti, že bude daný výrobek nejenom skvěle vypadat, ale díky specifickým vlastnostem na míru vybraného dřeva si zachová i dlouhou životnost.
 

Mistři z Woodmasteru

Práci Woodmasteru poznáte jednoduše – provedení bude masivní, robustní a vysoce kvalitní. Ve firmě si zakládají na tom, aby byly jejich výrobky skutečnou dominantou zahrady či interiéru, což může potvrdit nemalé množství spokojených zákazníků, mezi které patří i osobnosti z řad celebrit. Další výhodou kluků z Woodmasteru je, že vše vyrábí na míru a přání zákazníka. Zákaznická spokojenost je pro ně klíčová, a proto se postarají o kompletní servis – od návrhu až po montáž. Samozřejmostí je také pomoc s výběrem samotného materiálu, nátěru či krytiny. Další zajímavostí je, že se v případech, kdy je to možné, snaží zpracovávat i dřevo, které by za normálních okolností skončilo jako palivo – výroba tedy ctí trend zero waste (tedy nulový odpad) a je udržitelná.

<Path> Tento pár vynaložil přes půl milionu korun k předělání starého kamionu na obytný dům, který teď vypadá lépe něž většina bytůZdroj: Facebook

Inspirace & Inovace

V neposlední řadě jsou Adam s Filipem velkou inspirací pro všechny, které láká řemeslná činnost a nevědí, jak s ní začít. „Práce rukama není nijak podřadná, ale naopak velice žádaná, dobře placená a čistá,“ říká Adam Vojtíšek a dodává, že dnes kvůli mylné představě o nízkém platu či prestiži mnoho řemesel upadá. A to se ve Woodmasteru snaží napravit. Dokonce tak dobře, že se Adam s Filipem loni zařadili mezi 10 krajských finalistů soutěže MONETA Živnostník roku 2021

Přestože se dnes dřevěný nábytek a další doplňky do exteriéru těší velké oblibě, Adam s Filipem nezahálejí a neustále zkoušejí nové věci. Nyní se pustili i do výroby designových doplňků, takže v nabídce Woodmaster najdete např. originální hodiny z fošen smrku, dřevěné podtácky s logem a dokonce i tenisové sloupky...

 

Zdroj: Woodmaster/Spolupráce

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko
Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii
KULTURA

Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii. Nyní jeho dílo „Na konci světa“ objevil internet

Autor: Irena Piloušková
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop