Auto není jen dopravní prostředek: Budoucnost je nakloněna autokancelářím! Jak si ji vybavit? Znáte všechny vychytávky?
BLØG
Zdroj: iStock
<Path>

Auto není jen dopravní prostředek: Budoucnost je nakloněna autokancelářím! Jak si ji vybavit? Znáte všechny vychytávky?

V autě řada z nás tráví opravdu velké množství času. Do práce, z práce, na meeting, za rodinou, přáteli, na výlet, do obchodu… Jsou tací, kteří se bez svého pojízdného „kamaráda“ neobejdou za žádných okolností, a tak není od věci si (nejen) interiér přizpůsobit svým potřebám. Třeba i těm pracovním.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
11. 2. 2022

„Tohle není kára, to je kancelář,“ opakuje se v textu tracku s přiléhavým názvem „Kancelář“, pod který se v roce 2018 podepsal Ektor a ním Rytmus, Ego a Separ. Od té doby se řada lidí posunula do aut nejen proto, že jde o pohodlný způsob dopravy, ale i kvůli koronakrizi, která velela separaci od cizích lidí, kterých je v MHD opravdu hodně. Možná se kvůli finančním potížím nedostalo řadě lidí možnosti pořídit si zbrusu nový vůz (jejich prodej dokonce klesl), avšak o ojetá auta byl enormní zájem.

Během let se posunuly nejen technologie, ale i rutiny, a tak řada z nás již běžně za volantem telefonuje: ovšem bezpečně. Rozhodně nepiště esemesky, ani nedržte mobil v ruce, když řídíte. Ministerstvo dopravy ve své tiskové zprávě z roku 2018 informuje: „Mobil za volantem může za každou čtrnáctou škodu z povinného ručení.“ A tak, prosím, vždy berte v potaz bezpečnost, a to i když se budete inspirovat našimi tipy.

<Path> Nedostatek fyzického kontaktu se projevuje podobně jako hlad – jak se s „dotykovým hladověním“ vypořádat?Zdroj:

Telefonování je skutečně jednou z aktivit, které řada lidí provozuje během řízení. Lze tak vyřídit nejeden (pracovní) hovor. A tak se kancelář i těm, kdo o tom nikdy nepřemýšleli, může pomalu ale jistě přesouvat do vozu. Kromě běžného handsfree a reproduktorů je nyní ale možno komunikovat ještě efektivněji. Na své si přijdou jak zákazníci Applu, tak i ti, kteří dávají přednost Androidu.

Majitelé iPhonů mohou využít Car Play. Jde o chytrý způsob, který nezabraňuje tomu, abyste se soustředili na cestu, a zároveň dovoluje ovládání a užívání si navigace, hudby, telefonování nebo třeba přijímání a posílání zpráv. Stejně jako v jiných zařízeních, i v autě vám bude po ruce Siri, která zařídí, oč jí srozumitelně (a smysluplně) požádáte. Kromě vyhledávání informací nebo třeba zahajování hovorů je tato neživá asistentka schopná i hlídat další program. Připomene, že máte jet na další schůzku, nebo vám otevře garážová vrata.

Android auto nabízí podobné vychytávky. Též si můžete propojit chytrý telefon s vozem a vyrazit na cesty. Na přístrojové desce zvládne vytvořit větší obrazovku a též poslouchá na slovo. Stejně jako v případě Applu můžete kromě přijímání zpráv textovky i diktovat. Než je pošlete, můžete si je i přehrát a zkontrolovat, a to vše, aniž by vás cokoli pokoušelo odhlédnout od vozovky a ztratit vládu na řízením.

Jelikož je možné diktovat zprávy, jistě vás napadlo, zda by šlo diktovat i obsah dokumentů či delších e-mailů. Ano, i to je možné. Ať už přes aplikaci, anebo třeba zapnutý počítač či tablet. Jednoduše a stručně: ovládání hlasem není žádná novinka, avšak udělala opravdu velkou službu těm, kteří se potřebují věnovat něčemu jinému (například právě řízení auta). Dobrým využitím času na cestě je i přehrávání záznamů, například z porad nebo přednášek. Stejně tak si můžete vyslechnout záznamník nebo si pustit podcast podle vlastního výběru.

Car Driving GIF by Zella DayZdroj: Giphy

Zde jsou další tipy pro vykouzlení pohodové autokanceláře:

Pokud si chcete interiér ještě více přizpůsobit, doporučujeme pořízení speciálního laptopového stolku do auta. Budete si jistí, že mikrofon snímá vše, co má, a po zaparkování vozu lze pohodlně pracovat ještě nějakou dobu na místě. Stejně jako laptopový stolek je fajn mít po ruce třeba i jídelní stolek, díky kterému se drobečky v interiéru vozu stanou minulostí.

S laptopem, mobilem a dalšími pomocníky souvisí i napájení. Je dobré ujistit se, že máte svá zařízení kam zapojit. Pokud vaše auto nemá sloty pro nabíjení, pořiďte si powerbanky. Pokud nabíjíte přímo z auta, někteří doporučují silnější autobaterii, abyste po delším nabíjení na místě nezůstali stát navždy.

Jestliže v autě pracujete, rozhodně se hodí internet. Zjistěte si své možnosti připojení. Přinejmenším je možné vytvořit si pro notebook hotspot z mobilu.

Víte, že existují přenosné tiskárny? Ne? Tak teď už ano. Pokud pracujete z auta, jistě by se vám jedna taková rezervní na nečekaný tisk hodila.

Kafe, kafe, kafe! Jste-li z těch, kteří bez kofeinu nejsou schopni pracovat, pak pro vás máme návrh: co takhle ruční presovač do auta? Káva je totiž nejlepší čerstvá, to ví každý!

Když už máte kávu, je libo studená limča? Pak vás možná nadchne minilednička! Ty z vás, kdo se pokusí šetřit a sbalí si jídlo na cesty obalené ledem, musíme varovat. I když se budete snažit sebevíc, voda často vyteče, kam nemá. A to se nevyplatí.

<Path> M. Kechlibar: „Jsme svědky události, která výrazně promění celé lidstvo.“ Které další historické události transformovaly společnost?Zdroj: Jan Witek

Jestliže míříte na meeting, rozhodně zvažte zakoupení neuvěřitelně šikovného věšáku. Není nic horšího, než dorazit na důležitou schůzi a vypadat, jako by vás někdo přežvýkal a vyklopil na místě poté, co jste prošli jeho trávicím traktem. Zamezení tomu, aby se šaty zmačkaly, nebo dokonce ušpinily, je tedy rozhodně vítáno.

Bezpečnost je na prvním místě, a tak byste měli být opatrní nejen při řízení, ale i po odstavení vozu a odchodu. Kromě běžnosti, jako je alarm, případně vymyslete, kam ukládat hodnotné vybavení. Dobrý nápad je například sejf.

Nakonec je fajn zpříjemnit si pobyt v místě, kde trávíme hodně času, také díky nějaké vůni. Zkuste si ovonět nabídku v obchodech a vyberte si takovou vůni, kterou dlouhodobě snesete. Například Mercedes nabízí navíc i masáže. Však co je lepší než zasloužený odpočinek po zvládnutí náročného úkolu?

Zdroj: auto-doplnky.com, thrillist.com, amazon.com, support.apple.com, autonapul.cz, handpresso-online.cz, alza.cz, heureka.cz, portovniautodoplnky.cz, autobible.euro.cz, mercedes-benz.cz, mdcr.cz, autoweb.cz, zpravy.aktualne.cz, YouTube kanál Ektor TV

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii
KULTURA

Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii. Nyní jeho dílo „Na konci světa“ objevil internet

Autor: Irena Piloušková
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop